Google sa zaujíma iba o to, či sú štruktúrované údaje na stránke vo väčšine prípadov

Profesionál v oblasti SEO sa počas hangoutu opýtal Johna Muellera na ich štruktúrované údaje.

Boli zvedaví, či sú tieto štruktúrované údaje niečím, čo musí byť úplne rovnaké ako strúhanka, ktorú by videl používateľ.

Ďalej vysvetlili, že na stránke vidia zhustenú verziu strúhanky, zatiaľ čo štruktúrované údaje predstavujú úplnú cestu strúhanky. Profesionál v oblasti SEO premýšľal, či sú obe prijateľné možnosti na výber.

John vysvetlil, že pre Google je dôležité, aby štruktúrované údaje v strúhanke boli viditeľné na stránke.

Ak to na stránke nie je úplne viditeľné, Google to musí zistiť a tento proces nie je intuitívny.

Google potom bude musieť určiť, či má stále zmysel zobrazovať štruktúrované údaje vo výsledkoch vyhľadávania.

To sa deje približne v čase 39:56 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 39:56
Pokiaľ ide o štruktúrované údaje v strúhanke, musia byť úplne rovnaké ako v strúhanke, ktoré by návštevník videl na stránke? Niekedy na stránke vidím zhustenú verziu strúhanky, zatiaľ čo štruktúrované údaje predstavujú úplnú strúhanku. Sú obe možnosti prijateľné?

Ján (odpoveď) 40:13
V podstate to, čo robíme so štruktúrovanými údajmi vo všeobecnosti, je, že sa snažíme rozpoznať, či sú štruktúrované údaje na stránke viditeľné alebo nie. A ak to na stránke nie je viditeľné, musíme prísť na to: Má ešte zmysel zobrazovať to vo výsledkoch vyhľadávania?

Čítať:  Problémy s hodnotením a indexovaním: Sú možné časové harmonogramy SEO?

Ak teda robíte niečo ako zobrazenie kratšej verzie strúhanky na stránke a my sa s tým nedokážeme vyrovnať, potom to môže byť trochu zasiahnuté, ak túto značku v strúhanke skutočne vyberieme a použijeme. Ak beriete jednotlivé omrvinky, alebo neviem, ako jednotlivé položky v zozname omrviniek, a zobrazujete len niektoré z nich, ale nie všetky, potom sa môže stať, že len vyberieme tie.

Je možné, že zvyšok ešte vyberieme, pretože celkovo vidíme, že veľa strúhanky sa zhoduje. Ale nie je to tak, nie je zaručené, že budeme môcť prevziať a použiť úplné označenie v strúhanke, ktoré máte, ak to na stránke neukazujete.

A to je podobné ako pri iných druhoch štruktúrovaných údajov. Myslím, že hlavnou výnimkou, o ktorej viem, je označenie FAQ, kde máte otázky a odpovede. Kde je z nášho pohľadu dôležité, že otázka je skutočne viditeľná a odpoveďou môže byť niečo ako zbalená sekcia na stránke. Ale otázka musí byť aspoň viditeľná.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE