Google odpovedá, či môžete použiť duplicitné úryvky kódu

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí hangoutu na duplicitné úryvky kódu a autoritu domény.

Presnejšie povedané, otázka znela: ako sa dlhý obsah, možno návod, ktorý využíva existujúce úryvky kódu v novom kontexte alebo časti, počíta s autoritou domény?

Ak áno, existuje nejaký spôsob, ako zmierniť účinky?

John vysvetlil, že v prvom rade Google nemá koncept autority domény. Toto je metrika, ktorá bola vynájdená nástrojmi tretích strán.

A John v tom nemôže poskytnúť žiadnu radu.

Pokračoval však vysvetlením, že pokiaľ ide o úryvky kódu, sú to ako rôzne časti obsahu.

Je to podobné, ako keď si vyberiete primárnu tému, o ktorej chcete písať. Potom o téme píšete v rôznych obmenách. Alebo napríklad, ak na svojej stránke predávate konkrétnu knihu, môžete o nej písať z rôznych uhlov pohľadu.

A to je užitočný a jedinečný obsah. To, že útržok kódu je rovnaký útržok kódu, aký sa používa inde, nemusí nutne znamenať, že o tomto jednom útržku kódu môžete vytvoriť iba jednu stránku.

To sa deje približne v čase 07:07 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (Predložená otázka) 07:07
Ako sa dlhý obsah, povedzme návod, ktorý využíva už existujúce úryvky kódu, ale v novom kontexte alebo časti, akýmkoľvek spôsobom počíta proti autorite domény? Ak áno, existuje nejaký spôsob, ako zmierniť následky?

Ján (odpoveď) 07:27
Takže si myslím, že v prvom rade nemáme koncept autority domény. Ide teda skôr o metriku tretej strany. Ak ste zvedaví, ako dali túto metriku dohromady, overil by som si to u nich. V tom ti neviem poradiť. Vo všeobecnosti môžete vytvoriť viac obsahu okolo rovnakého útržku kódu.

Čítať:  Google: Nebudeme odstraňovať stránky z výsledkov vyhľadávania len preto, že robia jednu vec zlú

Vidím to podobne, ako keď si vyberáte primárnu tému, o ktorej chcete písať, a potom o nej píšete v rôznych obmenách. Alebo napríklad, ak na svojej stránke predávate konkrétnu knihu, môžete o nej písať z rôznych uhlov pohľadu. A to všetko je užitočný a jedinečný obsah. Takže to, že útržok kódu je rovnaký útržok kódu, aký sa používa inde, nemusí nutne znamenať, že je to niečo ako, že o tomto útržku kódu môžete vytvoriť iba jednu stránku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE