Google: Na poskytovanie ďalších informácií spoločnosti Google by sa mali používať súbory Sitemap. Nie ako hlavná navigácia

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna počas segmentu otázok a odpovedí na svoje mapy stránok.

Vysvetlili, že sa snažia zabezpečiť, aby ich hodnotenie nezískalo úspech, keď spustia novú stránku s výsledkami vyhľadávania. V určitom kontexte môžu ich vyhľadávania viesť k 10 000 výsledkom a majú funkciu filtrovania a triedenia.

Ich otázka znie: ako Google zaobchádza s týmito stránkami v rámci webových stránok? Ako výsledky vyhľadávania ovplyvňujú celkové hodnotenie stránky?

Stačí pokračovať v odosielaní máp stránok z dôvodov hodnotenia? Alebo by mali prijať ďalšie opatrenia, aby pomohli robotovi Googlebot zhromaždiť všetky vratné adresy URL?

John tentoraz odpovedal trochu inak a najprv odpovedal na poslednú otázku: povedal, že sa nebude spoliehať na mapy stránok, aby našiel všetky stránky vášho webu.

Namiesto toho by mapy stránok mali predstavovať spôsob, ako poskytnúť ďalšie informácie o vašej webovej lokalite. Nemal by to byť primárny spôsob, ako ľudia nájdu informácie prostredníctvom vašej webovej stránky.

Obzvlášť dôležité je interné prepojenie. A niečo, na čo by ste si určite mali dávať pozor a uistiť sa, že akokoľvek veci nastavíte, keď niekto prehľadá vašu stránku, dokáže nájsť celý váš obsah a nespoliehať sa na to, že všetky tieto veci získa súbor sitemap.

Z tohto hľadiska je tiež veľmi dôležité, aby ste mohli prejsť na tieto stránky kategórií a aby ste mohli prehľadávať stránky kategórií pre produkt. John verí, že stránky s výsledkami vyhľadávania sú tak trochu jedinečnou oblasťou, pretože niektoré lokality používajú stránky kategórií, napríklad stránky s výsledkami vyhľadávania.

Čítať:  Ako profilovať svoj tím na svojom webe WordPress

Potom ste v situácii, keď stránky s výsledkami vyhľadávania fungujú ako stránky kategórií.

Ak je to váš prípad, John by si dal pozor na všetko, čo by ste robili so stránkami kategórií.

Ďalšia vec na stránkach s výsledkami vyhľadávania je, že ľudia môžu do vyhľadávania zadať čokoľvek a vaša stránka musí urobiť všetku túto prácu, aby vygenerovala všetky tieto veci.

A to môže ľahko viesť k nekonečnému počtu adries URL, ktoré sa teoreticky dajú nájsť na vašom webe, pretože ľudia môžu vyhľadávať mnohými rôznymi spôsobmi.

Pretože to v podstate vytvára množinu nekonečných stránok na vašom webe, spoločnosť Google sa snaží odradiť od toho, kde by povedali: „buď nastavte stránky s výsledkami vyhľadávania na noindex, alebo použite súbor robots.txt na blokovanie indexového prehľadávania týchto stránok.“

Google sa tak môže zamerať na normálnu štruktúru stránok a bežné interné prepojenia.

John verí, že toto by boli hlavné aspekty tohto problému.

Ak chcete, aby boli vaše stránky s výsledkami vyhľadávania indexované, Johnovým tipom by bolo uistiť sa, že na jednej strane máte jedno primárne usporiadanie zoradenia a filtrovania, ktoré je nastavené ako kanonické. Ak teda neviete, ako si vybrať alebo poskytnúť svoje stránky podľa relevantnosti, ak máte filter zdroja pre cenu, potom by nastavil rel=canonical týchto filtrov na primárne poradie zoradenia.

To sa deje približne v čase 37:49 vo videu.

Čítať:  Algoritmus Twitteru: Čo to je a ako to urobiť, aby to fungovalo pre vás v roku 2024

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 37:49
Snažím sa zabezpečiť, aby naše hodnotenie SEO nezasiahlo, kým spustíme novú stránku s výsledkami vyhľadávania. V určitom kontexte môžu naše vyhľadávania viesť k 10 000 výsledkom a majú funkciu filtrovania a triedenia.

Moja otázka znie, zaobchádza Google s týmito stránkami v rámci webu… alebo ako Google zaobchádza s týmito stránkami v rámci webových stránok? Ako výsledky vyhľadávania ovplyvňujú celkové hodnotenie webovej stránky? Stačí na hodnotenie iba odosielať mapy stránok?

Alebo by sme mali zvážiť ďalšiu úvahu, aby sme pomohli Googlebotu zhromaždiť všetky vratné adresy URL?

Ján (odpoveď) 38:24
Takže si myslím, že najskôr posledná otázka, nespoliehal by som sa na mapy stránok, aby som našiel všetky stránky vášho webu. Súbory Sitemap by mali predstavovať spôsob, ako poskytnúť ďalšie informácie o vašej webovej lokalite. Nemal by to byť primárny spôsob poskytovania informácií o vašej webovej lokalite. Najmä interné prepojenie je mimoriadne dôležité.

A niečo, na čo by ste si určite mali dávať pozor a uistiť sa, že akokoľvek nastavíte veci, keď niekto prehľadáva váš web, dokáže nájsť celý váš obsah, a nie že sa spolieha na súbor sitemap, aby získal všetky tieto veci .

A z tohto pohľadu, možnosť prejsť možno na takéto stránky kategórií a mať možnosť lajknúť si všetky produkty, ktoré sú v jednotlivých kategóriách, si myslím, že je to super užitočné. Schopnosť prechádzať stránkami kategórií k produktu je tiež veľmi dôležitá. Stránky s výsledkami vyhľadávania sú podľa mňa trochu jedinečná oblasť, pretože niektoré lokality používajú stránky kategórií, v podstate ako stránky s výsledkami vyhľadávania, a potom ste tak trochu v situácii, keď sú stránky s výsledkami vyhľadávania v podstate ako stránky kategórií.

Čítať:  Bing SEO: 7 praktických spôsobov, ako získať väčšiu návštevnosť od Bingu (a Yahoo!)

Ak je to váš prípad, trochu by som si dával pozor na všetko, čo by ste robili so stránkami kategórií. Ďalšou vecou na stránkach s výsledkami vyhľadávania je, že ľudia môžu zadať čokoľvek pri hľadaní niečoho a vaša stránka musí urobiť všetku prácu, aby vytvorila všetky tieto veci. A to môže ľahko viesť k nekonečnému množstvu adries URL, ktoré sa teoreticky dajú nájsť na vašom webe, pretože ľudia môžu vyhľadávať mnohými rôznymi spôsobmi.

A pretože to na vašom webe vytvára určitý druh tejto množiny nekonečných stránok, snažíme sa od toho odradiť, kde by sme povedali, buď nastavte stránky s výsledkami vyhľadávania bez indexu, alebo použite súbor robots.txt na blokovanie indexového prehľadávania týchto stránok s výsledkami vyhľadávania. , aby sme sa mohli sústrediť na normálnu štruktúru stránok a normálne interné prepojenie.

Takže si myslím, že toto sú akési primárne aspekty. Ak chcete mať svoje stránky s výsledkami vyhľadávania indexované, môj tip by bol, aby ste sa uistili, že na jednej strane máte jedno primárne poradie triedenia a nastavenie filtrovania nastavené ako kanonické. Takže ak sa, neviem, rozhodnete poskytnúť svoje stránky podľa relevantnosti, potom ak máte filter zoradenia podľa ceny nahor alebo nadol, potom by som nastavil rel=canonical týchto filtrov na vaše primárne poradie zoradenia.

A podobne pri filtrovaní by som možno trochu odstránil filter pomocou rel=canonical. Ak to urobíte, uistite sa, že sa môžeme viac zamerať na primárnu verziu stránok a správne ich indexovo prehľadávať. Namiesto toho nás rozptyľujú všetky tieto variácie stránok s výsledkami vyhľadávania.

Čítať:  Google hovorí, že so stránkami s obrázkami v plnej veľkosti zaobchádzajte ako so samostatnými jedinečnými stránkami s jedinečnou adresou URL

A ďalšia vec, na ktorú by som si dal pozor, je, že na svojom webe vytvoríte nejaký zoznam povolení alebo nejaký systém s ohľadom na typ vyhľadávacích dopytov, ktorých indexovanie alebo prehľadávanie chcete povoliť. Takže napríklad, ak niekto navštívi vašu webovú stránku a hľadá, neviem, kanadský farmaceutický alebo niečo podobné, a vy nie ste farmaceutická webová stránka, pravdepodobne nechcete, aby bola táto vyhľadávacia stránka indexovaná.

Aj keď nemáte k dispozícii žiadne produkty, ktoré by sa zhodovali s týmto dopytom, pravdepodobne ich nechcete mať indexované. Ak teda máte zoznam povolených vyhľadávaní, ktorým povolíte index, je to oveľa jednoduchšie.

A uistite sa, že sa náhodou nedostanete do tejto situácie so spamom, keď niekto spamuje vaše výsledky vyhľadávania.

A potom musíte vyčistiť ako milióny stránok, ktoré sú indexované a nejako sa ich zbaviť.

Pri stránkach s výsledkami vyhľadávania je potrebné mať na pamäti veľa vecí.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE