Google hovorí, že správa o výkonnosti vyhľadávania GSC je založená na skutočných výsledkoch vyhľadávania

Jeden odborník v oblasti SEO mal obavy o Google Search Console a o to, aké presné sú metriky a či im môže alebo nemôže dôverovať. Presnejšie povedané, správa o výkonnosti vyhľadávania GSC.

John odpovedal, že údaje v prehľade výkonnosti vyhľadávania Google Search Console sú v skutočnosti založené na skutočných výsledkoch vyhľadávania, ktoré boli fyzicky zobrazené skutočným používateľom.

Tieto čísla nie sú teoretické.

Google v tomto vysvetľuje viac o týchto metrikách Článok pomocníka služby Google Search Console.

Táto priemerná pozícia je založená na priemernej hornej pozícii adresy URL vašej stránky. Ak sa v GSC na stránkach SERP (stránka s výsledkami vyhľadávacieho nástroja) zobrazuje viacero adries URL z lokality, GSC pre tieto priemerné údaje nakoniec použije tú najvyššiu.

Je tiež dôležité poznamenať, že nemusíte vidieť presne to isté, čo zobrazuje GSC, a to z dôvodu prispôsobenia a atribútov lokalizácie konkrétnych SERP.

Je tu aj možnosť krátkodobej viditeľnosti pri vyhľadávaní.

Je tiež možné, že sa vaša stránka zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania obrázkov v rámci bežných výsledkov organického vyhľadávania.

Priemerná pozícia a ďalšie metriky v prehľade výkonnosti vyhľadávania v rámci GSC sú teda všetky založené na skutočných výsledkoch vyhľadávania, ale tieto typy výsledkov sa v skutočnosti môžu líšiť.

Celé video si môžete pozrieť tu:

John Mueller AskGooglebot Transscript

Jána 0:03
Premýšľali ste niekedy o metrike priemernej pozície v službe Search Console? Mohit tiež, kto sa pýta, nakoľko relevantná a vierohodná je metrika priemernej pozície v GSC?

Čítať:  Nová správa odhaľuje, prečo sa elektronickému obchodu darí, zatiaľ čo tradičný maloobchod má problémy

Údaje v prehľade výkonnosti vyhľadávania v službe Search Console sú založené na skutočných výsledkoch vyhľadávania, ktoré sa zobrazili používateľom. Nie je to teoretické číslo, ale skôr založené na skutočných výsledkoch. Máme stránku Centra pomoci s ďalšími informáciami o týchto metrikách.

Ak ste zvedaví na podrobnosti, dám vám naň odkaz v popise nižšie. Priemerná pozícia je založená na priemernej hornej pozícii adresy URL z vášho webu. Ak z vašej webovej lokality existuje viacero adries URL, ktoré sa zobrazujú na stránke s výsledkami vyhľadávania, použije sa pre tento priemer tá najvyššia.

Pri kontrole nemusíte vždy vidieť rovnakú pozíciu. Vo všeobecnosti je to spôsobené prispôsobením alebo geografickým zacielením alebo krátkodobou viditeľnosťou vo vyhľadávaní. Niekedy môžete predpokladať, že sa to deje, ak vidíte počet zobrazení, ktorý je výrazne nižší, ako by ste očakávali pre tieto dopyty.

To je zvyčajne znak toho, že vaša stránka bola viditeľná len pre malú časť celkových zobrazení. V prípade webových výsledkov nezabúdajte, že vaša lokalita sa môže zobrazovať aj na obrázkoch v rámci bežných výsledkov vyhľadávania.

Stručne povedané, priemerná pozícia a ďalšie metriky v prehľade výkonnosti vyhľadávania sú založené na skutočných výsledkoch vyhľadávania, ale skutočné výsledky vyhľadávania sa môžu značne líšiť.

Dúfam, že toto video bolo pre vás užitočné a poučné, ak chcete niečo pridať alebo ak vám toto video pomohlo. Neváhajte a komentujte nižšie.

Čítať:  Nie všetok obsah na stránke musí byť označený štruktúrovanými údajmi

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE