Google hovorí, že pokiaľ nemáte manuálnu akciu, odstráňte súbor, od ktorého sa dištancujete, a pokračujte ďalej

Jeden odborník na SEO položil otázku týkajúcu sa vytvárania odkazov a súboru, od ktorého sa dištancujete.

Ich otázka znela: Za posledných 15 rokov sa celkovo distancovali od približne 11 000 odkazov.

Nikdy nekúpili odkaz ani neurobili nič, čo by bolo v rozpore s pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu, napríklad zdieľanie.

Odkazy, od ktorých sa dištancovali, boli pravdepodobne z napadnutých stránok alebo z nezmyselného, ​​automaticky generovaného obsahu. Keďže Google teraz tvrdí, že má lepšie nástroje, ktoré nezohľadňujú tieto typy napadnutých alebo spamových odkazov do svojho algoritmu, mali by jednoducho odstrániť súbor, od ktorého sa dištancujete?

Existuje nejaké riziko alebo nevýhoda jednoduchého vymazania?

John vysvetlil, že z pohľadu Google naozaj tvrdo pracujú na tom, aby nezohľadnili žiadne zlé odkazy. Robia to preto, lebo vedia, že nástroj na dištancovanie sa od odkazov je do istej miery špecializovaný nástroj a SEO o ňom vedia.

Ale priemerný človek, ktorý prevádzkuje webovú stránku, o tom ani nevie. Všetky odkazy, ktoré ste spomenuli, sú to typy odkazov, ktoré v priebehu rokov získava každá webová stránka. A systémy Google chápu, že to nie sú veci, o ktoré sa pokúšate prehrať algoritmy.

Z pohľadu spoločnosti Google, ak ste si skutočne istí, že v okolí nie je nič, napríklad ručná akcia, ktorú ste museli vyriešiť pomocou týchto odkazov, John povedal, že jednoducho odstráni súbor, od ktorého sa dištancujete, a bude pokračovať v živote.

Čítať:  Google diskutuje o tom, prečo môže mať anglická verzia vašej domovskej stránky vyššie hodnotenie ako iný jazyk

Jediná vec, ktorú s ním odporúča urobiť, je uistiť sa, že si ho stiahnete a vytvoríte kópiu, aby ste mali záznam o tom, čo ste odstránili. V opačnom prípade, ak ste si istí, že sú to len obyčajné špinavé veci z internetu, John odporúča vymazať súbor, od ktorého sa dištancujete, a ísť ďalej.

To sa deje približne v čase 10:20 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (otázka)
Dobre, ďalšia otázka týkajúca sa odkazov a dištancovania sa: Za posledných 15 rokov som sa celkovo dištancoval od viac ako 11 000 odkazov, nikdy som si nekúpil odkaz ani neurobil nič nepovolené, napríklad zdieľanie. Odkazy, od ktorých som sa dištancoval, mohli byť z napadnutých stránok alebo z nezmyselného, ​​automaticky generovaného obsahu. Keďže Google teraz tvrdí, že má lepšie nástroje na to, aby tieto typy napadnutých alebo spamových odkazov nezohľadňovali vo svojich algoritmoch, mám jednoducho odstrániť súbor, od ktorého sa dištancujem? Existuje nejaké riziko alebo pozitíva alebo negatíva, ak ho jednoducho vymažete?

John (odpoveď)
Tak toto je dobrá otázka. Objaví sa to každú chvíľu. A dištancovanie sa od odkazov je vždy jednou z tých zložitých tém, pretože sa zdá, že Google vám pravdepodobne nepovie úplné informácie. Ale z nášho pohľadu je to v skutočnosti tak, že naozaj tvrdo pracujeme na tom, aby sme nebrali do úvahy tieto druhy odkazov. A robíme to, pretože vieme, že nástroj na dištancovanie sa od odkazov je do istej miery špecializovaný nástroj a SEO o ňom vedia.

Čítať:  Ako opraviť „Túto akciu nie je možné dokončiť, pretože súbor je otvorený“

Ale bežný človek, ktorý prevádzkuje web, o tom nemá ani potuchy. A všetky tie odkazy, ktoré ste tam spomenuli, sú druhy odkazov, ktoré v priebehu rokov získa každá webová stránka. A naše systémy chápu, že toto nie sú veci, o ktoré sa pokúšate, aby ste sa podobali našim algoritmom. Takže z tohto hľadiska, ak ste si naozaj istí, že v okolí nie je nič, napríklad ručná akcia, ktorú ste museli vyriešiť v súvislosti s týmito odkazmi, jednoducho by som vymazal súbor, od ktorého sa dištancujete, a pokračoval v živote a nechal som z toho bokom.

Jedna vec, ktorú by som osobne urobil, je jednoducho stiahnuť a vytvoriť kópiu, aby ste mali nejaký záznam o tom, čo ste odstránili. Ale inak, ak si si istý, že toto sú len také normálne chrapľavé veci z internetu, jednoducho by som to vymazal a pokračoval. Pokiaľ ide o webové stránky, môžete stráviť svoj čas oveľa viac, než len dištancovaním sa od týchto náhodných vecí, ktoré sa dejú na akejkoľvek webovej lokalite na webe.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE