Google poskytuje stratégie, ako súťažiť ako webová stránka s poéziou

Profesionál v oblasti SEO sa počas stretnutia Johna Muellera opýtal, či môže súťažiť s inými webovými stránkami ako stránka, ktorá svojim čitateľom poskytuje poéziu.

Ich web je teda o poézii. Ich stránka bola roky vedúcou témou básní vo výsledkoch vyhľadávania.

V posledných rokoch však zistili, že konkurujú väčším mediálnym stránkam, ktoré sú hlavnými webmi, ktoré nemajú nič spoločné s poéziou.

Stránky by však obsahovali nasledovné: 10 najlepších kľúčových slov pre poéziu, jeden web elektronického obchodu, spravodajské weby atď.

Špecifické špecializované stránky, ako sú tie ich, by na konci dňa z výsledkov vyhľadávania zmizli.

Hoci o poézii písali už sedem rokov, weby, ktoré v skutočnosti písali poéziu, boli roky ich rivalmi, zanikli tiež.

A nie sú si istí, čo sa tu deje.

Víťazom sa nakoniec stanú iba veľké mediálne stránky, ale náhodný web elektronického obchodu porazil stránky v oblasti zdravia, takže to nie je vždy len o elektronickom obchode.

John odpovedal, že chúlostivá časť na tom je, ak je obsahom komoditný obsah, čo je niekedy na týchto stránkach s poéziou, kde v podstate píšete básne od autorov, ktorí sú dobre známi.

Obsah stránky je niečo, čo – jeden k jednému – môže mať ktokoľvek iný, pretože je to verejná doména alebo čokoľvek iné, potom si John myslí, že je to vždy ošemetná situácia. Môže sa tiež stať, že roky bolo len málo ľudí, ktorí robili tento druh obsahu.

Čítať:  SEO zhromaždenia sociálnych médií okolo Ukrajiny, poskytovanie podpory napadnutej krajine

Vzhľadom na povahu obsahu však môže ktokoľvek – v podstate – vziať túto báseň a zverejniť ju na webovej stránke a povedať: „Mám tričko s touto básňou. Takže tú báseň musím dať aj do popisu.“

To sú veci, kde je to skoro trochu na nestabilnej pôde, kde sa dá niečo postaviť. A možno budete na chvíľu jediný z mála ľudí, ktorí takúto webstránku tvoria.

Z dlhodobého hľadiska je to však niečo, pri čom sa musíte uistiť, že poskytujete niečo, čo má významnú hodnotu, takže ak niekto iný, najmä veľký hráč, príde do oblasti a tiež začne zaraďovať básne do svojho obsahu, potom môžete stále s nimi v niektorých aspektoch súťažiť.

To sa deje približne v 36:25 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 36:25
Moja nika sa týka poézie a už roky vediem tému básní vo výsledkoch vyhľadávania. Ale v posledných rokoch som zistil, že súťažím s väčšími mediálnymi stránkami, čo sú hlavné webové stránky, ktoré nemajú nič spoločné s poéziou, ako napríklad 10 najlepších kľúčových slov pre poéziu, jedno podľa stránok elektronického obchodu, spravodajských stránok, spravodajských webových stránok.

Na konci dňa zmizne špecifická webová stránka, ako je tá moja, hoci o poézii píšem už sedem rokov. Webové stránky, ktoré sú vlastne mojim rivalom už roky, čo je v mojom výklenku rovnaké, jedna po druhej miznú.

Čítať:  Google diskutuje o tom, či Googlebot číta súbor htaccess alebo nie

Neviem, čo sa tu deje. Víťazom sú iba veľké mediálne stránky, aj keď ak ide o článok z e-shopu, vidím, že tie e-shopy niekedy vyhrávajú aj pri téme zdravia, takže to nie je len o elektronickom obchode.

Ján (odpoveď) 37:19
Áno, ja, úprimne, neviem presne, akú webovú stránku máte. A jedna z vecí, o ktorej si myslím, že je vždy trochu zložitejšia, je, ak je váš obsah v podstate komoditný, čo sa niekedy stáva na niektorých z týchto druhov stránok s poéziou, kde napríklad publikujete básne napísané známymi autormi.

A v podstate je obsah vašej webovej stránky niečo, čo môže mať jeden k druhému ktokoľvek iný, pretože je vo verejnej doméne alebo čokoľvek iné, potom si myslím, že je to vždy ošemetná situácia. A môže sa stať, že roky , napríklad, existuje niekoľko ľudí, ktorí robia tento druh obsahu.

Ale kvôli povahe obsahu, kde v podstate ktokoľvek môže vziať túto báseň a zverejniť ju na webovej stránke a možno povedať, napríklad, mám tričko s touto básňou. Báseň teda musím dať aj do popisu. Toto sú veci, kde to je, je to skoro ako malý kúsok na nestabilnej pôde, kde sa dá niečo postaviť.

A možno budete na chvíľu jediný alebo jeden z mála ľudí, ktorí vytvárajú takúto webovú stránku. Z dlhodobého hľadiska je to však niečo, kde sa musíte uistiť, že poskytujete niečo, čo má významnú hodnotu, takže ak niekto iný, najmä veľký hráč príde do oblasti a tiež začne zaraďovať básne do svojho obsahu, potom môžete do určitej miery im konkurovať.

Čítať:  Ako opraviť nefunkčnosť alebo načítanie aplikácie Instagram Threads

A to je podľa mňa prípad množstva obsahu na webe, ktorý je takmer ako tento komoditný obsah. A to môžu byť veci ako básne, je to ako dobre známe výroky, všetky tieto veci, kde sú informácie v podstate dostupné a ktokoľvek ich môže použiť.

A zvyčajne to, čo odporúčam, keď vidím webové stránky, ako je táto, a oni za mnou prídu so všeobecnými otázkami, je, že im odporúčam, aby si našli čas tam, kde sa im skutočne darí vo výsledkoch vyhľadávania, a využili to na vybudovanie a vylepšovanie väčší.

To v podstate poskytuje niečo významné, čo ostatní ľudia nemôžu len tak skopírovať. Samozrejme, keď sa pozriem späť, je oveľa jednoduchšie premýšľať, no, mal som to urobiť. Ale stále je to niečo, čo možno stále máte šancu vydať sa týmto smerom. Ale opäť je naozaj ťažké povedať bez toho, aby ste sa pozreli na vašu webovú stránku, ak v podstate publikujete svoje vlastné básne a ste jediný, kto publikuje svoje vlastné básne.

A očividne je to trochu inak. Ale ak publikujete známe básne od existujúcich autorov a ktokoľvek môže publikovať tieto básne a je to ošemetná situácia, v ktorej sa ocitnúť. A niekedy stojí za to si to vziať a povedať, pretože som bol jedným z mála ľudí, ktorí to urobili. A teraz si musím nájsť niečo iné, na čo sa zameriam, pretože nechcem konkurovať napríklad týmto väčším stránkam.

Čítať:  Sprievodca vložením pre Weebly

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE