Google rieši otázku: Je na indexovanie obrázkov potrebný súbor Robots.txt?

Jeden odborník na SEO sa počas hangoutu spýtal Johna Muellera na indexovanie obrázkov a na požiadavky súboru robots.txt.

Takže tento SEO profesionál prevádzkuje webovú stránku s receptami. Pokiaľ ide o bohaté výsledky receptov, majú státisíce receptov, ktoré sú indexované.

Majú veľa návštevnosti, ktorá pochádza z galérie receptov. Potom to zrazu po určitom čase prestalo.

Všetky metadáta boli skontrolované. Google Search Console tiež povedal: „Áno. To všetko je bohatý obsah receptov. Je to všetko dobré. Dá sa to ukázať.”

Nakoniec si v náhľade všimli, že pri náhľade výsledku chýba obrázok. A zdá sa, že je to spôsobené zmenou v spoločnosti Google.

Zdá sa, že zmena spočívala v tom, že ak sa na získanie obrázkov vyžadoval súbor robots.txt, potom nič, čo videli v nástrojoch, v skutočnosti nehovorilo, že je niečo neplatné.

A tak je to trochu nepríjemné, však?

Keď niečo začiarknete, povedzte: „Je toto platný výsledok receptu?“ A hovorí “Áno.” Je to skvelé, je to úplne skvelé.

Ukazuje sa však, že v zákulisí bola nová požiadavka, že musíte mať súbor robots.txt.

John sa opýtal odborníka na SEO, čo tým myslia, že musia mať súbor robots.txt.

Profesionál SEO uviedol, že to, čo našli, je, že ak si vyžiadajú súbor robots.txt zo svojho CDN, dá im to chybu 500.

Keď tam vložia robots.txt, okamžite sa ukážky začali zobrazovať správne, a to zahŕňa prehľadávanie a vkladanie na statickú stránku. Operatívne zistili, že pridanie súboru robots.txt je to, čo urobilo prácu, pokiaľ ide o opravu problémov s indexovaním.

Čítať:  Uistite sa, že Googlebot má na vašej stránke dostatok viditeľného textového obsahu, ktorý nie je skrytý JavaScriptom

John vysvetlil, že z pohľadu Google nie je potrebný súbor robots.txt, ale súbor robots.txt musí mať správny výsledný kód.

Ak ho teda nemáte, mal by vrátiť chybu 404.

Ak ho máte, Google to samozrejme vie prečítať.

Ak však vrátite chybu servera pre súbor robots.txt, ich systémy budú predpokladať, že sa pravdepodobne vyskytol problém so serverom, a nebudú prehľadávať.

A to je niečo, čo je tak od začiatku.

Avšak tieto typy problémov, najmä keď ste na CDN a je to na samostatnom názve hostiteľa, je niekedy naozaj ťažké zistiť.

A John si predstavuje, že test bohatých výsledkov, pokiaľ vie, sa zameriava na obsah, ktorý je na stránke HTML.

Takže označenie JSON-LD, ktoré majú, pravdepodobne nekontroluje, či sú obrázky skutočne načítateľné na serveri. Ak sa nedajú priniesť, tak ich samozrejme nemôžu použiť na kolotoči.

Toto je niečo, čo môže spoločnosť Google musieť lepšie vyriešiť.

Deje sa tak približne v pomere 51:45 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 9 51:45
Ahoj John! Ach, narazili sme tak trochu na tigrovú pascu, povedal by som, pokiaľ ide o bohaté výsledky receptov. Máme státisíce receptov, ktoré sú indexované a majú veľa návštevnosti z galérie receptov. A potom zrazu, alebo nie, zrazu, po určitom čase to prestalo. A všetky metadáta boli skontrolované. A Google bol… Search Console hovorila: Áno, toto všetko je bohatý obsah receptov. Je to všetko dobré. Dá sa to ukázať.

Čítať:  Aktualizácia recenzií produktov od spoločnosti Google zasiahla niektoré stránky s recenziami a pridružené stránky

Nakoniec sme si všimli, že v náhľade pri náhľade výsledku chýbal obrázok. A zdá sa, že v Google nastala zmena. A že ak bol na načítanie obrázkov potrebný súbor robots.txt, potom nič, čo sme videli v nástrojoch, v skutočnosti nehovorilo, že je niečo neplatné.

A tak je to trochu nepríjemné, však? Keď začiarknete niečo, čo poviete, je to platný výsledok bohatého receptu? A hovorí, áno, je to skvelé. Je to úplne super. Máme všetky metadáta a vy skontrolujete, či sú všetky adresy URL a všetky obrázky správne. Ale ukázalo sa, že v zákulisí bola nová požiadavka, aby ste mali súbor robots.txt.

Ján 52:48
Ako to myslíš, že si musel mať robots.txt?

SEO Professional 9 52:51
Zistili sme, že ak ste si vyžiadali súbor robots.txt z našej siete CDN, dalo vám to páči sa mi to 500. Keď sme tam vložili súbor robots.txt, ukážky sa okamžite začali zobrazovať správne, čo zahŕňa prehľadávanie a vkladanie na statickú stránku , Myslím. Operatívne sme zistili, že pridanie súboru robots.txt túto úlohu splnilo.

Ján 53:15
Áno. Dobre. Takže z nášho pohľadu to nie je tak, že je potrebný súbor robots.txt, ale musí mať správny výsledný kód. Takže ak ho nemáte, malo by vrátiť 404. Ak ho máte, potom to samozrejme vieme prečítať. Ak však vrátite chybu servera pre súbor robots.txt, naše systémy budú predpokladať, že sa pravdepodobne vyskytol problém so serverom a nebudeme ho prehľadávať. A to je niečo, čo je tak od začiatku.

Čítať:  Google hovorí o tom, ako sa kvalita stránok premieta do nízkych pomerov indexovaných stránok

Ale tieto druhy problémov, najmä keď ste na CDN a je to na samostatnom názve hostiteľa, je niekedy naozaj ťažké zistiť. A predstavujem si test bohatých výsledkov, aspoň pokiaľ viem, zameriava sa na obsah, ktorý je na HTML stránke. Takže označenie JSON-LD, ktoré tam máte, pravdepodobne nekontroluje, či sú obrázky skutočne načítateľné.

A ak sa potom nedajú priniesť, tak ich, samozrejme, nemôžeme použiť ani v kolotoči. Takže to môže byť niečo, čo musíme zistiť, ako lepšie zvýrazniť.

SEO Professional 9 54:21
Áno, ak existoval nejaký spôsob, ako ukázať, že niečo nie je možné získať, pretože si myslím, že cez Search Console, všetko bolo šťastné. Uh, áno, to bola výzva. A v skutočnosti sa stránky objavovali všade inde a boli vysoko hodnotené. Takže je to len ťažké.

Ak existuje spôsob, ako povedať, áno, nemohli sme niečo zozbierať. Tieto obrázky nebolo možné zozbierať. To bude cenná vec.

Ján 54:41
Áno. Dobre. V pohode. Prenesiem to ďalej.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE