Google poskytuje niekoľko tipov na optimalizáciu stránok s novým obsahom a aktualizáciu obsahu

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera na nové obsahové stránky a na to, ako by ich mali aktualizovať.

Ich otázka teda znie: ak majú projekt s obsahom, ktorý sa denne aktualizuje, napríklad kurzy kryptomien alebo niečo podobné, aký je najlepší spôsob, ako to urobiť?

Mali by sme denne vytvárať nový článok vrátane nových adries URL? Boli zvedaví, čo by John v tomto scenári odporučil.

John vysvetlil, že sa pokúsi určiť, či vytvárate niečo úplne nové, alebo len aktualizujete niečo existujúce – napríklad aktualizujete ceny.

Ak aktualizujete ceny, nemusíte pri každej zmene ceny vytvárať novú stránku. Stačí aktualizovať tieto ceny na existujúcej stránke.

Na druhej strane, ak poskytujete nové informácie, potom to vyzerá ako niečo, čo by malo existovať na samostatnej adrese URL, kde ľudia môžu prejsť priamo na konkrétnu stránku s informáciami.

Výhodou zachovania rovnakej adresy URL je, že časom sa zvýši hodnota. A potom ľudia pochopia, že toto je vlastne miesto, kam ísť pre túto informáciu.

Ak napríklad každý deň za novú cenu vytvoríte novú stránku, potom ak ľudia hľadajú niečo ako – aká je aktuálna cena tohto produktu – potom nájdu niektoré z nich, ale bude to nejasné spoločnosti Google, ktorú z nich by mali zobraziť.

To sa deje približne v čase 00:34 vo videu.

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo sa vo vyhľadávaní môžu zobrazovať kanonické aj nekanonické stránky

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 1 0:34
Áno. Ahoj John. Dnes som vám priniesol dve otázky. Prvým je, že ak mám projekt obsahu, ktorý sa denne aktualizuje, napríklad kurzy kryptomien alebo niečo podobné, aký je najlepší spôsob, ako to urobiť? Ide o vytvorenie nového článku každý deň, teda aj o novú URL, alebo o aktualizáciu existujúceho článku denne, takže URL zostane rovnaká? Čo by ste odporučili?

Ján 1:10
Asi by som skúsil zistiť, či vytvárate niečo nové, alebo či len aktualizujete niečo existujúce. Napríklad, ak máte stránku, na ktorej práve aktualizujete ceny, potom nemusíte vytvárať novú stránku pre každú zmenu ceny, ktorú vykonáte, stačí aktualizovať tieto ceny. Na druhej strane, ak poskytujete nové informácie, potom to vyzerá ako niečo, čo by malo existovať na samostatnej adrese URL, kde ľudia môžu prejsť priamo na túto konkrétnu informáciu.

Výhodou zachovania rovnakej adresy URL je aj to, že postupom času získava o niečo väčšiu hodnotu. A potom ľudia pochopia, že toto je vlastne miesto, kam ísť pre túto informáciu. Napríklad, ak pre každý deň za novú cenu vytvoríte novú stránku, potom ak ľudia hľadajú, napríklad, aká je aktuálna cena tohto produktu, potom nájdu niektoré z nich, ale ide to aby nám nebolo jasné, ktorý z nich by mali ukázať. Na druhej strane, ak máte jednu stránku, na ktorej len aktualizujete aktuálnu cenu, potom vieme o cene, toto je stránka. Takže takto nejako by som to tam pozeral.

Čítať:  Ďalšie zmeny algoritmu Google cez víkend

SEO Professional 1 2:19
Dobre, takže keď by som to urobil takto, odporučili by ste vynútiť indexovanie aj manuálne? Alebo si myslíte, že to bude časom prehľadávať Google?

Ján 2:34
to? Myslím, že aj tak by sa to malo vyberať automaticky. Zvyčajne, ak sa spoliehate na používanie funkcie Odoslať do indexovania v službe Search Console, je to podľa mňa takmer znamenie, že napríklad Google ešte stále nie je presvedčený o vašom webe. Takže aj keby ste ho nasilu zapísali do indexu, nie je to zárukou, že sa skutočne zobrazí na viditeľnom mieste. Takže si myslím, že je v poriadku použiť to na začiatku, aby ste mohli začať. A ak máte naozaj dôležité aktualizácie, použite ich. Ale pre druh prirodzených aktualizácií na webovej stránke by to nemalo byť niečo, čo musíte použiť.

SEO Professional 1 3:15
Dobre, ale myslíte si, že je potrebná táto webová adresa, ktorá sa denne aktualizuje, aby sa aktualizoval aj dátum článku? Malo by to byť potrebné?

Ján 3:32
Ak na stránke meníte niečo dôležité, áno.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE