Google odpovedá, či je používanie indexovacieho API pre normálnu webovú stránku dobré alebo zlé

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na indexovacie API.

Ich otázka znela: je používanie indexovacieho API dobrá alebo zlá vec pre normálnu webovú stránku?

John vysvetlil, že indexovacie API je určené pre veľmi špecifické druhy obsahu. A používanie API pre iné druhy obsahu naozaj nedáva zmysel.

John si myslí, že je to podobné, ako keď používate stavebné vozidlá ako fotografie na svojej webovej stránke. Iste, môžete to dať na lekársku webovú stránku, ale v skutočnosti to nedáva zmysel.

Nie je to tak, že je to nezákonné alebo že to spôsobí problémy, ak na svoju lekársku webovú stránku umiestnite stavebné vozidlá.

Ale v skutočnosti to nedáva zmysel. Nie je to niečo, čo sa tam hodí.

A podobne je to aj s indexovacím API. Je to naozaj len pre veľmi špecifické prípady použitia a pre všetko ostatné to nie je to, na čo je API určené.

To sa deje približne v čase 15:34 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 15:34
Je používanie indexu API alebo indexovacieho API dobré alebo zlé pre normálnu webovú stránku?

Jána (odpoveď) 15:42
Takže indexovacie API je určené pre veľmi špecifické druhy obsahu. A používať ho pre iné druhy obsahu naozaj nedáva zmysel. Myslím, že je to podobné, ako neviem, používať stavebné vozidlá ako fotografie na vašej webovej stránke. Iste, môžete to dať na lekársku webovú stránku, ale v skutočnosti to nedáva zmysel. A ak máte webovú stránku o stavbe domov, určite si na ňu dajte stavebné vozidlá. Nie je to tak, že je to nezákonné alebo že to spôsobí problémy, ak na svoju lekársku webovú stránku umiestnite stavebné vozidlá. Ale vlastne to nedáva zmysel. Nie je, nie je to naozaj niečo, čo sa tam hodí. A podobne je to aj s indexovacím API. Je to naozaj len pre veľmi špecifické prípady použitia a pre všetko ostatné nie je to, na čo to nie je.

Čítať:  Google: Ak si nie ste istí, či Google vaše obrázky rozpozná, použite štruktúrované údaje obrázkov

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE