Google Search Off the Record Podcast: Poďme hovoriť o UX a SEO

V najnovšom podcaste Google Search Off The Record diskutovali Martin Splitt, Gary Illyes a Lizzi Sassman na tému UX a SEO.

Užite si to.

Martin 0:11
Dobrý deň, vitajte pri ďalšej epizóde Search Off The Record, podcastu, ktorý vám prináša tím Vyhľadávania Google, kde sa diskutuje o všetkom, čo sa týka vyhľadávania, a popri tom sa zabávate. Volám sa Martin. A dnes sa ku mne pripájajú Lizzi a Gary z tímu pre vzťahy s vyhľadávaním, ktorého som tiež súčasťou. Ahoj, Lizzi.

Lizzi 0:30
Ahoj Martin. Ahoj, Gary.

Gary 00:31
Guten morgen.

Martin 0:33
Ooo švajčiarska nemčina. Veľmi pekné. Ó človeče. Neviem, či si všimnete, ale máme niečo, čo sa nazýva základné webové vitálne funkcie. A je to vec pri hľadaní. A nedávno, keď som bol na prvej osobnej akcii, po tom zvláštnom čase, dostal som otázku o základných webových vitáloch, ktorá bola v podstate taká, ale čo ak sú všetci moji používatelia na pomalých zariadeniach alebo pomalých sieťach? A nie je to nespravodlivé pre hodnotenie? Ak sa na tom zaradím? A pomyslel som si, nie je to nefér voči používateľom, keď je váš web super, super pomalý na zariadeniach a pripojeniach, ktoré používajú? A prinútilo ma to premýšľať, či by vám ako firme a vlastníkovi webu nemalo záležať na tom, ako vaši používatelia vnímajú váš web? A potom ma to priviedlo k zamysleniu, aká dôležitá je používateľská skúsenosť pre niekoho, kto vytvára webovú stránku? A mám na mysli napríklad našu dokumentáciu u vývojárov. google.com/search. Chceme, aby naši používatelia pri používaní našich dokumentov uspeli, ale ako vlastne vieme, či áno? ako sa máme? Ako to urobíme? Ako vieme, ako naši používatelia vnímajú našu webovú stránku?

Lizzi 1:49
Viete, toto je obrovská téma. Pretože sa zdá, že existujú dve rôzne veci. Existuje skúsenosť so stránkou a používateľská skúsenosť. A sú to dve rozdielne veci? Je zážitok zo stránky súčasťou používateľského zážitku?

Martin 2:02
Myslím si. Áno. Áno. Je to istá vec? Ide o podmnožinu…

Lizzi 2:06
Alebo čo keď hovoríme o skúsenostiach zo stránky, čo tým myslíme?

Martin 2:09
Takže by som povedal veci ako intersticiálne reklamy, napríklad zavádzajúce alebo rušivé intersticiálne reklamy, myslím, že to nazývame. Hlavné prvky webu, vhodnosť pre mobilné zariadenia. Webová stránka tiež funguje dobre, na mobile je HTTPS vec. Ale to sú všetko veľmi technické kúsky.

Lizzi 2:28
Áno, myslím, že som šiel do našej dokumentácie, aby som zistil, čo hovoríme o používateľskej skúsenosti, aby som sa pripravil na túto epizódu pre UX a SEO. A v skutočnosti nemáme nič o tomto výraze UX alebo používateľskej skúsenosti. Ale máme skúsenosti so stránkou. A myslím si, že je to len preto, že sme to označili, napríklad z marketingového hľadiska, aby sme tieto signály označili ako niečo vo vyhľadávaní. Nemusí však nevyhnutne zahŕňať všetky veci pre používateľov.

Martin 2:57
Pravda. Pravda. Ale Lizzi, ty si v podstate vlastníkom stránky našej dokumentácie. Ako si predstavujete používateľskú skúsenosť?

Lizzi 3:06
To je nabitá otázka. Oh, kde by sme začali? Ale nie. Dobre, otvoril som Pandorinu skrinku, čo?

Martina 3:10
Áno. Správny. Dobre, preformulujem, ak by som robil webovú stránku, kde by som začal v našej dokumentácii, aby som zistil, čo mám robiť? Ako z toho spraviť dobrú stránku?

Lizzi 3:26
Myslím, že by sme vás pravdepodobne odkázali na pokyny pre správcov webu. A je to zaujímavé, pretože tam vlastne nehovoríme o používateľskej skúsenosti alebo UX. My však hovoríme, že treba myslieť na používateľa a zabezpečiť, aby web fungoval pre ľudí, ktorí prichádzajú na váš web, že to, čo robíte, keď navrhujete web, by malo fungovať najskôr pre používateľov a až potom pre stroje. Ale je to to isté?

Martin 3:52
Myslím si to do istej miery, myslím si, že to aspoň vystihuje, že technologická stránka veci je hádam len jej aspektom. Ale potom chcem povedať, že do používateľskej skúsenosti vstupuje toľko iných vecí, ako ste povedali, napríklad pri spolupráci s vami som si uvedomil, [expletive] Som pri písaní.

Lizzi 4:10
Dúfam, že som vo vás nevyvolal taký pocit.

Martin 4:13
Nie, nie, nie, nie, vždy si urobil všetko oveľa lepšie. Takže to vo mne vyvolalo pocit podpory. A viete, to bolo skvelé. Ale tiež to znamenalo, že pravdepodobne vždy, keď som písal veci ako kopírovanie webových stránok, pravdepodobne som neodvádzal najlepšiu prácu. Čiže pri písaní vecí alebo pri skladaní obsahu. Povedali by ste, že je to UX?

Lizzi 4:36
Teda určite. Je to to, čo ľudia vidia, keď čítajú webovú stránku. Takže sú to slová na stránke. Ale v našich pokynoch o tom tak trochu mávame. A možno z dobrého dôvodu, neviem. Ak chcete povedať niečo podobné, uistite sa, že píšete pre svojich používateľov. Je to super ako generál. Čo to znamená písať dobre pre svojich používateľov? Nemusíme to nevyhnutne vysvetľovať. Mali by sme?

Gary 5:01
Myslím tým, že v mnohých prípadoch abstrahujeme od vecí, pretože sa napríklad ťažko definujú. To nie je jediný dôvod. Ale keď je niečo ťažké definovať, potom od toho možno abstrahujeme. A v tomto prípade, v prípade UX, si myslím, že dôvodom, prečo abstrahujeme, je to, že je veľmi ťažké ho definovať. Pretože to, čo ste spomenuli kópie webovej stránky, to už je jedna vec. Takže v zásade platí, že právo pre vašich používateľov je abstrakcia z práva pre úroveň čítania vašich používateľov, možno. Potom ďalšie veci, ako sú nadpisy a ako štruktúrovať nadpisy, ako štruktúrovať navigáciu, to všetko je súčasťou toho, čo používatelia na stránke zažijú. Takže od toho abstrahujeme, pretože môžete presne definovať, aké nadpisy by ľudia mali používať, kam by mali umiestniť svoju navigáciu a ako by mala byť navigácia štruktúrovaná. Takže s niektorými vecami môžeme ísť do detailov, ako je úroveň čítania, ale s inými vecami to pravdepodobne nie je také jednoduché, ako napríklad s navigáciou.

Čítať:  Google hovorí, že sa uistite, že vaše súbory Sitemap nemajú konfliktné adresy URL a anotácie

Martin 6:19
Dobre, nie je čas na hlúpe otázky. Aká je úroveň čítania? Čo to robí…

Lizzi 6:22
Oh, takže by to bolo správne pre úroveň čítania ôsmeho ročníka alebo niečo také. A majú tieto nástroje, ktoré dokážu zmerať, aké zložité sú vaše vety. Takže ak je to v určitom počte slov vo vete, potom je to možno zložitejšie, alebo ako slová, ktoré používate, sú to dlhšie, komplikovanejšie slová? Alebo si vyberáte jednoduchšie slová, ktoré sú ľahšie pochopiteľné? A zvyčajne, myslím, pre naše dokumenty sa snažíme zacieliť – chcem povedať, že je to ťažké, pretože naši doktori píšu o technických veciach. Takže máte výrazy, ktoré sú ako, no, toto je ako žargón, alebo toto je technický výraz – ale my chceme písať o veciach tak, aby to bolo čo najjasnejšie, aby ľudia rozumeli. A potom aj na preklad. Takže sa uistite, že štruktúra vety je nastavená tak, že ako, dobre, vidím, kam veta smeruje. A v jednej vete nie je príliš veľa nápadov. Akoby ste mali vedieť povedať vetu jedným dychom. Niekedy to robíme, keď recenzujeme niečo, čo je len ako odsek. A toto je, skúste si to prečítať nahlas. Dobre, došiel mi dych. Možno to nie je najlepší spôsob komunikácie, nech už je to čokoľvek. Nielen pre rodených anglických hovorcov, ale potom, keď ide o preklad, môže to byť ešte viac podobné: Čo sa to vôbec snažíš povedať?

Gary 7:44
Áno, niekedy z akéhokoľvek dôvodu dám sloveso na míle ďaleko od predmetu a potom medzi ne vložím viaceré podstatné vety. Len preto, že môžem, a potom, keď ich prehodnotíme, Lizzi povie, áno, nie.

Lizzi 8:05
No, zvyčajne je to ako, oh, chceme pridať toto jedno objasnenie alebo toto, ako vec na okraji. Takže možno to povieme len ako bokom a potom to radi strčíme do tejto existujúcej vety. Ale potom, keď si to prečítate späť, poviete si, ach, táto veta s nami utiekla. A možno by sme teraz mali mať viacero viet alebo ako keby sme to čítali v kontexte celej stránky. Ale chcem povedať, že to začína byť super granulované. Takže môžete vidieť, ako je to komplikované, dokonca aj s písaním alebo slovami na stránke, len v kontexte „like“ sa pozeráme na odsek na stránke a potom sú tam nadpisy a potom sú tam ako , slová, ktoré sa dostanete na iné stránky na vašom webe. A ak sa ľudia dostanú na stránku, vedia, kde sú?

Martin 8:52
Dobre, takže je to tiež ako navigácia a štruktúra? Má zmysel ísť od jednej veci k druhej? A je to plynulý alebo nepríjemný zážitok?

Lizzi 9:01
Správne. A tak v rámci udalosti na stránke, pretože predpokladám, že by ste sa pravdepodobne mohli dostať do stredu stránky, možno z výsledkov vyhľadávania si myslím, že sú preskočení do sekcie alebo niečo podobné, niekedy to robíme. Takže to je niečo ako premýšľanie o ceste používateľa, ako napríklad o tom, ako prichádzajú na našu stránku, a z vyhľadávania z nejakej skúsenosti vo vyhľadávaní by mohla byť jedna cesta? A pristanú uprostred tohto dokumentu a mali by vedieť, kde sa nachádzajú v kontexte čohokoľvek, o čom je takáto väčšia stránka, a potom aj v kontexte našej stránky. Ak teda hľadajú napríklad dokumentáciu o súboroch Sitemap alebo niečo podobné, a možno hľadali nejakú konkrétnu vec, mali by byť schopní vidieť v navigácii lokality, ako aj iné súvisiace dokumenty, ktoré súvisia so súbormi Sitemap pre prípad, že by to bolo ako nie to, čo hľadali. A vlastne chcú vedieť, niečo, čo je na vyššej úrovni, ako napríklad čo je mapa webu? To všetko by malo byť prístupné.

Martin 10:01
Oh, to je zaujímavé. Keď už hovoríme o prístupnosti, myslím si, že je to ako úplne iná králičia nora, o ktorej by sme pravdepodobne mali mať celú epizódu, napríklad rozhovor o prístupnosti…

Lizzi 10:12
100 %. Je to uvedené aj v sekcii Pokyny pre správcov webu o tom, ako zabezpečiť, aby vaša stránka fungovala pre používateľov. Je tam ako guľka, ktorá hovorí áno, ako, uistite sa, že je to prístupné, pretože to je, myslím, súčasťou používateľskej skúsenosti na vašom webe. Uisťuje sa, že môžu, je tu alternatívny text pre obrázky a podobné veci.

Martin 10:35
Áno. A myslím si, že toto je asi zložité páčiť sa, takpovediac čítajte ďalej. Takže si myslím, že to je dôvod, prečo sa skúsenosť so stránkou pozerá len na veľmi technickú podmnožinu. Myslím, že sú tu definované také metriky. Vlastne ani neviem ako, diskutovali sme o tom v epizódach. Takže máme epizódu o core web vitals, ktorú prepojíme v popise pre tých z vás, ktorí si ju chcú tiež vypočuť. Ale nie som si 100% istý. Gary, pamätáš si, či sme hovorili o tom, ako tieto metriky vznikli?

Gary 11:06
Teda, rozprávali sme sa, nebol som v epizóde, ale hovorili ste o tom, aké ťažké bolo definovať tieto metriky. A ako neexistuje žiadna metrika, ktorá by vyhovovala celému účtu.

Martin 11:24
Áno, a myslím si, že to nie je obmedzené len na technickú stránku veci. Myslím tým, že základné webové údaje predstavujú obmedzený pohľad na to, ako používateľ vníma stránku. Ale keď potom počujem o nadpisoch, štruktúre a navigácii…

Lizzi 11:38
Správne, ako v našej úvodnej príručke SEO alebo v pokynoch pre správcov webu hovoríme, že píšte vysokokvalitné popisné nadpisy. Napríklad, môžete zmerať, či je kvalitný alebo popisný? Existuje niečo, čo by ste si mohli programovo pozrieť na všetky nadpisy, ktoré som napísal na našej webovej stránke, aby ste zistili, ktoré z nich poskytujú dobrý používateľský zážitok?

Martin 12:04
Áno, je to zložité. Pamätám si, že sme mali podobnú vec s majákom, kde existuje SEO test pre popisný text odkazu, ktorý je podobný, však? Ako, oh, áno, mať popisný text odkazu. A ako zistíte, že nie? A my hovoríme: No, ak sa povie klikni sem, alebo klikni alebo sem, je veľmi primitívne zistiť, či je to popisné alebo nie. Vlastne neviem, nemám na to odpoveď. Na čo ste teda prišli? Och, máme len kopu fráz, ktoré nás chytia, čo je skvelé. Pretože ak je vaša webová stránka v nemčine, nezachytíme ju, ak je na nej iba napísané: tu alebo kliknite sem, pretože hľadáme iba anglické frázy. Nie je to skvelé.

Čítať:  5 najlepších nástrojov na indexovanie webových stránok na odosielanie adries URL do spoločnosti Google - SEO

Lizzi 12:51
Je to ako vzor na iných jazykových stránkach, ako to urobiť, ako napríklad tu vec s textom odkazu? Alebo je to špecifické pre anglický webový dizajn?

Gary 13:01
Je to v každom jazyku. Pretože tým chcem povedať, že sme ľudia a snažíme sa robiť veci jednoducho. A mať niečo ako, stiahnite si tu, alebo len stiahnite, alebo tu. Je to veľmi jednoduché a veľmi rýchle. Správny. A v podstate nemusíte myslieť na nič iné, okrem ľudí, ktorí používajú čítačku obrazovky. A neviem, či na to máme dobrú odpoveď. Alebo ak by sme na to niekedy mohli mať dobrú odpoveď. Pokiaľ nemáme nejaké magické NLP.

Martin 13:39
Čo My Little Pony? Áno.

Lizzi 13:42
Kovový poník, ktorý nám dá všetky odpovede? Nie, môj malý poník, môj malý poník.

Gary 13:48
Prečo by si mal mať kovového poníka?

Lizzi 13:51
Neviem. Možno je to ako nový termín? Neviem.

Gary 13:55
Nie, povedal som N ako v NATO. Lima. A čo je to P? P? Hrach? Nie. Je na to kód. Každopádne. Takže spracovanie prirodzeného jazyka. Knižnica alebo čo? Alebo keby sme na to mali vzor, ​​neviem, ako by sme to vymysleli. Pretože opisný by pre mňa mohol znamenať niečo úplne iné ako pre Martina. Áno. A to môže byť veľký problém. Pretože s technickými vecami v základných webových vitáloch je relatívne ľahké alebo možno jednoduchšie prísť s metrikou, pretože tam máte čísla, ktoré môžete merať, napríklad ako dlho trvalo, kým sa niečo urobilo X. popisný…

Lizzi 14:41
Myslím, že by ste mohli prísť s číslami, ako je počet znakov, ale to by nemuselo znamenať, že je to dobré.

Gary 14:48
Samozrejme. Takže si myslím, že je to skôr subjektívne. Pokiaľ ide o niektoré UX veci.

Lizzi 14:58
Ako pre slová na stránke, pretože to pravdepodobne závisí od typu kontextu, ako je typ stránky, kto sú používatelia, čo by bolo pre túto vec popisné? a pre koho to je?

Gary 15:09
Áno. a o čom píšeš? Napríklad, ak to musíte uvariť? Napríklad, ako dlho musíte uvariť vajíčko, aby ste mali vajce uvarené na tvrdo? Napríklad, koľko slov na to potrebujete? alebo

Lizzi 15:21
Nie, aby ste vynikli proti všetkým ostatným ľuďom s receptami na tvrdé vajcia? Toto spustenie?

Martin 15:29
Keď som bol dieťa, vyrábala moja mama

Lizzi 15:31
Neviem, v skutočnosti je toľko spôsobov, ktoré by sa vám mohli páčiť, aké ťažké, ako dobre urobené. Mohli by ste byť ako, Oh, osem minútové, desaťminútové vajce, ako aké vajce?

Martin 15:42
Vidíte, a to je dôvod, prečo sme v našej dokumentácii vágni a zvlnení, pretože je tu veľa detailov, ktoré je hádam zložité pokryť bez toho, aby sa rozmazali skutočné koncepty, ktoré chcete v dokumentácii preniesť. To je teda zložité.

Lizzi 15:56
Je to zaujímavé, pretože, uh, áno, myslím, že to je dôvod, prečo fixujeme alebo nefixujeme. Ale dokumentujeme veci, ktoré sú špecifické pre stroje, ako napríklad to, aké veci sú v našich pokynoch pre štruktúru adries URL, hovoríme veci, ako napríklad, dajte spojovník namiesto podčiarkovníka, napríklad aby boli vaše adresy URL čitateľné pre ľudí. Ale myslím, že v skutočnosti máme na mysli stroje, pretože sa ľudia pozerajú na text adresy URL? Je to niečo, na čo by používateľ myslel, keď používa našu stránku? Je to niečo, čo je len pre stroje?

Martin 16:30
O takom vlastne neviem. Ale myslím si, že jadro by malo byť konzistentné, pretože ako používateľ si nechcem pamätať, kde to všetko je, na ktorých miestach je pomlčka a kedy podčiarkovník. Takže urob – Oh – vyber si jeden, vyber jeden, drž sa jedného, ​​ale alebo ja neviem, možno je tam technický rozdiel, ktorý…

Lizzi 16:51
Používateľ, máte na mysli, ako vývojár, ktorý to implementuje na webe? Alebo taký aký si

Martin 16:57
Nie nie nie nie. Ako niekto, kto by sa mohol potenciálne pokúsiť zapamätať si adresu URL.

Lizzi 17:03
Oh. Chcete, aby sa vám to páčilo, zadajte to ručne?

Martin 17:06
Áno. Preto je pre mňa dôležitá aj stručnosť. Áno samozrejme. Môžete použiť skracovač adries URL, ale potom dostanete odkazy ako neviem, niečo bodka niečo lomka 8907 D 12. A ja hovorím, áno, vôbec nie je ľahké si to zapamätať. Ale ak je to ako mobilný pomlčkový test, a to si pamätám, ale ak je to ako pomlčkový test pre mobilné podčiarknutie, alebo niečo podobné, potom, ale Gary, povedal si, je v tom rozdiel.

Gary 17:35
Je v tom rozdiel. A to je v našom segmentátore. V zásade používame niektoré časti adresy URL na pochopenie toho, o čom stránka je. A funguje to tak, že si musíme dávať pozor na to, kde segmentujeme, pretože veľa vecí na internete, o ktorých ľudia píšu, majú v sebe podčiarknutie. Takže podčiarkovník nemôžeme jednoducho segmentovať, a preto odporúčame pomlčky.

Martin 18:09
Oh, dobre, to dáva zmysel. Ale tiež sa to číta ľahšie. Je zaujímavé, koľko z toho je tak logické a hmatateľné. A pri tom je to len také ručne zvlnené, háklivé. Mám rád takéto veci.

Lizzi 18:28
Máte radi zmätok a chaos?

Čítať:  15 spôsobov, ako vytvoriť obsah hodný odkazu pre SEO

Gary 18:32
Stávaš sa mnou?

Martin 18:33
Áno. Daj mi chaos. Nie. Možno. Neviem. Je to klasifikované. Nie, je to zaujímavé, napríklad veci, ako je navigácia na stránke, štruktúra lokality, pravdepodobne dokážete zmerať do určitej miery, napríklad či je príliš hlboká alebo veľmi, veľmi plytká. Na druhej strane, ak je to malá stránka so štyrmi stránkami, potom potrebujete viac vnorených sád? Áno, myslím, uvidím, aj keď to nie je…

Lizzi 19:01
Štruktúra stránky? Like sa zdá byť v poriadku, ako keby sme umiestňovali veci do adresárov a organizovali ich spôsobom, ktorý dáva zmysel pre človeka, ktorý stránku spravuje, ľudí, ktorí ju čítajú, snažia sa nájsť adresy URL a lajkujú logickým spôsobom a potom stroje, ktoré ho spotrebúvajú. Ale čo sa týka navigácie, je to celá dizajnová stránka, vyzerá to dobre pre používateľov? A vlastne som mal takú myšlienku, neviem, či v stredu robíme niečo zlé alebo nie. Pretože v pokynoch je napísané, že nemáte schovávať veci, ako by to malo byť okamžite viditeľné, ako napríklad nezazipsovať veci v navigácii, ako v našom obsahu, ktorý je na boku. Máme také veci, ktoré sa dajú rozšíriť. A naše pokyny hovoria, že je to, ako keby Google videl, čo tam je, ale uprednostňuje sa, aby ste ich takto nezbalili. Je to problém, že to robíme z hľadiska SEO a potom aj od používateľov? Napríklad, je jasné, že môžete rozbaliť veci alebo ako v hornej časti, keď môžete umiestniť kurzor myši na ponuku, aby sa rozbalila, sú niektoré z týchto vecí zrejmé alebo nie. Dobre, niečo, čo…

Gary 20:10
To je zaujímavé. Mohli by sme sa na to pozrieť, pretože nevidím dôvod, prečo by ste si nemali niečo zipsovať. Takže správne, áno, alebo pravdepodobne od roku 2014 alebo tak niečo skutočne vidíme, čo je pod zipsom, alebo to nemá žiadny negatívny vplyv na samotný obsah, ako je to znázornené vo vyhľadávaní. Takže si nie som istý, prečo to stále máme.

Lizzi 20:40
Je to formulované spôsobom, ktorý sa zdá byť v poriadku, ale nie preferovaný. Takže áno, možno niečo, na čo by sme sa mali pozrieť. Ako, prečo, akože, je to len úvaha používateľa, že nie je skvelé mať rád, skrývať veci.

Gary 20:57
Myslím, je to trochu hlúpe, pretože napríklad, ak idete na Galaxy alebo amazon.com, ich ponuky sú obrovské. A keď hovorím masívne, je to niekoľko desiatok úrovní hlboké. A ja nie, neviem, ako by to bolo, alebo ako by to vyzeralo, keby to nebolo zazipované, takto by bola celá stránka nepoužiteľná, alebo stránky nepoužiteľné. Takže áno, nie som si istý, prečo by sme uprednostňovali nepoužiteľné stránky.

Martin 21:37
Nie je to otázka: Pozeráme sa na strom renderovania a v podstate si myslíme, že ak niečo na stránke nie je viditeľné, je to o niečo menej dôležité ako veci, ktoré sú viditeľné na stránkach? A my niečo také nerobíme? Oh, už to nerobíš?

Gary 21:55
Nie, nie?

Martin 21:58
Oh, to je fascinujúce. To som nevedel.

Lizzi 22:01
Keď povieme viditeľné na stránke, je to ako okamžite viditeľné, pretože ak na to kliknete, bude to viditeľné. Alebo ak sa pozeráte na HTML, ktorý by bol viditeľný, je to len niečo…

Martin 22:09
Je to spravodlivé.

Gary 22:10
Len to musí byť v HTML. Takže v podstate, ak ste dobre, alebo v bezprostrednom JavaScripte, ako napríklad, ak JavaScript prináša nejaký obsah z JavaScriptu, ktorý je na stránke, alebo odkazovaný zo stránky, v zásade nepoužívate XHR na vloženie obsahu.

Martin 22:29
XHR je sieťová požiadavka, ktorú spúšťa JavaScript.

Lizzi 22:33
Ďakujem. Áno. Moje oči tam na sekundu zažiarili.

Gary 22:35
Ďakujem za to. Zabudol som kam idem. Mohol si počkať ešte päť sekúnd.

Martin 22:42
Prepáč. Prepáč. Len som si myslel, že na to zabudnem. Takže ak je to v bezprostrednom JavaScripte, vidíme to. Ale ak to prichádza zo sieťovej požiadavky, ktorá bola iniciovaná JavaScriptom, zvyčajne to tiež vidíme.

Gary 22:53
Ale ak musíte na niečo kliknúť, napríklad ak máte akordeón, a potom kliknete na harmoniku a potom je tu XHR, ktorá prináša obsah, neuvidíme to.

Martin 23:04
Áno, je to tak, pretože Googlebot nevykonáva žiadne interakcie s používateľmi, pokiaľ viem. Rovnako ako vykresľovanie nekliká na veci. To bývalo. To nie.

Gary 23:13
Áno, mali sme na to nejaké rozšírenie pre niektoré veľmi obmedzené veci. Ale nie som si istý, či to už existuje.

Martin 23:20
Pokiaľ viem, existuje, ale je zakázaný, pretože je to veľmi nákladné.

Gary 23:25
Nemyslím si, že skrývanie vecí je veľký problém, možno ak skryjete veľké kusy obsahu, používateľom sa to nemusí páčiť. Alebo by nemohli…alebo by nenašli obsah, ktorý skrývate. Ak to nie je zrejmé a potom o to prichádzate, v podstate možno nekonvertujú.

Lizzi 23:46
Správny. Asi záleží na tom, ako to skrývaš. A ak je to dizajnový vzor, ​​ktorý dáva ľuďom zmysel alebo na ktorý sú zvyknutí, dobre, je tu malá šípka nadol, ako som už túto vec videl. Viem to rozšíriť. Myslím, že tá, ktorú máme na onsie, je plus. A mali sme niekoho, kto nám napísal, že toto nevyzerá ako niečo, čo som už videl. Ako, neviem, či by bolo zrejmé, že by ste naň mohli umiestniť kurzor myši a kliknúť naň len na základe symbolu, čo som práve opravila. Opraviť to. Opravil som to. Odstránil som to.

Gary 24:16
Ale dobrá práca. Nie, to vôbec nie je zrejmé.

Lizzi 24:20
Nie, len som sa toho rád zbavil. To je problém vyriešený. Prinútilo ma to premýšľať takto: Existujú osvedčené postupy pre dizajnovú stránku vecí, ako napríklad navrhnúť niečo, čo je použiteľné? Alebo je to opäť jedna z týchto vecí, ktorá je určená na interpretáciu na základe vášho publika a toho, čo sú zvyknutí vidieť na webe, alebo dokonca možno regionálnych rozdielov, ako som zvyknutý na interakciu s hamburgerovým menu. Takže viem, že keď naň prejdem, niečo vyskočí a ukáže mi viac vecí. Ale ak to nebolo niečo, na čo ste zvyknutí, možno ani neviete, že by ste na to mohli prejsť a objavili by sa ďalšie možnosti. Je to niečo, čo je špecifické pre vaše publikum, rovnako ako sme hovorili o všeobecných pokynoch pre písanie verzus niečo, čo áno, môžeme merať?

Čítať:  Čo je konzistencia kľúčových slov?

Gary 25:08
To je pravdepodobne tiež veľmi regionálne, ako ste povedali, ako keby som sa snažil myslieť na japonské stránky. A áno, niektorí majú hamburgerové menu. Ale niekedy sa musím pozrieť alebo pozrieť bližšie, aby som našiel menu. A je to ešte horšie, napríklad robím veľa čínskych jedál. A preto chodím na čínske stránky. A veľmi často jednoducho nemôžem, celý život, nájsť jedálny lístok.

Lizzi 25:39
A je to preto, že používajú ako iný symbol, alebo ako spôsob, akým sú rozložené ponuky, alebo len používajú iný dizajnový vzor, ​​než aký sme videli predtým?

Gary 25:47
Vec alebo stránka, o ktorej uvažujem, v skutočnosti používa úplne iné. Podobne ako napríklad vyhľadávanie je tiež odlišné. A ako, začnete niečo písať a potom dostanete tieto malé žetóny, ako vylepšenia, pravdepodobne je to tiež zo vzoru písania, ktorý používajú. Takže je to jednoduchšie, ako keď začnete písať znaky, ako, ja neviem, začnite písať v Shui pre vodu. A potom vám dá návrhy ako, dobre, takže toto slovo, ktoré ste začali, by mohlo ísť rôznymi spôsobmi, zoradenými podľa popularity. Takže to je napríklad iné. Jedálny lístok je iný. A trvalo mi asi tri dni, kým som to našiel. A nehanbím sa to priznať. Takže áno, je to pravdepodobne regionálne.

Lizzi 26:51
Ale toto by bolo niečo. Oh, neviem, či je to predpoklad alebo nie. Ale ako, bolo by to niečo, s čím používatelia v miestnom regióne nemajú problém. Ale možno má Google problém alebo žiadny problém s hľadaním vecí na webe, ako keď hovoríme, uistite sa, že navigácia na vašom webe je jednoduchá? Existujú veci, ktoré by tieto rôzne navigačné štruktúry mali robiť?

Gary 27:12
Správny? Takže teraz je to skôr technické SEO verzus UX. Pretože z technického hľadiska SEO nás nezaujíma, že ide o navigáciu, keď hovoríme o objavovaní častí webu, takže pre nás sú to len odkazy. No, ak používajú odkazy, ako správne kotviace prvky, ako Martin má dokumentáciu o tom, ako napísať správne kotviace prvky. A ak používajú atribúty href správne, potom nás to zaujíma, nájdeme URL a odtiaľ začneme objavovať veci. Ak používajú niečo iné, napríklad obrázky, neprepojené obrázky alebo udalosti po kliknutí alebo čokoľvek iné, s Flashom by mohli prísť, potom by sme to pravdepodobne nemohli použiť.

Lizzi 28:11
Zdá sa, že existuje Vennov diagram ako UX a SEO a niektoré veci, ktoré sa v strede prekrývajú. Ale keď hovoríme ako navigácia na stránke, môže to znamenať rôzne veci. Alebo ako časti, ktoré máme na mysli a ktoré sú použiteľné pre SEO, sa líšia od častí, ktoré by dizajnér UX alebo ako niekto, kto zostavuje webovú stránku, zvážil všetky tieto ostatné veci. Na vrchu tamtoho.

Gary 28:33
Ja-ja mám a práve som mal zjavenie, vlastne som mal zjavenie: čo ak z toho spravíme sériu UX a SEO? Pretože sme, neviem, viac ako 30 minút, alebo zhruba 30 minút, a stále sa máme o čom rozprávať.

Lizzi 28:51
Mám pocit, že sa ledva škriabeme po povrchu.

Gary 28:53
Áno, sme.

Martin 28:55
Takže, ale aj keď sa len škriabeme po povrchu, veľa sme toho odhalili. Takže si myslím, že urobiť z toho seriál je naozaj zaujímavý nápad.

Gary 29:03
A rád by som sa prihlásil na odber vašich komentárov. Takže áno, urobme z toho sériu a potom sa k tomu vráťme. Pravdepodobne môžeme veci jednoducho rozobrať a sústrediť sa len na jednu tému.

Martin 29:13
No, ako ste povedali, myslím, že je čas ukončiť túto epizódu. Myslím, že najväčším záverom je, že potrebujeme sériu o UX a SEO a je toho oveľa viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. A potom je tu určite oveľa viac, než je len zachytené v skúsenostiach so stránkou. A veľa z toho sa tiež veľmi, veľmi ťažko meria. Ale áno, myslím, že sme sa toho veľa naučili a je toho ešte veľa, čo by sme mohli odhaliť a preskúmať. Takže som mal ďalšie zjavenie. Čo je to?

Gary 29:46
Mohli by sme osloviť jedného z UX ľudí zo Search Console.

Martin 29:50
Poďme to urobiť. Som si istý, že Masha alebo iní by mali záujem.

Lizzi 29:54
Oh, ako UX výskumník alebo UX dizajnér. Dizajnér. Oh. Veľmi pekné. Všetci ľudia, ktorí sa dotkli UX.

Martin 30:05
Každopádne si myslím, že je to dobrý bod na ukončenie tejto krásnej, krásnej epizódy, dúfam, že ste si všetci užili toľko zábavy pri odhaľovaní prepojenia medzi UX a SEO ako my a že poznatky, ktoré sme doteraz získali, sú užitočné. aj pre vás všetkých vonku. Nabudúce vo vyhľadávaní mimo záznamu sa budeme zaoberať blokovaním. A tým sme blokovali vyhľadávanie obsahu, čo je tiež pravdepodobne zaujímavá králičia nora. Ale ďakujem pekne za vypočutie. S týmito epizódami podcastov sme sa zabávali. A dúfame, že aj vy, poslucháči, ste ich považovali za zábavné a poučné. A áno, pokojne nám napíšte poznámku na Twitteri pri vyhľadávaní Google c alebo sa s nami porozprávajte na niektorom z nadchádzajúcich podujatí, na ktoré pôjdeme. Ak máte nejaké nápady a samozrejme nezabudnite dať like a odber. Ďakujeme, že ste sa k nám pridali, všetci. Zbohom.

Lizzie 31:02
Zbohom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE