Google opäť hovorí: Odoslanie žiadosti DMCA prostredníctvom našej stránky je úplne bezplatné. Nemáme žiadne platené plány

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na duplicitný, skopírovaný obsah vo výsledkoch vyhľadávania.

Vysvetlili, že spamové webové stránky pravidelne kopírujú ich obsah. Tieto stránky môžu byť veľmi spamové a majú veľmi nízku autoritu domény.

A pracujú na manuálnom odstránení webových adries z Google Search Console. Na tento účel používajú na Google formulár DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

Ich hlavná otázka znie: musia ísť ďalej s alternatívnou možnosťou, aby úplne odstránili stránky, aby už na svoje stránky nedostávali spamový obsah?

John sa spýtal, čo majú na mysli o alternatívnom procese.

SEO profík povedal – z veľmi spamom to znamená, že ide o veľmi toxické spätné odkazy. Dostávajú toľko toxických spätných odkazov a väčšina stránok tam kopíruje celú ich stránku.

Potom ich odstránia zo zoznamu pomocou formulára žiadosti DMCA spoločnosti Google. Žiadosť odosielajú spoločnosti Google manuálne.

Ich otázka znie: je to správny spôsob, ako to urobiť?

John vysvetlil, že ak iná stránka kopíruje ich obsah chránený autorskými právami, potom je správnym spôsobom formulár DMCA, ktorý používajú oni.

Odborník na SEO tiež spomenul, že zaplatí za plán na odstránenie adries URL.

John vysvetlil, že Google nemá absolútne žiadne platené plány ani nič podobné. Proces DMCA je úplne bezplatný a môžete ho použiť priamo v Google Search Console.

Je dôležité poznamenať, že proces DMCA je právny proces a Ján nemôže poskytovať právne rady. Odporúča poradiť sa s právnikom, či je to niečo, čo by bolo vhodné.

Čítať:  Čo sú Pillar Posts v SEO & Ako ich vytvoriť?

To sa deje približne v čase 08:37 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 3 8:37
Ešte jedna otázka. Moje webové stránky, ako napríklad spamové webové stránky, pravidelne kopírujú náš obsah, ako napríklad spamové webové stránky, ktoré majú veľmi nízku autoritu domény. Tento typ webových stránok kopíruje obsah blogu. Takže robíme ako manuálne odstránenie týchto adries URL zo zákona DMCA Google. Žiadosť prostredníctvom formulára iba manuálne odosielame spoločnosti Google. Potom budú naše adresy URL odstránené zo služby Google
ale je to správny spôsob, ako sa dostať z takýchto aktivít? Alebo môžeme použiť alternatívnu možnosť, ako napríklad, že tento typ spamových aktivít už na našej webovej stránke neuvidíme?

Jána 9:30
Ako myslíš alternatívny proces?

SEO Professional 3 9:33
Ako veľmi spam, ktorý má veľmi nízku autoritu, ako dosť toxické spätné odkazy. Dostávame toľko toxických spätných odkazov, ako väčšina webových stránok kopíruje náš obsah. Celý náš obsah je skopírovaný na našu webovú stránku. A potom ich odstránime z GSC Google. Žiadosť odosielame spoločnosti Google a potom túto doménu manuálne odstráni z GSC Google. Je to teda efektívny spôsob, ako sa zbaviť takýchto aktivít? Alebo môžeme použiť akúkoľvek inú alternatívnu možnosť alebo akúkoľvek dostupnú bezplatnú možnosť alebo možnosť –

Ján 10:13
Takže si myslím, že ak iná stránka kopíruje váš obsah chránený autorskými právami, potom je pravdepodobne správnym spôsobom formulár DMCA, ktorý používate.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 28. apríla 2024

SEO Professional 3 10:23
Áno. Vlastne, uh, áno, plán sme vzali aj skôr, na obmedzený čas, pretože plán je na to veľmi drahý. Preto si myslíme, že by sme mali adresy URL odstrániť manuálne. Takže uvažujeme, či namiesto prémiových plánov dostaneme nejakú inú možnosť, ako je táto?

Ján 10:48
Nemyslím si, že máme nejaké platené plány alebo niečo podobné. Takže proces DMCA, ak sa to týka vášho prípadu, malo by to byť niečo, čo je k dispozícii zadarmo, môžete ho použiť priamo v službe Search Console alebo neviem, kde je formulár. Takže to môže byť jeden prístup, proces DMCA je právny proces. A nemôžem ti dať právne rady. Takže sa možno budete musieť poradiť s právnikom, či je to vhodné. Ďalšia vec, ktorú by ste mohli urobiť, ak by ste chceli, je použiť nástroj na dištancovanie sa od spätných odkazov, ak vás tieto odkazy znepokojujú. Z veľkej časti, ak ide o náhodný spamový web, nebál by som sa toho. Nepoužíval by som nástroj na dištancovanie sa od spätných odkazov, pretože je to len práca navyše.

SEO Professional 3 11:40
Na našej webovej stránke nebudú pôsobiť toxické spätné odkazy.

Ján 11:43
Nie, neviem si to predstaviť. Nie

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE