Google: Problémy s pripojením k serveru nevnímame ako problém kvality

Na stretnutí sa jeden odborník v oblasti SEO spýtal Johna Muellera na problémy s pripojením servera a na to, ako ovplyvnia indexové prehľadávanie spoločnosťou Google.

Nedávno mali problém, keď v Google Search Console videli viac ako 55 percent chýb v súbore robots.txt a zlyhania pripojenia k serveru.

V novembri mali sedem dní zlyhania. A stalo sa to raz v decembri.

Takže ich tím serverov zablokoval niektoré IP adresy pred Googlebotom. Od novembra im návštevnosť z Google klesla približne o 20 percent. Ak sa počas dňa/dátumu nič nezmení, je rozumné obviňovať tím servera za pokles ich návštevnosti?

Len sa čudovali. Chceli vedieť, aký vplyv budú mať tieto problémy na vyhľadávanie Google.

John sa spýtal, či je problém už vyriešený.

SEO profesionál odpovedal, že otvorili svoju IP adresu, ale v decembri mali iný problém a nevedia prečo.

John vysvetlil, že tu si treba dávať pozor na dve veci.

Prvá vec je, že existujú problémy s pripojením servera. Google by to nevidel ako problém s kvalitou stránok.

Nebolo by to tak, že by hodnotenie vašich stránok kleslo v dôsledku problémov s pripojením k serveru.

Toto je prvý krok.

Čo sa však pri týchto typoch problémov stáva je, že ak sa nejaký čas nedostanú k súboru robots.txt, budú predpokladať, že na webovej stránke nemôžu nič prehľadávať.

To môže viesť k tomu, že niektoré stránky z lokality budú vypustené z ich indexu.

Čítať:  Aj keď je text na stránke skrytý, Google ho vyberie, ak je viditeľný v zdrojovom kóde

Je to jednoduchý spôsob, ako vyriešiť tento druh problému – je to technický problém alebo nie?

Sú stránky preč z indexu? Ak áno, pravdepodobne ide o technický problém. Alebo majú stránky len nižšie hodnotenie? Potom to nemusí byť nevyhnutne technický problém.

To sa deje približne v čase 10:20 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 3 10:20
Prepáč. Dobre. Hm, áno, to je kórejčina. Mám otázku týkajúcu sa vzťahu medzi zlyhaním zo súboru robots.txt a zlyhaním pripojenia k serveru a návštevnosťou z vyhľadávania zo služby Google, pretože som nedávno v službe Search Console videl viac ako 55 percent súborov robots.txt a niekoľko zlyhaní pripojenia.

Takže v novembri sme mali sedem dní neúspechov. A stalo sa to raz v decembri. Náš tím serverov teda zablokoval niektoré adresy IP pred robotom Googlebot. Od novembra teda návštevnosť našej webovej stránky od Googlu klesla približne o 20 percent.

Takže ak sa nič nezmení počas dňa, počas dátumu, je rozumné, ak obviňujem tím servera z poklesu ich návštevnosti? Len tak premýšľam. Viete, aký veľký vplyv na problémy bude mať pripojenie robota a servera k vyhľadávaniu Google?

Ján 11:24
Je už problém vyriešený? Alebo…?

SEO Professional 3 11:30
Nejako otvorili svoju IP adresu, ale v decembri sme mali ešte jeden problém a nevedia, aký je dôvod? Pretože otvorili svoju IP adresu a nevedia, aký je odtiaľ dôvod? Google Search Console?

Čítať:  Ako používať Google Search Console na zvýšenie návštevnosti vašich stránok

Ján 11:51
Takže si myslím, že sú dve veci, na ktoré si treba dať pozor. Na jednej strane, ak máte problémy s pripojením k serveru, nepovažovali by sme to za problém s kvalitou. Nebolo by to teda tak, že by hodnotenie vašich stránok kleslo. Takže si myslím, že to je možno prvý krok.

Ak teda vidíte, že hodnotenie vašich stránok klesá, nie je to spôsobené technickým problémom. Na druhej strane, pri takýchto problémoch s konektivitou servera sa stane, že ak nejaký čas nemôžeme získať prístup k vášmu súboru robots.txt, budeme predpokladať, že na webovej lokalite nemôžeme nič prehľadávať. A to môže viesť k tomu, že niektoré stránky z vášho webu budú vyradené z nášho indexu.

Takže to je taký jednoduchý spôsob, ako zistiť, či je to spôsobené technickým problémom alebo nie? Sú stránky preč z indexu? A ak áno, je to pravdepodobne technický problém. Alebo sú stránky len ohodnotené nižšie, potom to nemusí byť nevyhnutne spôsobené technickým problémom.

A ak je to kvôli technickému problému, napríklad ak tieto stránky zmizli, zvyčajne tieto chýbajúce stránky skúsime znova po niekoľkých dňoch a pokúsime sa ich indexovať znova.

Takže ak sa problém vyskytol v novembri a vy ste ho vyriešili v novembri, predpokladám, že by ste z toho už nemali vidieť žiadne účinky. Len preto, že sme tie stránky medzitým mali preindexovať.

Čítať:  Ako sa overiť na Instagrame (alebo zvýšiť svoje šance na to!)

Ak stále vidíte, že stránky z vášho webu neindexujeme správne, ešte raz by som skontroloval sekciu chýb indexového prehľadávania v službe Search Console, aby som zistil, či sa stále nevyskytuje nejaký technický problém, pri ktorom môže byť niekedy Googlebot zablokovaný.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE