Google hovorí, že sa uistite, že vaše súbory Sitemap nemajú konfliktné adresy URL a anotácie

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera, či existujú nejaké negatívne dôsledky, ak máte duplicitné adresy URL vo vašich súboroch mapy stránok XML?

Ich otázka znela: Môžete mať v súboroch XML sitemap duplicitné adresy URL s rôznymi atribútmi? Napríklad jedna adresa URL v jednej mape stránok má anotáciu hreflang a rovnaká adresa URL v inej mape stránok túto anotáciu mať nemusí.

John vysvetlil, že z pohľadu Google je to v poriadku. Občas sa to stane, že niektorí ľudia majú v súboroch sitemap anotácie hreflang, špecificky oddelené, a potom majú aj normálny súbor sitemap pre všetko. A je tu určité prekrytie.

Z pohľadu Google spracovávajú súbory sitemap tak, ako môžu, takže môžu vziať do úvahy všetky tieto informácie.

A neexistuje žiadna nevýhoda mať rovnakú adresu URL vo viacerých súboroch sitemap. Hlavným problémom je, ak máte v súboroch konfliktné informácie.

Napríklad, povedzme s anotáciami hreflang, táto je pre Nemecko. Potom iný súbor sitemap môže povedať „táto stránka je tiež pre Francúzsko alebo vo francúzštine“. Potom môže Google povedať: „Čo sa tu deje, nevieme, čo robiť s takouto zmesou anotácií.“

Preto Google nakoniec vyberie jedno alebo druhé. Podobne, ak poviete, že táto stránka bola naposledy zmenená asi pred 20 rokmi (čo nedáva veľký zmysel) a iný súbor sitemap by mohol povedať pred piatimi minútami, potom Google povie niečo ako „no, jeden z vás sa mýli. Nevieme ktorý, ale možno budeme nasledovať jedného alebo druhého. Alebo možno úplne ignorujeme dátum poslednej zmeny.“

Čítať:  Ako zistiť, kto si prezeral vaše videá na Instagrame

Takže to je niečo, na čo si musíte dávať pozor.

V opačnom prípade sa uistite, že súbory sitemap sú navzájom konzistentné, fungujú spolu a nemajú konfliktné anotácie.

To sa deje približne v čase 16:38 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (otázka)
Pozrime sa, existujú nejaké negatívne dôsledky duplicitných adries URL s rôznymi atribútmi vo vašich súboroch Sitemap vo formáte XML? Napríklad jedna adresa URL v jednej mape webu s anotáciou hreflang a rovnaká adresa URL v inej mape lokality bez tejto anotácie.

John (odpoveď)
Tak možno v prvom rade je to z nášho pohľadu úplne v poriadku. To sa stáva každú chvíľu. Niektorí ľudia majú v súboroch sitemap poznámky anotácií hreflang špecificky oddelené a potom majú aj normálny súbor sitemap pre všetko. A je tam určité prekrytie. Z nášho pohľadu spracovávame súbory sitemap ako vieme a všetky tieto informácie berieme do úvahy. Neexistuje žiadna nevýhoda mať rovnakú adresu URL vo viacerých súboroch sitemap. Jediné na čo by som si dal pozor je, aby ste v súboroch sitemap nemali protichodné informácie.

Takže napríklad, ak s anotáciami hreflang hovoríte: Táto stránka je pre Nemecko. A potom na druhom súbore sitemap hovoríte, no, vlastne, táto stránka je tiež pre Francúzsko alebo vo francúzštine. Potom by naše systémy mohli byť také, že čo sa tu deje, nevieme, čo robiť s takouto zmesou anotácií. A potom sa môže stať, že vyberieme jedno alebo druhé. Podobne, ak poviete, táto stránka bola naposledy zmenená pred 20 rokmi, čo v skutočnosti nedáva veľký zmysel.

Čítať:  Google má aktualizáciu pre skóre rýchlosti stránky

Ale povedzme, že 20 rokov. A druhá strana môže podať, že poviete, no, vlastne, bolo to pred piatimi minútami, potom sa na to naše systémy môžu pozrieť a povedať, no, akože, jeden z vás sa mýli. Nevieme ktorý, možno pôjdeme za jedným alebo druhým. Možno budeme úplne ignorovať dátum poslednej úpravy. Takže na to si treba dávať pozor. Ale inak, ak je to len spomenutých viacero súborov sitemap a informácie sú buď konzistentné, alebo fungujú spolu, možno jeden má dátum poslednej úpravy, druhý ako anotácie hreflang. To je úplne v poriadku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE