Google hovorí o alternatívnom texte a ako to ovplyvňuje použiteľnosť

Počas stretnutia sa jeden odborník na SEO opýtal Johna Muellera v predloženom segmente otázok a odpovedí na alternatívny text.

Spýtali sa: Google povedal, že v alternatívnom texte môžete použiť maximálne 16 slov.

Prečíta Google zvyšok ich alternatívneho textu? A čo to znamená pre použiteľnosť?

John odpovedal, že dôležitá časť je, že nemajú žiadne pokyny týkajúce sa dĺžky vášho alternatívneho textu.

Z pohľadu vyhľadávania Google môžete do alternatívneho textu obrázka vložiť veľa vecí, ak je to pre daný obrázok relevantné.

Pokiaľ ide o alternatívny text, Google ho primárne používa na lepšie pochopenie obrázka.

Ak niekto v službe Obrázky Google hľadá niečo, čo sa zhoduje s alternatívnym textom, spoločnosť Google to môže použiť na pochopenie toho, že váš obrázok je relevantný pre daný alternatívny text na danej konkrétnej stránke.

Toto je primárny prípad použitia alternatívneho textu.

Google tiež používa alternatívny text ako súčasť stránky. Ale pre Johna je to zvyčajne niečo, čo je už aj tak viditeľné na stránke, takže je to niečo, čo je pre stránku samotnú menej dôležité.

John by to naozaj použil ako niečo, čo sa vzťahuje na obrázok. Použil by to z dôvodov použiteľnosti a pre obrázky Google, aby lepšie porozumeli tomuto konkrétnemu obrázku.

John dodáva, že za zmienku možno stojí aj to, že pokiaľ ide o Obrázky Google, nemusíte nevyhnutne opísať presne to, čo je na obrázku, ale skôr to, čo tento obrázok znamená pre vašu konkrétnu stránku.

Čítať:  13 spôsobov, ako ukončiť väčší predaj a získať viac klientov pre vašu agentúru WordPress

Ak máte obrázok pláže, môžete použiť alternatívny text a povedať „Oh, toto je pláž“.

Môžete však povedať aj „Toto je pláž pred naším hotelom“ alebo „Toto je pláž, ktorú sme odfotili, keď sme robili chemické čistenie“ atď.

Tieto zámery sú veľmi odlišné. A ľudia by hľadali v Obrázkoch Google rôznymi spôsobmi, aby tu našli viac informácií. A časť tohto extra obsahu môže dať obrázku viac kontextu, ktorý Google dokáže pochopiť.

Deje sa tak približne v čase 46:52 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 46:52
A tak je to foodbloger. A prvá otázka je, povedal Google, že vo svojom alternatívnom texte môžete použiť maximálne 16 slov. A otázka je taká, či Google číta zvyšok môjho alternatívneho textu? A ako, čo to znamená pre použiteľnosť?

Ján (odpoveď) 47:09
A myslím si, že dôležitá časť je, že nemáme žiadne pokyny týkajúce sa dĺžky vašich alternatívnych textov. Z pohľadu vyhľadávania Google teda môžete do alternatívneho textu obrázka vložiť veľa vecí, ak je to pre daný obrázok relevantné. Pokiaľ ide o alternatívny text, používame ho predovšetkým na lepšie pochopenie obrázka. Ak teda niekto hľadá v Obrázkoch Google niečo, čo sa zhoduje s alternatívnym textom, môžeme to použiť, aby sme pochopili, že váš obrázok je relevantný pre tento alternatívny text na konkrétnej stránke.

Toto je primárny prípad použitia alternatívneho textu, alternatívny text tiež používame ako súčasť stránky. Ale pre mňa je to zvyčajne niečo, čo je už aj tak viditeľné na stránke, takže je to menej niečo, čo je pre stránku samotnú kritické. Takže by som to naozaj použil ako niečo, čo platí pre obrázok. Použil by som to z dôvodov použiteľnosti a aby Obrázky Google lepšie porozumeli tomuto konkrétnemu obrázku. A myslím, že to, čo by tiež stálo za zmienku, je, že pokiaľ ide o Obrázky Google, nemusíte nevyhnutne presne opísať, čo je na obrázku, ale skôr ako to, čo tento obrázok znamená pre vašu konkrétnu stránku.

Čítať:  7 spôsobov, ako optimalizovať obrázky: Čo je WebP vo WordPress?

Takže ak máte obrázok pláže, môžete použiť alternatívny text a povedať: „Ach, toto je pláž. Ale dalo by sa povedať, toto je pláž pred naším hotelom, alebo toto je pláž, ktorú sme si odfotili, keď sme robili chemické čistenie. A tieto zámery sú veľmi odlišné. A ľudia by v službe Obrázky Google hľadali rôznymi spôsobmi, aby tam našli viac informácií. A podľa môjho názoru vždy dáva zmysel tomu extra obsahovému kontextu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE