Google hovorí, že tím Webspam bude konať iba na stránkach, ktoré sú mimoriadne zlé a pokúšajú sa „transformovať“ SERP vo veľkom meradle

Jeden odborník v oblasti SEO mal obavy zo vstupných stránok a reklám Google. Článok, ktorý si prečítali, podrobne popisuje skúsenosti jednej osoby s týmto.

Ich stránky boli označené ako portálové stránky. Okrem toho boli nielen odstránené tieto stránky, ale aj účet Google Ads danej osoby bol v skutočnosti zrušený.

Tento odborník v oblasti SEO si nemôže dovoliť, aby sa stala niektorá z týchto vecí, pretože ide len o menší miestny podnik založený na službách.

Nemajú tisíce strán. Majú možno sedem vstupných stránok zacielených na kľúčové slová.

Jeden člen diskusných fór Google navrhol odborníkovi na SEO, aby tieto vstupné stránky len noindexoval.

Tento odborník na SEO tieto vstupné stránky deindexoval. Z pochopiteľných dôvodov sa však obávajú označenia ako vstupná stránka v organickom vyhľadávaní. Boli zvedaví, aká je pri tom úroveň rizika.

John vysvetlil, že keďže majú iba sedem stránok, nemali by mať žiadne problémy s implementáciou stránky, ktorú majú.

John tiež povedal, že tím pre webový spam sa viac zaujíma o rozsah a o to, či sa niekto nesnaží výrazne zmeniť výsledky vyhľadávania.

Ak by sa tím zaoberajúci sa webovým spamom pozrel na sedem stránok v tejto konfigurácii, jednoducho by povedal: „Je to len sedem stránok. Toto nestojí za náš čas.”

Ak by však odborník na SEO bol vo výsledkoch vyhľadávania celoštátne „aktívna“ spoločnosť so samostatnými stránkami pre každé jedno mesto v krajine, tím pre webový spam by to označil, aby sa zachovala celková kvalita výsledkov vyhľadávania.

Čítať:  Google hovorí: Indexovacie API je relevantné iba pre obsah práce

Hŕstka stránok nie je niečo, čoho by sa tím pre webový spam obával.

Aj keď je obsah duplicitný. John neverí, že je ideálne, aby sa tieto stránky duplikovali, a to je ďalší aspekt.

Hoci duplicitný obsah nie je ideálny, tím pre webový spam stále nepodnikne žiadne kroky na tak malom množstve stránok.

John to však nemôže sľúbiť, keďže daný web nepozná na 100 percent.

Ale čisto na základe toho, čo od nich vie, je veľmi nepravdepodobné, že by niekedy podnikli kroky na webe ako je tento.

To sa deje približne v čase 14:35 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 4 14:35
Najprv som tam napísal otázku týkajúcu sa stránok s dverami. Hm, toto je niečo prepojené so službou Google Ads. Viem, že toto je vyhľadávanie a všetky podobné veci. Narazil som však na článok, ktorý v podstate hovoril – vysvetlil skúsenosť jednej osoby, kde vytvorili množstvo vstupných stránok a podobne, presne to, čo som práve urobil. Boli označené ako vstupné stránky. A nielenže boli odstránené, ich účet Google Ads bol v skutočnosti zrušený. Ani jedno z toho nemôžem urobiť. To si nemôžem dovoliť. Som malý miestny podnik založený na službách. Nemajte 1000 strán. Mám asi sedem cieľových stránok zacielených na kľúčové slová. V diskusných fórach Google niekto navrhol, no, len noindex tie vstupné stránky. Ale – čo som urobil. Ale tiež si myslím, že tých sedem stránok, ktoré sú zacielené na konkrétne kľúčové slová, by mohli byť veľmi prospešné pre organické vyhľadávanie. Neviem, aká je úroveň rizika označenia ako „Och, toto je stránka s dverami?“

Čítať:  6 kľúčových problémov, ktoré treba pokryť v technickom SEO audite

Ján 16:03
Takže si myslím, že so siedmimi stranami nemáte žiadne problémy. To je na takej úrovni, aj keby sa na to niekto z tímu webového spamu manuálne pozrel, videl by, ach, je to sedem strán. Nie je, nie je to ako 1000 strán. Iné by to bolo, keby ste boli napríklad celoštátne aktívna spoločnosť a pre každé mesto v krajine by ste mali samostatnú stránku, potom si povieme, dobre, toto je cesta, prijateľné, je to niečo, čo je skutočne problematické, kde musíme podniknúť určité kroky na zachovanie kvality výsledkov vyhľadávania. Ale keď hovoríte o, neviem, hŕstke stránok, ako je tých sedem, ktoré ste spomenuli, nemyslím si, že by to bol problém len čisto z hľadiska webového spamu. Aj keby sa na to niekto manuálne pozrel. Bolo by to také, že to má sedem strán, ako keby to úplne nezmení výsledky vyhľadávania,

SEO Professional 4 17:02
Aj keď je obsah skutočne duplicitný? Urobil by som nejaký druh kanonickej adresy URL na domovskú stránku pre tieto vstupné stránky, alebo?

Ján 17:10
Teda, myslím, že to nie je ideálne. Takže to je taký ten druhý aspekt, asi to nie je ideálny stav, keď máte stránky, ktoré sú si takto veľmi podobné. Ale zase to nie je niečo, z pohľadu webspamu by zakročili. Takže by to neurobili, myslím, nemôžem to sľúbiť, pretože neviem, aká je vaša stránka. A nemôžem im povedať, že s touto stránkou nič nerobte. Ale ja len čisto to, čo od nich viem, že by v tejto veci nepodnikli žiadne kroky. Takže váš zoznam vyhľadávania a pravdepodobne aj strana reklamy. Nepoznám detaily reklamnej strany, ale asi aj tá časť by bola úplne v poriadku, so siedmimi stranami. Celkovo si myslím, že to nie je optimálne. Preto by som premýšľal o spôsoboch, ako môžete tieto stránky urobiť skutočne užitočnými pre jednotlivé druhy výklenkov, na ktoré sa zameriavate.

Čítať:  Google hovorí, že ak chcete, aby sa niečo zobrazovalo ako odkaz, zamerajte sa na to, čo chcete, aby sa s týmto odkazom stalo

SEO Professional 4 18:06
Mám jeden výklenok. To je tá vec.

Ján 18:08
Teda, akosi len tak prechádzam, neviem, že by som si vymenil názov mesta, napríklad v názve alebo niečo podobné, kde kde máš, neviem možno ako smer z toho mesta do tvojho miesto podnikania alebo nejaké dodatočné informácie, ktoré ľuďom poskytnú o niečo viac kontextu. A…

SEO Professional 4 18:29
Nie sú to kľúčové slová pre mesto, v podstate som fotograf, fotím špecificky headshoty. Takže moje kľúčové slová sú ako headshot, Toronto headshots, headshots Toronto, profesionálne headshoty a podobne, však? Všetok obsah je takmer rovnaký, ako keby som strieľal headshoty, ako neviem, koľkými inými rôznymi spôsobmi môžem opísať to, čo robím, však? Preto je obsah veľmi identický.

Ján 18:56
Dobre. V takom prípade by som vybral jednu stránku a urobil ju kanonickou. Pretože to, čo tam máte, sú v podstate len variácie tých istých kľúčových slov, ako keď hovoríte napríklad fotografia, toronto, fotografia z Toronta. Sú to ako variácie toho istého kľúčového slova. A z väčšej časti sme na to prišli a dokonca aj v rámci prirodzených textov na stránke môžete spomenúť oboje. Nie je to tak, že by to nevyhodilo stránku do vzduchu, ak ste spomenuli tých sedem variácií. áno,

SEO Professional 4 19:29
Išiel som touto cestou, pretože úprimne povedané, bojoval som s reklamami Google. Existuje niečo také pre reklamy Google, kde sa môžeme skutočne opýtať ľudí, ktorí to vedia?

Čítať:  Čo sú to údaje nulovej strany a prečo by to malo vlastníkov firiem zaujímať?

Ján 19:42
Zo strany Google Ads netuším.

Ján 19:46
Ale čisto zo stránky vyhľadávania, z môjho pohľadu, by ste to všetko mohli spojiť do jednej stránky. Ďalšia vec, o ktorej si myslím, že sa tiež oplatí preskúmať, je, že stránky môžete zablokovať vo vyhľadávaní a ponechať si ich pre reklamy. Niečo ako ten noindex, ktorý bol spomenutý vo fóre, bol, ak si ponecháte tieto stránky a hovoríte: No, nechcem, aby sa zobrazovali vo vyhľadávaní, môžete si vybrať kanonický alebo použiť noindex na týchto stránkach. V rámci reklám ich však stále môžete používať ako vstupné stránky. A to je…

SEO Professional 4 20:18
Takže ich nechám neindexovať.

Ján 20:21
To je niečo, čo robí veľa ľudí, kde hovoria, dobre, toto sú moje reklamné stránky. A toto sú moje SEO stránky. A to je úplne v poriadku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE