Google odpovedá, či používanie siete CDN (Content Delivery Network) môže zlepšiť vaše hodnotenie

Jeden odborník na SEO sa počas hangoutu spýtal Johna Muellera, či používanie siete CDN (Content Delivery Network) môže zlepšiť jeho hodnotenie.

Ich otázka znela:

Väčšinu návštevnosti získavajú z konkrétnej krajiny. Svoju webovú stránku hostili na serveri umiestnenom v tejto krajine.

Navrhol by John, aby celú svoju webovú stránku umiestnili za CDN, aby tak zlepšili PageSpeed ​​pre ostatných na celom svete?

Alebo sa to v ich prípade nevyžaduje?

John vysvetlil, že na vytvorení CDN nie je nič zlé. Tiež však neverí, že by to malo na Google veľký vplyv, pokiaľ ide o SEO.

Jediný efekt, ktorý si predstavuje, že by sa niečo mohlo stať, je to, že používatelia nakoniec uvidia zvýšenie rýchlosti stránky.

A ak väčšina vašich používateľov už vidí veľmi rýchlu webovú stránku, pretože sa tam nachádza váš server, potom robíte správnu vec.

Samozrejme, ak používatelia na iných miestach zaznamenávajú veľmi pomalý výsledok, pretože spojenie s vašou krajinou nie je také skvelé, potom môžete mať nejaké príležitosti na zlepšenie.

Mohli by ste to vnímať ako príležitosť v tom zmysle, že samozrejme, ak je vaša webová lokalita pre ostatných používateľov skutočne pomalá, bude pre nich zriedkavé, že začnú navštevovať vašu stránku viac. Pretože potom je naozaj otravné sa tam dostať.

Zatiaľ čo ak je váš web pre ostatných používateľov dosť rýchly, majú aspoň možnosť vidieť primerane rýchly web, ktorým by mohol byť váš web.

Čítať:  10 spôsobov, ako môže vaša agentúra zarábať na trendoch sociálnych médií

Takže z tohto pohľadu, ak existuje niečo, čo môžete urobiť na globálne zlepšenie vecí na svojom webe, John si myslí, že je to dobrý nápad.

Nie je to však kritické.

CDN nie sú niečo, na čom záleží z hľadiska SEO. Je to však niečo, čo môžete urobiť, aby ste svoje stránky rozšírili len o vašu súčasnú krajinu.

Jedna vec, ktorú chcel John objasniť, bola, že ak je indexové prehľadávanie Google naozaj veľmi pomalé, potom to samozrejme môže ovplyvniť, do akej miery môže Google prehľadávať a indexovať váš web. Takže toto by mohol byť aspekt, na ktorý sa treba pozrieť. John tiež spomenul, že na základe väčšiny webových stránok, ktoré si prezrel, to v skutočnosti nevnímal ako problém.

John Mueller prepis stretnutia

John (otázka)
Zlepší umiestnenie webovej stránky za CDN hodnotenie? Väčšinu návštevnosti získavame z konkrétnej krajiny. Našu webovú stránku sme hostili na serveri umiestnenom v tejto krajine. Odporúčate umiestniť celú našu webovú stránku za sieť CDN, aby ste zlepšili rýchlosť PageSpeed ​​pre používateľov na celom svete? Alebo to v našom prípade nie je potrebné?

John (odpoveď)
Je teda zrejmé, že môžete robiť veľa z týchto vecí. Nemyslím si, že by to malo veľký vplyv na Google, čo sa týka SEO. Jediný efekt, pri ktorom by som si vedel predstaviť, že sa niečo môže stať, je to, čo používatelia nakoniec uvidia. A ako ste spomenuli, ak väčšina vašich používateľov už vidí veľmi rýchlu webovú stránku, pretože sa tam nachádza váš server, potom postupujete správne.

Čítať:  Mali by sme skryť odkazy na iné stránky, aby sme sa vyhli prenosu odkazovej šťavy?

Ale samozrejme, ak používatelia v iných lokalitách vidia veľmi pomalý výsledok, pretože spojenie s vašou krajinou možno nie je také skvelé, potom by ste mohli mať nejaké príležitosti na zlepšenie. A mohli by ste to vnímať ako niečo z hľadiska príležitosti v tom zmysle, že samozrejme, ak je váš web pre ostatných používateľov skutočne pomalý, bude pre nich zriedkavé, že začnú chodiť na váš web viac, pretože naozaj nepríjemné sa tam dostať. Zatiaľ čo ak je váš web pre ostatných používateľov dosť rýchly, majú aspoň možnosť vidieť primerane rýchly web, ktorým by mohol byť váš web.

Takže z tohto hľadiska, ak existuje niečo, čo môžete urobiť na globálne zlepšenie vecí na svojom webe, myslím si, že je to dobrý nápad. Nemyslím si, že je to kritické. Nie je to niečo, na čom záleží z hľadiska SEO, pretože Google to musí vidieť veľmi rýchlo alebo niečo podobné. Je to však niečo, čo môžete urobiť, aby ste svoj web prekonali len za svoju súčasnú krajinu.

Možno by som mal objasniť jednu vec, ak je prehľadávanie Google naozaj, ale naozaj pomalé, potom to samozrejme môže ovplyvniť, do akej miery môžeme prehľadávať a indexovať vašu webovú stránku. Takže to by mohol byť aspekt, na ktorý sa treba pozrieť. Na väčšine webových stránok, ktoré som si prezrel, som to v skutočnosti nevnímal ako problém v súvislosti s akýmikoľvek webovými stránkami, ktoré nie sú veľké ako milióny a milióny stránok. Takže z tohto pohľadu môžete dvakrát skontrolovať, ako rýchlo Google indexovo prehľadáva v Search Console a štatistiky indexového prehľadávania. A ak to vyzerá rozumne, aj keď to nie je super rýchle, potom by som sa toho naozaj nebál.

Čítať:  Google hovorí, že HTML stránky a PDF sú vnímané ako odlišný obsah, nie duplicitný obsah

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE