Google používa množstvo rôznych signálov na identifikáciu príspevkov hostí

Ďalší odborník v oblasti SEO mal obavy z používania úvodzoviek, odkazov a príspevkov hostí.

Keď spravujú obsah, v podstate preberajú obsah z WebMD a používajú úryvok ako referenčný bod.

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal, či by mali poskytnúť odkaz späť na WebMD ako citáciu zdroja informácií alebo nie.

John Mueller povedal, že ak niečo citujú, zahrnutie odkazu na zdroj informácií bude mať vždy zmysel. Je to naozaj len otázka použiteľnosti. Čo sa týka SEO, k zmene nemusí nevyhnutne dôjsť len odkazom na webové stránky niekoho iného.

John to prirovnal k spamovej technike, ktorá sa používala, keď odborník na SEO vytvoril stránku nízkej kvality. Potom by v spodnej časti odkazovali na CNN, Google alebo Wikipediu a potom by dúfali, že Google to vidí ako dobrú stránku len preto, že odkazuje na CNN.

Nerobte si starosti s použitím dobrého kotviaceho textu. Namiesto toho si robte starosti s použitím dobrého kotviaceho textu a odkazu na váš obsah, aby si používatelia boli istí, čo je obsah, na ktorý sa odkazuje.

Uistite sa, že zahrniete aj kontext, aby používateľ lepšie pochopil, kam interný odkaz odkazuje.

SEO profesionál mal ďalšiu otázku týkajúcu sa príspevkov hostí. Presnejšie: ako Google vie, či je príspevok hosťa zaplatený alebo nie a či má odkaz spáliť alebo mu priradiť hodnotu?

John povedal, že odkazy na príspevky pre hostí by mali byť vždy označené ako nofollow.

Príspevok hosťa je v podstate reklama na vašu firmu. V tejto súvislosti John odporučil zabezpečiť, aby príspevky hostí nesledovali.

Čítať:  12 dôveryhodných zdrojov pre jednoduché spätné odkazy

Text odkazu je skutočne tou časťou, ktorá robí príspevky hostí problematickými.

Táto konverzácia sa odohráva približne o 23:16 vo videu.

SEO Professional 7 23:16
Takže najprv je moje video vypnuté, pretože mám nejaké problémy so šírkou pásma. Moja prvá otázka: všetky moje otázky sú malé a týkajú sa kotviaceho textu.

Takže keď píšeme stránku na našej vlastnej webovej stránke a spravujeme obsah, napríklad z WebMD, berieme úryvok a používame ho ako referenčný bod. A ak by sme mali uviesť citáciu WebMD, inými slovami, zdrojovú URL. Najradšej som to použil v päte. Keď si ho teda dotyčná osoba prečíta, nepreskočí v rámci článku a preskočí na WebMD, aby sa dozvedela viac.

Takže môj používateľ zostane na stránke. Teraz sú dve myšlienky. Mali by sme dať odkaz späť na Web MD? Alebo by sme nemali, pretože som nikde nenašiel referenciu, ktorú chce Google od vás prepojiť? Viete, tak prečo by som mal dávať viac odkazov ako Web MD? Vieš, atď. Takže to bola moja prvá otázka, ako, aký je najlepší postup z pohľadu Google?

Ján 24:27
Myslím, že ak niečo cituješ, tak odkaz na zdroj má vždy zmysel. Takže to je len čisto z hľadiska použiteľnosti. Myslím, že by to dávalo zmysel.

Čo sa týka SEO pre vašu webovú stránku, neviem, či by ste zaznamenali nejakú konkrétnu zmenu tým, že by ste konkrétne odkazovali na webové stránky iných ľudí, pretože je to jedna z tých techník, ktoré tiež šíria spam, ktoré sa dosť často používali, keď by ste vytvorili nízke -kvalitná stránka a potom v spodnej časti by ste odkazovali na CNN a Google a Wikipediu.

Čítať:  Kanonické značky: Čo sú a prečo sú dôležité?

A potom by ste dúfali, že Google si myslí, že je to dobrá stránka, pretože odkazuje na CNN.

SEO Professional 7 25:10
Áno, a to je dôvod, prečo som hovoril o prepojení, dal som odkaz na orgán. Keď však na niekoho odkazujeme, existujú určité právne problémy z usmernenia FTC, ktoré keď prepojíte svoj druh odporúčania, používateľ si môže myslieť, dobre, dobre, kliknem sem a niečo urobím.

A potom som dostal listy od právnikov, hej, prestaňte sa s nami spájať, pretože nechceme byť spájaní. Preto som sa nespájal s ľuďmi. Dobre, tak som to chcel vedieť z pohľadu SEO. Druhá vec je, že ak mám obsah, ktorý je mimo stránky, inými slovami, napísal som časť obsahu na LinkedIn a pripájam sa späť na svoju webovú stránku. A otázka sa týka kotviaceho textu. Takže z myslenia SEO môžem povedať: Dobre, chcem sa vrátiť späť na moju stránku, ak moja stránka hovorí o službách SEO, môžem použiť kotviaci text, aby som sa dozvedel viac, pozrite si moju stránku SEO Services.

Toto je kotviaci text, ktorý ma znepokojuje, pretože aj keď je to skvelý kotviaci text, ktorý mi prinesie úžitok, z hľadiska dostupnosti webu by som mal použiť tento typ odkazu, viete, ale zo SEO je to ako prichádzajúca nadmerná optimalizácia späť ku mne, takže ako to zvládnem, viete, vraciam sa, pretože existujú úrovne rizika, viete,

Čítať:  Google hovorí, že sa príliš nezameriavajte na to, či sa obsah zobrazuje vo vybranom úryvku alebo nie

Ján 26:36
Chcem tým povedať, že zvyčajne sa stane, že sa pozrieme na web a nájdeme všetky druhy odkazov. Ak vytvárate obsah na viacerých platformách, pokúsil by som sa použiť užitočný a užitočný kotviaci text. Poskytuje nám teda viac informácií o stránke, na ktorú odkazujete.

Takže ak je to ako kotviaci text, ktorý zahŕňa SEO služby alebo čokoľvek iné, myslím si, že je to úplne v poriadku. Pretože zvyčajne máme množstvo rôznych vecí, ktoré sa prepájajú, a niektoré z nich budú typu, že kliknite na túto stránku a to je kotviaci text a iné budú mať viac informácií o odkaze.

Nepotreboval by som, keby som sa príliš obával pomocou dobrého kotviaceho textu, namiesto toho by som sa snažil použiť dobrý kotviaci text a podobný odkaz na váš obsah, aby bolo jasné, o aký obsah ide, s vnútorným prepojením toho istého a nie povedať ako, dobre, potrebujem zmeniť svoj kotviaci text, alebo potrebujem, aby to vyzeralo, že nie je optimalizovaný, pretože podobne ako pri internom prepájaní chcú používatelia vedieť, o čom tento odkaz je.

A chcete dať ten kontext. Takže by som len zahrnul tento kontext.

SEO Professional 7 27:53
Takže môj pohľad na odkaz je taký, že odkaz je kontextový. Takže kdekoľvek odkazujem, chcem, aby tam používateľ klikol a našiel správne informácie. Na klikacom odkaze, viete, nezáleží. To vedie k tretiemu problému.

Takže keď je to na LinkedIn je dôveryhodnejšie, viete, vracia sa to. Ale teraz je tu tretí problém: ľudia robia príspevky pre hostí všade, viete, chodia na tieto nekvalitné stránky, kupujú si príspevky pre hostí.

Čítať:  Google vysvetľuje, ako správne používať značky nadpisov H1

Ako teda Google určuje? A je to ako si povedal, ak je to dobrý kotviaci text, použi ho správne? Ak je to príspevok hosťa a Google nevie, či je platený alebo nie, ako potom Google určí, či má prijať tento odkaz?

Alebo vypáliť tento odkaz? Viete, aká je odpoveď? Takže sme v bezpečí zo všetkých uhlov?

Ján 28:38
Áno, myslím, ak je to príspevok hosťa, potom je to príspevok hosťa. A naše usmernenie pre odkazy a príspevky hostí je, že by mali byť nofollow.

Takže ak píšete tieto príspevky pre hostí, aby ste zvýšili povedomie o svojej firme, myslím si, že je to úplne v poriadku. Naozaj by som si dal pozor, aby som sa uistil, že odkazy sú nofollow. Aby ste zvýšili povedomie, hovoríte o tom, čo robíte, robíte to tak, aby používatelia mohli prejsť na vašu stránku. Ale v podstate je to reklama pre vašu firmu.

Takže z tohto pohľadu by som im urobil len nofollow. Pokiaľ ide o príspevky hostí vo všeobecnosti, ako napríklad Google rozpoznáva príspevky hostí?

Myslím si, že je to zložité, pretože používame veľa rôznych signálov, aby sme sa pokúsili zistiť, čo by mohol byť príspevok hosťa a ako by sme to mohli potrebovať.

Rozhodne to ale nie je tak, že by to bol problém len s kotviacim textom odkazu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE