Google pridáva do výsledkov vyhľadávania štítok „Veľmi citované“.

Dezinformácie sú na internete rozšíreným problémom. Od Covid-19 až po najnovšie široko vyvrátené konšpiračné teórie QAnon sa dezinformácie stali tak nasýtenými, že môže byť náročné pochopiť, čo je skutočnosť a čo nie.

Šírenie informácií v každom kúte webu je skvelou platformou na učenie sa a diskusiu o nových myšlienkach, politických ideáloch a na šírenie najnovších vedeckých pokrokov.

Odteraz je tu však temnejšia stránka informačnej superdiaľnice. A táto temná stránka je plná dezinformácií a omylov, ktoré môžu zviesť aj tých najnáročnejších intelektuálov.

Z tohto dôvodu Google pracuje na niekoľkých vylepšeniach svojho algoritmu spolu s pridávaním nových prvkov do výsledkov vyhľadávania.

V rámci boja proti dezinformáciám Google oznámil, že do výsledkov vyhľadávania pridáva nový prvok.

Tento prvok je známy ako „vysoko citované“ označenie.

Prečo záleží na novom vysoko citovanom štítku?

Algoritmus Google je naprogramovaný tak, aby vracal stránky, ktoré sú pre používateľov najužitočnejšie a najrelevantnejšie na základe ich jedinečných dopytov.

Okrem toho algoritmus uprednostňuje množstvo hodnotiacich faktorov založených na tom, ako je stránka vytvorená a ako je stránka prepojená.

Existuje mnoho situácií, kedy najužitočnejšie stránky nie sú práve pôvodným zdrojom šíriacich sa informácií. Citujú však stránky, ktoré sú.

Čítať:  Google hovorí nie: Nemáme skóre SEO

Najnovší prírastok spoločnosti Google je navrhnutý tak, aby pomohol nasmerovať používateľov na stránky, ktoré sú medzi týmito konkrétnymi výsledkami najviac citované.

Malá história o novom vysoko citovanom štítku

V roku 2019 Google prvýkrát diskutoval o slabinách v pôvodné hlásenie ktoré sa často objavujú vo výsledkoch vyhľadávania.

Toto je oblasť, ktorú chce Google zlepšiť.

Zavedením nového vysoko citovaného označenia Google dúfa, že poskytne dôveru používateľom čítajúcim tieto články tým, že ukáže, že ich cituje mnoho ďalších novinárov.

Google tiež pracuje na ďalšej iniciatíve v rámci spoločnosti s názvom prieskumník overenia faktov.

V júli 2021 pridal Google do výsledkov vyhľadávania viac kontextu zavedením štítku „o tomto výsledku“.

Tento štítok nakoniec pridal ďalší kontext k výsledkom vyhľadávania, aby boli relevantnejšie a užitočnejšie výsledky.

Štítok bol navrhnutý tak, aby skutočne spájal používateľov s ich dopytmi tým, že poskytuje podrobnejšie informácie.

V čase zavedenia tohto označenia už spoločnosť Google poskytovala určité informácie o týchto faktoroch relevantnosti.

Panel „O tomto výsledku“ však pridal oveľa viac kontextu. Niektoré z faktorov, ktoré pridal tento panel, zahŕňali veci ako:

  • Miestny význam
  • Skúmanie odkazov
  • Relevantné zhodné kľúčové slová
  • Súvisiace pojmy

So zavedením označenia „O tomto výsledku“ je jasné, že Google neustále vyvíja svoje algoritmy, aby obsahovali viac informácií o tom, ako sa veci citujú na webe, namiesto toho, aby vracali stránku len preto, aby stránku vrátili.

Čítať:  Možná aktualizácia algoritmu Google dnes 19.5.2024

Ako funguje veľmi citované označenie?

A ako sa ubezpečíte, že môžete získať označenie pre konkrétny dopyt?

Google vysvetlil, že toto je naozaj všetko o odkazoch. V SEO je odkaz všeobecne známy ako redakčný hlas pre tému, ktorý sa označuje aj ako citácia.

Nové vysoko citované označenie funguje na základe hodnotenia toho, čo bolo „veľmi citované“ a na čo odkazovalo na webe, a poskytuje kontext a informácie o týchto konkrétnych výsledkoch.

Je to aj o príbehoch, ktoré sú najviac citované. Teoreticky budú mať štítok najcitovanejšie správy na webe a vytvoria sa karusely s najlepšími správami s výsledkami, ktoré obsahujú štítok s najcitovanejšími správami.

Aké sú riziká a nevýhody?

Určite existujú aj nevýhody. Odhalením niektorých tajomstiev algoritmov Google sprístupňujú výsledky vyhľadávania, ktoré môžu potenciálne zmanipulovať zlí herci.

Elizabeth Tucker, produktová manažérka pre Vyhľadávanie Google, vysvetlila, že „toto je jeden z dôvodov, prečo nemôžeme v tomto označení zobraziť všetky informácie o tom, ako vyhľadávanie funguje.“

V skutočnosti, ak by to urobili, existuje veľa spôsobov, ako by sa dal algoritmus hrať, a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa to dalo urobiť z hanebných dôvodov.

Tucker tiež vysvetlila, že má pocit, že mnohí ľudia, ktorí sú veľmi technickí, už vedia veľa z toho, o čom sa diskutuje v paneli, takže by nebolo veľkým problémom zahrnúť tieto konkrétne faktory.

Zlí herci by však mohli ľahko zahrať iné signály a viac manipulovať s výsledkami vyhľadávania dezinformáciami, čomu sa Google snaží týmito aktualizáciami vyhnúť.

Čítať:  Google hovorí nie: Väčšina stránok nepotrebuje súbor na dištancovanie sa pre spamové spätné odkazy

Za koľko sa táto aktualizácia vydáva a kedy?

Google očakáva, že nový vysoko citovaný štítok sa objaví v karuseli hlavných správ na stránke s výsledkami vyhľadávania.

Spustí sa najskôr na mobilných zariadeniach v USA a v angličtine. Potom bude v najbližších týždňoch uvedený na trh v celosvetovom meradle.

Okrem toho existujú tipy na informačnú gramotnosť, ktoré budú súčasťou týchto zmien a budú sa zobrazovať pri dopytoch, ktoré obsahujú najnovšie správy. Za tematickú oblasť sa najnovšie správy považujú a téma, ktorá sa rýchlo vyvíja.

Toto je tiež téma, ktorá je zraniteľná voči hackerom dezinformácií.

Prečo je to dôležité

Vzhľadom na tieto označenia a ich umiestnenie vo výsledkoch Google je možné, že výrazne zmenia spôsob zobrazenia vašej stránky.

Je tiež pravdepodobné, že vaša miera prekliknutia na tieto výsledky môže byť vyššia, pretože ľudia budú dôverovať výsledkom, ktoré sa zobrazia oveľa viac v porovnaní s normálnymi výsledkami.

Ako to bojuje proti dezinformáciám? Pomáha bojovať proti dezinformáciám, pretože ľudia si veľmi pravdepodobne všimnú, že tieto výsledky sú oveľa dôveryhodnejšie ako iné, pretože ukazujú, že sú vysoko citované.

V prípade, že to doteraz nebolo zrejmé: vysoko citované výsledky vyhľadávania by boli pravdepodobne dôveryhodnejšie ako iné typy výsledkov, čo by viedlo k vyššej miere prekliknutia.

Vysoko citované, vo všeobecnosti, hoci ide o novú zmenu vo výsledkoch vyhľadávania, kvalitné odkazy vždy zostali hodnotiacim faktorom. Google jednoducho pridáva do výsledkov niečo nové, aby si používatelia presne overili, že zdroje, ktoré si vyberú, sú dôveryhodné a nie sú dezinformáciami.

Čítať:  Odhaľovanie tajomstiev zámeru vyhľadávania: Ako vytvoriť obsah, ktorý sa hodnotí

Tým, že sa uistíte, že tieto príbehy s takýmito citáciami sú správne zvýraznené, je možné zabezpečiť, aby boli hackeri v dôsledku dezinformácií zadržaní.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE