Google Search Off the Record Rozhovory s podcastom Michelle Robbins, analytička a inžinierka

Počas najnovšieho podcastu Google Search Off The Record poskytli rozhovor Gary Illyes a Lizzi Sassman Michelle Robbins.

Michelle je pilierom vyhľadávacej komunity, pretože svoju kariéru začala pred mnohými rokmi.

Toto je bohatý podcast s inšpirujúcim pohľadom od vynikajúceho odborníka v oblasti SEO.

Myslíme si, že sa vám bude páčiť.

Gary 0:10
Dobrý deň, vitajte pri ďalšej epizóde Off the Record, podcastu od tímu Vyhľadávania Google, v ktorom sa diskutuje o všetkých veciach týkajúcich sa vyhľadávania a zároveň sa zabáva. Volám sa Gary s B. Dnes sa ku mne pripojí Lizzi Sassman z tímu pre vzťahy s vyhľadávaním, ktorého som tiež súčasťou. Povedz ahoj, Lizzi.

Lizzi Sassman 0:30
Ahoj, prepáč, bojím sa, že to nedokážem. Čo? Len pozdrav. Čítam scenár. Neviem, je to tam v poznámkach. Je to, pozerám sa na to, pozeráš sa na to aj ty. Mám povedať Ahoj, Gary?

Gary 0:45
Zabudni na to. To bola Lizzi. Pokračujeme teda s našou sériou In the Spotlight, v ktorej predstavujeme ľudí z väčšej komunity vyhľadávacieho marketingu, ktorí nás inšpirujú. Dnes tu máme veľmi vzácneho hosťa. Niekto, kto je môjmu srdcu veľmi blízky veľmi profesionálnym spôsobom. Michelle Robbins.

Michelle Robbins 1:08
Ahoj. Ďakujem, že ma máš.

Gary 1:10
Tak ahoj. Myslím, že som ťa už veľmi dlho nevidel osobne. Dva roky.

Michelle Robbins 1:16
Prešla minúta.

Gary 1:17
Myslím, že to bol Pubcon Vegas, keď sme sa naposledy stretli, alebo niečo také.

Michelle Robbins 1:23
To by bolo všetko. Bola by to posledná veľká konferencia pred COVIDom.

Gary 1:27
Správny. A potom uzamknúť a držať sa ďalej od ľudí. A potom sme sa v jednom momente nudili, ak si dobre pamätám, a začali sme piecť,

Michelle Robbins 1:38
Áno, kto to začal? Jeden z nás niečo upiekol a videl to. A možno som videla niečo, čo Gary upiekol a ja som bola inšpirovaná, aby som niečo upiekla. A tak som potom niečo upiekla. A potom niečo upiekol a každý týždeň to išlo tam a späť, kde sme trochu zvýšili ante na výzvu pečenia. A cez Garyho pečenie sa tiahla jedna súvislá niť,

Lizzi Sassman 2:04
Dobre, povedz mi viac.

Michelle Robbins 2:07
Muž má rád svojho macho, to je všetko, čo poviem.

Gary 2:10
No áno, pretože Macho je úžasný. A musíte to dať do všetkého. A ty si ten macho. Je to macho chlap. Áno. A preto mám macho guy.com. Ale pečenie nie je dôvod, prečo sme tu. Pretože sa ukázalo, že toto nie je kuchárska šou. Chcel by som sa teda po tom pečení porozprávať trochu aj o vás, pretože vaša kariéra je dosť inšpirujúca. A možno niekoho inšpirujeme aj rozprávaním vášho príbehu. Pamätáte si, kedy ste sa prvýkrát stretli s počítačom? Áno. Aký to bol počítač?

Michelle Robbins 2:44
OH Bože. Nepamätám si, čo to bolo za počítač. Pamätám si, že bol veľmi veľký. Moja mama pracovala v advokátskej kancelárii. Bola koncipientkou. A tak pre svoju prácu pracovala na týchto veľmi veľkých počítačoch. A v lete. Vieš, počas nižšej strednej školy by som tam išiel a rád som robil spisovne. A tak to bolo prvýkrát, čo som videl počítače. Boli určite založené na DOS.

Gary 3:09
A čo si robil na tých počítačoch?

Michelle Robbins 3:11
Nehral som hry. Bol to spisovník. Vykladal som papiere.

Lizzi Sassman 3:16
Viete, mám podobný príbeh s počítačmi DOS pri mojej prvej interakcii s počítačom v ambulancii môjho starého otca a pri zadávaní údajov pacienta pomocou programu, ktorý vytvoril na DOS. A bolo to ako letná brigáda.

Gary 3:35
Dostali ste výplatu?

Lizzi Sassman 3:36
Myslím, že to bola nejaká dohoda o tom, ako keby bolo porazené auto alebo čo. Tak sa to vyriešilo tak, že som dostal ako ručné vozidlo. Takže som bol zaplatený výbavou, tuším. no,

Gary 3:50
ak si dostal zaplatené a hádam to nie je otroctvo.

Michelle Robbins 3:53
Dostal som zaplatené. No s peniazmi s peniazmi. áno,

Lizzi Sassman 3:57
Myslím, že môžete byť platení aj inými spôsobmi. Ale áno, s peniazmi si musíte vybrať, čo s peniazmi urobíte. presne tak. Áno, auto ma malo voziť do budúcich zamestnaní. Takže si myslím, že to malo byť vozidlo vo viacerých smeroch.

Gary 4:12
zaujímavé. A, Michelle, kedy si spomenieš, kedy si sa prvýkrát náhodou stretol s internetom?

Michelle Robbins 4:17
Bol to vlastne AOL Instant Messenger. Keď to ľudia začali používať. To bolo prvýkrát, čo ste okrem miestnych sieťových protokolov, samozrejme, poznali aj e-mail v práci, ale komunikácia s ľuďmi, ktorí nie sú vo vašej podnikovej sieti, bola služba AOL Instant Messenger. A potom ICQ. Pamätáte si ICQ? niekto?

Gary 4:37
V skutočnosti som ICQ nikdy nepoužíval. V našej skupine sa akosi zamračilo používať ICQ. Ale neviem prečo. Ako, už si nepamätám prečo. A všetci používali IRC a potom aplikáciu Merc mIRC a to bolo úžasné z mnohých dôvodov. Ale ICQ nie.

Lizzi Sassman 4:56
Bol AIM veľa potom?

Michelle Robbins 4:59
AIM. To je AOL Instant Messenger.

Lizzi Sassman 5:01
Pamätám si meno. AOL Instant Messenger. Asi to je…

Michelle Robbins 5:05
Takže AOL bolo pred ICQ. Potom sa však AIM skutočne rozbehol. A to je to, čo si nemyslím, že to prispelo k smrti ICQ. Ale všetci nakoniec odišli aj z ICQ. A potom tu bol Trellian. Bola to však skôr aplikácia, v ktorej ste mohli kombinovať všetky rôzne platformy.

Gary 5:22
A čo webové stránky? Mali ste obľúbené, obľúbené webové stránky, kde ste chodili a kontrolovali recepty, napríklad preto, že tam nebola relácia o varení?

Michelle Robbins 5:29
Vtedy na webe neboli žiadne recepty. Nie, vlastne som začal zmysluplne pracovať na internete a využívať internet až oveľa neskôr, keď som pracoval v softvéri a online startupe v Orange County. OH úžasné. To bolo, keď som prvýkrát skutočne začal, viete, bolo to potom, čo som pracoval v marketingu v Disney. A tak veľmi tradičné, tradičné médiá, tradičný marketing, a odišiel tam, aby sa pripojil k startupu od niektorých priateľov z vysokej školy. A polovica podnikania bola zameraná na softvér, vývoj nástrojov pre webové servery a druhá polovica bola online, viete, prinútiť ľudí, aby získali webové stránky. A bolo to naozaj vtipné, pretože sme organizovali tieto obedy a školenia, kde by sme mali prísť miestne podniky, a my by sme boli ako a toto je internet. A pravdepodobne by ste mali mať názov domény. A tak sme sa zaregistrovali ako El Pollo Loco, mali sme všetky – mali sme toľko názvov značiek, pretože toto je ešte pred nimi, snažili sme sa ich presvedčiť, ako, pozri, máme názov vašej domény, ale mali by ste nám ho nechať postaviť webovú stránku pre vás. A oni si len mysleli, že sme banány. Bolo to naozaj, naozaj zaujímavé obdobie.

Čítať:  Google hovorí nie: Nemáme skóre SEO

Lizzi Sassman 6:39
A v tomto bode ste mali vlastnú webovú stránku? Akoby ste dookola hovorili iným ľuďom, že by ste mali mať webovú stránku? Mali ste ho?

Michelle Robbins 6:46
ja nie. Pretože z môjho pohľadu boli webové stránky pre firmy. Ešte som nemal živnosť. A tak som nevidel potrebu webovej stránky. Nebol som ako: Hej, pozri sa na mňa. Tak som nemal, nemal, nemal som pre jeden využitie. A zvažoval som to viac, viete, bolo to viac zosúladené s prácou. Takto sme to urobili v práci, vytvorili sme webové stránky a vytvorili, viete, aplikácie a podobné veci. Až neskôr, keď som mal svoj vlastný poradenský biznis, a vtedy som sa odklonil od marketingu a začal som sa venovať viac informatike, pretože keď som bol vo firme, tam som sa tiež najprv naučil marketing vo vyhľadávačoch. Online divíziu viedol Danny Sullivan, možno ste o ňom už počuli. A Ken bol zakladateľom softvérovej spoločnosti a bol mojím dlhoročným mentorom v mojej programátorskej kariére. Takže som sa naučil marketing vo vyhľadávačoch, viete, ako sa marketing vo vyhľadávačoch vyvíjal od úplných začiatkov. V skutočnosti, keď sme boli raz veľa v kine, bolo to mimo miesta. A všetci sme boli v rade, bolo dobre, že Empire Strikes Back sa vrátilo do kín, no tak. Takže sme všetci v rade. A pamätám si, že Ken a Danny hovorili o elektronickom obchode. A to bolo predtým, než tu bol elektronický obchod, ale pýtali sa mňa a ďalšej ženy, ktorá tam pracovala, povedali, že si myslíte, že by ste si niekedy kúpili oblečenie online? A ja som si povedal: Čo? Robíš si srandu? Prečo by si to robil? Takže je to naozaj, bolo to naozaj zábavné vidieť tak trochu celý vývoj, viete, len používania webu na informácie a na pochopenie informácií. A to, že je to každodenná súčasť nášho života, o ktorej si ani nemyslíme. V pozadí

Gary 8:32
Počítam tiež, že toto bola vaša tretia práca, o ktorej ste sa zmienili, že tieto…

Lizzi Sassman 8:37
Alebo zmena kariéry?

Michelle Robbins 8:39
Tak to bolo to druhé. Tak som prešiel od Disney k startupu. A odtiaľ som naozaj chcel pochopiť, viete, čo robí softvérová stránka? Správny? Takže ma priviedli k predaju a marketingu, pretože to bolo moje pozadie. A tak som mal pocit, že by som mohol, keby som viac porozumel tomu, čo robia, a programom, ako by som ich mohol efektívnejšie uvádzať na trh. Tak som povedal, viete, chcem viac porozumieť tomu, čo vlastne robíte, na základnej úrovni. A toto je miesto, kde si myslím, že keď hovoríte o tom, že viete, kariérny rozvoj a ako sa môžete zapojiť do akéhokoľvek daného odvetvia alebo čohokoľvek iného, ​​myslím si, že je dôležité mať mentorov a ľudí, ktorí vás budú sponzorovať na vašej kariérnej dráhe. je taká kritická. Na 100% by som nebol tam, kde som dnes, ale pre týchto štyroch skutočne kľúčových jednotlivcov, ktorí ma ovplyvnili a podporili na mojej vlastnej ceste. A tak, zo strany softvéru, títo traja chlapci, v podstate oni dvaja, povedali: „Povedz vám, vyberte si tému, vyhraďte si každý týždeň hodinu v konferenčnej miestnosti, vyberte si tému a my to budete vedieť, povieme vám o tom všetko. A bol som ako Dobre, super. Prvá téma, TCP IP. O čo tu ide? Pretože moje pozadie v skutočnosti nebolo, viete, z hľadiska vzdelania nebolo v technológii. Zdvojnásobil som sa v oblasti trestného súdnictva a psychológie. Tak toto bolo pre mňa úplných 360. Ale keď sme sa do toho začali ponárať, uvedomil som si, že je to naozaj zaujímavé. A naozaj sa chcem viac učiť a robiť viac. Vrátil som sa teda do UCI a absolvoval som kurzy programovania cez ich rozšírenie. A tak. Oh, wow, zameriavam sa predovšetkým na technológie spoločnosti Microsoft, pretože vytvorili nástroje webového servera spoločnosti Microsoft. Takže to boli technológie používané vo všetkých našich programoch. Takže môj prvý, viete, keď som sa prvýkrát začal učiť program, bol to celý Microsoft, bolo to C, VP, viete, to všetko. Takže to je niečo, čo odštartovalo môj kariérny posun v oblasti technológií. A odtiaľ bol vo firme aj ďalší človek, ktorý, teraz je v Google asi vyše 20 rokov, ktorý bol v tom čase naším primárnym vývojárom a dizajnérom, vyšiel z umeleckej školy. A naučil ma HTML a CSS. Takže som sa to naučil od neho a naučil som sa programovanie od týchto dvoch neuveriteľných programátorov, ktorí teraz pracujú, napríklad jeden pracuje v oblasti biometrickej autentifikácie vo VeriSign a ďalší pracovali v snape a teraz je, myslím, na Facebooku. Takže som mal neuveriteľných mentorov. A potom som sa samozrejme od Dannyho naučil, viete, marketing vo vyhľadávačoch a všetko o vyhľadávačoch. Takže sa považujem za veľmi šťastného.

Gary 11:19
Toto je neuveriteľné. Jedna vec, ktorú považujem za veľmi zaujímavú, je to, že medzi, povedzme, v mojich kruhoch ste zvyčajne známy ako osoba, ktorá zbierala informácie, ktoré kedysi organizovali tieto masívne marketingové šou vo vyhľadávačoch, a vy máte skôr vzťah k SEO ako k počítaču. veda. Ukázalo sa však, že máte vzťah k počítačovej vedou a psychológii a marketingu, tradičnému marketingu, viac ako SEO a SEO.

Michelle Robbinsová 11:54
No, áno, myslím, áno aj nie. Takže akonáhle sa zakladateľ softvéru presťahoval do Bay Area, Danny Sullivan sa na čas presťahoval do Anglicka, aby robil svoje vlastné poradenstvo v oblasti sledovania vyhľadávacích nástrojov. A tak som si otvoril vlastnú poradenskú firmu, kde som začal robiť web dizajn a vývoj, vývoj aplikácií pre klientov. A v rámci tej práce by som im urobil aj SEO, bolo to len akési, viete, a áno, tu je SEO. Takže som urobil veľa SEO. Ale to nie je moja vášeň a zameranie. Aká je vaša vášeň a zameranie? Oh práve teraz? Je to vlastne práve teraz, určite sa zameriavam na údaje a vedu o údajoch. Ale vždy som mal vášeň pre dáta. A to sa vracia aj k mojej vysokoškolskej práci. A vaša bakalárska práca bola v oblasti trestného súdnictva a psychológie? Áno. A ako tam vlastne tie dáta vstúpili do hry? Oh, výskum, vieš, robíš toho veľa, robíš veľa výskumu. A to, čo pochopíte o dátach a o tom, ako sa dáta používajú a ako dáta lepšie a horšie využívať, by som povedal, je aplikovateľné v marketingu.

Čítať:  Google diskutuje o tom, či Googlebot číta súbor htaccess alebo nie

Lizzi Sassman 13:07
To je celkom zaujímavé. Napríklad, máte základ, ako sa pozerať na údaje z tohto druhu objektívu, a potom sa potápať technickejšie, áno, ako sa páčiť, získavať údaje a potom ich analyzovať. Áno, je to tak,

Michelle Robbins 13:18
znie to ako veľmi nelineárna kariérna cesta, právo prejsť od marketingu k technológiám, médiám a dátam. Údaje však skutočne podporujú všetko v každej z týchto domén.

Lizzi Sassmanová 13:32
A znie to tak, že každý druh opakovania vašej kariéry bol nejakým spôsobom poháňaný vaším vlastným záujmom, alebo ako učenie sa v práci, alebo že ste mali mentora, ktorý vám možno niečo navrhol. som na to zvedavy. Ako sa zasadilo semienko, že by ste sa možno mali vrátiť k informatike a vrátiť sa do školy?

Michelle Robbins 13:50
Takže semienko bolo zasadené v podstate, viete, prácou s týmito skvelými chlapmi, ktorí nikdy nepovedali nie, však? Kto nikdy nepovedal, nerob si z toho starosti so svojou peknou hlavičkou. To sú – to je programovanie. Nedostaneš. To som nikdy nepočul. Áno, nikdy som sa nestretol s blokátorom. Správny. Vždy to bolo tak, že hej, áno, ukážeme vám, ako na to. A potom som sa vrátil do školy, a všetky otázky, ktoré som mal, sa budú pýtať, ach áno, nie, takto to funguje. Takto to funguje. Boli jednoducho neuveriteľne veľkorysí a podporovali. Správny. A ako som povedal, myslím si, že mať to je kritické. A potom je to môj vlastný záujem o vášeň. Správny. Potom, viete, som bol v mediálnej spoločnosti 12 rokov. A mal som pocit, že som tak trochu urobil všetko, čo tu budem robiť, správne. Takže pár rokov predtým, ako som sa rozhodol odísť, som absolvoval certifikačný kurz na MIT v oblasti veľkých dát a sociálnej analýzy. A to bola moja prvá príležitosť začať písať v Pythone, pretože predtým som v Pythone nič nerobil. Všetko bolo zamerané na zásobník LAMP a bolo schopné pochopiť silu a schopnosť analyzovať veľké súbory údajov, však? Aby som dostal túto príležitosť – aby som mal možnosť pokračovať v tom, musel som sa presunúť do iného odvetvia, do iného zamerania. A to sa mi podarilo a bolo to fantastické. A rozhodol som sa ešte raz, vrátiť sa do školy, získam magisterský titul a v lete začnem magisterský program.

Lizzi Sassmanová 15:22
Úžasný. Toto leto? Alebo sa chystáte začať? Ó áno,

Gary 15:26
Áno, začnem s tým toto leto. Máte nejaké zaujímavé anekdoty alebo dátové anekdoty? Áno, páči sa mi, viem, že máte taký záujem o údaje, že musíte mať niečo zaujímavé, že sa vám páči obľúbený súbor údajov?

Lizzi Sassmanová 15:39
súbor údajov?

Michelle Robbins 15:41
Preboha, obľúbený súbor údajov? Úprimne povedané, to, čo ma dnes najviac zaujíma, keď uvažujem o súboroch údajov, ktoré nie sú založené na marketingu, však? Takže dáta, ktoré priamo nesúvisia s prácou, ktorú robím každý deň, ma najviac zaujíma pochopenie etických aplikácií a používania dát. A tak v konečnom dôsledku to je miesto, kde chcem, to je miesto, kde chcem skončiť, je to na etickej stránke AI a strojového učenia.

Gary 16:11
zaujímavé. Spomenul som tento druh koreňov v určitých zaujatostiach v údajoch, ktoré tam môžu byť.

Michelle Robbins 16:16
Áno. A vlastne, takto to súvisí s mojou vysokoškolskou prácou, správne. Takže som v jednom momente musel urobiť naozaj veľký výskumný projekt o treste smrti. A pri pohľade na všetky údaje okolo len údaje o trestnej justícii vo všeobecnosti. A keď si uvedomíte, že tieto súbory údajov sa používajú v modeloch, kde sa používa prediktívna polícia, správne, problémy s týmito súbormi údajov sú značné, pretože tieto súbory údajov vytvárajú ľudia, ktorí do každého rozhodovacieho kroku vnášajú svoju vlastnú subjektivitu a zaujatosť. systému trestného súdnictva. Takže bez ohľadu na to, či vás zastaví policajt, ​​či vám ten policajt dá alebo nedá lístok, či pôjdete na súd alebo nie, a viete, dostanete kauciu, dostanete poslanie. Myslím tým, že na každom kroku je diskrétnosť. A ako zohľadníte diskrétnosť v súbore údajov a zaujatosť, práve tie filtre, ktoré si nájdu cestu do týchto súborov údajov. A tak sa tieto súbory údajov využívajú na rozhodovanie. A to je veľmi problematické. Takže keď sa zamyslíme nad tým, viete, začíname, viete, dokonca len s výskumom, ktorý som našiel, a informáciami, ktoré som našiel pri výskume ako vysokoškolák o treste smrti, čo bolo naozaj šokujúce zistenie, že menej s tým, čo si ľudia myslia – a toto môžeme vystrihnúť, ak tu ideme na tangentu, len pre informáciu. Ale len pre svoje vzdelanie. Nie je to rasa páchateľa, ktorá určuje, kto dostane trest smrti. Je to rasa obete. zaujímavé. Áno, to bolo šokujúce zistenie. A len tie problémy, viete, ako sa trest smrti udeľuje. A existuje výskum, ktorý sa opakoval znova a znova a znova, aby to podporil. A predsa sme tu. Vždy ma teda fascinovalo skúmanie údajov a najmä údajov o ľudskom správaní, čo sú údaje, ktoré všetci používame, keď sa zamyslíte nad marketingom. Správny? Ako teda ľudia používajú naše webové stránky? Ako nás ľudia nachádzajú? Aké slová používajú? To sú údaje o správaní.

Lizzi Sassmanová 18:18
Áno. A to môže byť skutočne problematické, keď zdroje, ktoré vstupujú do tohto súboru údajov, ktorý máte, nie sú úplne inkluzívne alebo nezahŕňajú všetky typy? Neviem, ten zmysel mi uniká, ale…

Michelle Robbins 18:33
A áno nie nie. A myslím si, že, viete, keď hovoríme o údajoch, ktoré všetci používame v našej každodennej práci a vo všetkom, nemyslím si, že existuje dostatok otázok o zdroji súborov údajov, ako sú tieto súbory údajov zhromaždené. Toľko ľudí sa spolieha na súbory údajov alebo nástroje tretích strán.

Lizzi Sassman 18:50
A my tomu jednoducho radi bezvýhradne veríme. Ako keby ste len citovali svoj zdroj, ako keby ste sa na niečo odvolávali, ale ak do toho vstúpite, prehrabete sa, dobre, ako, koľko ľudí bolo v tej štúdii? Oh, bolo to len tak, že 20 z nich alebo podobne bolo len z USA alebo niečo podobné, môžeme sa na základe toho naozaj rozhodnúť, keď sa v tom začnete hrabať, potom si uvedomíte, ako je to naozaj zástupca a môžeme tomu veriť?

Michelle Robbins 19:13
Ach áno, absolútne. Bol som požiadaný, aby som zostavil algoritmus na určenie niečoho, v skutočnosti nezáleží na tom, čo sa snažil určiť. Ale návrh bol, že ako súčasť tohto súboru údajov použijem sentiment na Twitteri. A ja som povedal: Nie. To je zlá cesta. A oni dobre nerozumeli, prečo by ste nerozumeli? A povedal som, dobre, pretože väčšina Ameriky, väčšina sveta v skutočnosti nie je na Twitteri, máte čo do činenia s veľmi problematickým súborom údajov. A ľudia, ktorí sú zapnutí, sú veľmi neaktívni. Takže vnášate do systému zaujatosť. Twitter nemôžete použiť ako barometer.

Čítať:  Google hovorí, že sa bude riadiť ich pokynmi pre migráciu stránok

Lizzi Sassman 19:50
Myslím, že to vyvoláva otázku, existuje nejaký súbor údajov, ktorý je nezaujatý? Môžete mať niečo, čo je dôveryhodné alebo dobre zaoblené?

Michelle Robbins 19:58
Povedal by som, že nie. Úprimne povedané, myslím si, že môžete zhromaždiť veľa vlastných údajov prvej strany. A to bude najinformatívnejšie pre už vykonané akcie, veci, ktoré už viete. Ale keď začnete miešať tieto údaje so súbormi údajov tretích strán a používať ich spôsobom, pri ktorom artefakty týchto údajov neboli nevyhnutne určené na použitie, je to tak, takže vždy ide o to, keď za mnou niekto príde a povie, viete , potrebujeme správu, ktorá obsahuje toto, toto a toto, vždy hovorím, aké otázky sa snažíte zodpovedať? Pretože si nevyhnutne nemyslím, že ľudia rozumejú údajom, ktoré potrebujú na zodpovedanie otázok, ktoré majú. Myslím, že ľudia len predpokladajú, že máme tieto údaje, a preto je toto odpoveď.

Gary 20:41
Áno, musíte nájsť správne údaje vo svojom súbore údajov, aby ste podporili akýkoľvek bod, o ktorom hovoríte. Ale to má tiež problém, že veľmi často vidím, že ľudia skresľujú údaje. V istom zmysle v podstate hovoria, že sa to stalo, ergo, toto je napríklad spôsob. A potom, keď sa skutočne pozeráte na súbor údajov alebo na údaje, je to ako, no, vlastne, áno, môžete to takto vysvetliť. Ale môžete tiež vysvetliť, napríklad 10 ďalších spôsobov. Oh, určite. Prečo, ako sú tam tie dáta. A to sa javí ako väčší problém, ktorý máme nielen v odvetví SEO, ale v mnohých, mnohých odvetviach, kde ľudia vyberajú údaje, ktoré podporujú ich hypotézu, a potom to jednoducho používajú. A ani to nie je novinka. Pretože, ako napríklad na konci 90. rokov, som tu citoval tohto lekára, ktorý prišiel s touto geniálnou myšlienkou, že vakcíny spôsobujú určité stavy, to bola v podstate čerešnička. A to viedlo k veľkej zmene napríklad v tom, ako niektorí ľudia vnímajú vakcíny. Takže áno, určite si musíte dávať pozor na to, ako údaje prezentujete, pretože nimi môžete dobrovoľne alebo nedobrovoľne ľudí veľmi ľahko zavádzať.

Michelle Robbins 22:02
Áno, ak budete mučiť dáta, budú hovoriť. Ach, áno, a je toho veľa, dosť sa deje veľa mučenia údajov. Tiež by som navrhol, že v marketingu majú ľudia tendenciu stále fungovať v silách, zatiaľ čo každý hovorí, viete, omni kanál je cesta, pravda a svetlo. V skutočnosti sa ľudia stále sústreďujú na svoje silo a údaje vo svojom sile a nemusia nevyhnutne chápať, ako sa údaje zo všetkých týchto kanálov navzájom ovplyvňujú. Správny. A mám na to skvelý príklad, mali sme klienta, táto agentúra bola prinútená robiť len ich zaplatené, ich lievik na vedenie sa vysychal. A tak nás prešli na platenú službu, pracovali sme s nimi len asi tri mesiace a oni nevideli výsledky, ktoré chceli vidieť. A tak zvyčajne počujem od ľudí, keď je problém. A tak nemohli prísť na to, čo sa tu deje, čo je, viete, robíme všetko správne, získavame stopy. Celkovo však nie sú. A tak som strávil asi týždeň ponorením sa do všetkých údajov, všetkých údajov, ktoré sme mali s týmto klientom, trhových údajov s ohľadom na to, či sa na trhu dejú veci, ktoré by ich mohli negatívne ovplyvniť. Viem, že veľa ľudí nenapadne ísť von a pozrieť sa na trhové údaje a, viete, offline vplyvy a nemohli nájsť nič, čo by bolo neuveriteľne presvedčivé. A tak som si zatelefonoval so šéfom marketingu u klientov. A povedal som: Povedzte mi, čo ste robili v tomto štvrťroku. A to bolo asi pred rokom štvrť. Pretože potom, to bolo po tomto štvrťroku, sa zdá, že všetko akosi spadlo z rebríčkov na každom jednom kanáli, na všetkých kanáloch. A oni povedali: No, viete, v skutočnosti sme nerobili nič iné. Oh, počkajte, prestali sme zobrazovať billboardy. A vytiahli sme všetky naše nákupy médií v televízii. A prestali sme robiť reklamy na autobusy. A povedal som si: Dobre, ďakujem veľmi pekne. A to bolo všetko. Správny? Takže to je, to je to, čo viete, to je, to je dátová prázdnota, ktorú veľa, viete, digitálnych marketérov nezaujíma a neberú do úvahy dáta, ktoré nemajú. A ako tieto údaje ovplyvňujú údaje, ktoré majú?

Gary 24:05
Môj obľúbený príklad pre tento alebo podobný príklad je sezónnosť návštevnosti, napríklad áno, v SEO. A keď som sa s tým stretol prvýkrát, bol som ako veľmi junior SEO pre veľmi malú spoločnosť. A majiteľ sa sťažoval, že sme krvácali z premávky a doprava jednoducho ušla. Bolo to v januári a potom vo februári to bolo horšie. A v marci reval ako blázon, lebo nebola premávka. A potom ukázal, že v decembri bola taká veľká premávka, čo sa s tým stalo? Len sme tam sedeli a povedali sme si: No, čau, zaujímalo by ma, čo sa stalo. Ľudia kupovali váš produkt v decembri a teraz už oň nemajú záujem, pretože nie sú Vianoce. Ale vy to odmietate akceptovať a to je šialené, ale nie prekvapujúce. Chcem tým povedať, že ak uvažujete o svojom podnikaní, potom v závislosti od toho, ako ste zanietení, možno to nebudete chcieť prijať. A to je tiež ďalší problém, ktorý máme s údajmi, ktoré niekedy ľudia nechcú akceptovať, čo sa nám určité údaje jednoznačne snažia povedať. Ale dobre, sme ľudia, však?

Michelle Robbins 25:17
To je to, čo ho robí zábavným a vzrušujúcim, je to hľadanie odpovedí. dobre,

Gary 25:21
Máme veľmi odlišnú definíciu zábavy. Ako je to s inkluzivitou? Máte nejaké zaujímavé údaje alebo anekdoty o rozdieloch medzi pohlaviami v SEO alebo konferenciách, ktoré ste organizovali?

Michelle Robbins 25:35
ja áno. Pred niekoľkými rokmi, keď sa prvýkrát stalo, viete, mimoriadne viditeľným problémom pri vyhľadávacích konferenciách, že bolo veľa mužov, nebolo veľa žien na stretnutiach a veciach a moderátoroch a kľúčových prejavoch najmä. Mal som veľa údajov, na ktoré som sa mohol pozrieť, z nášho, viete, desaťročia vytvárania konferencií a viacerých konferencií ročne. A tak som sa zameral na dáta, ktoré sme dostávali v názorných prostriedkoch, správne, aby sme mali ľudí, aby hovorili. Takže som analyzoval všetky návrhy, ktoré sme dostali, a podľa pohlavia, a potom mieru prijatia a rozmanitosť našich, našich panelov v našich reláciách a všetko, čo sa v skutočnosti sledovalo, pretože ako sa ukázalo, dostali by sme len za každú, viete , dva alebo tri tóny od muža, by bol jeden tón od ženy. A nakoniec sme mali asi 30%, ženy 70% mužských panelov. Takže to bol problém, pretože ako povzbudiť ľudí, aby sa tam viac postavili? A ako riešite problémy, ktoré môžu existovať a ktoré môžu byť jedinečné pre menšiny a nedostatočne zastúpené komunity, ktoré možno nie sú pre ľudí, ktorých by sme pravidelne videli? Ako riešite často krát nerovnosť v možnosti cestovať a v možnosti byť poslaný na konferenciu alebo za ňu zaplatiť, viete, vystúpenie na konferencii, na tom všetkom záleží, ako aj na tom, ako si vyberáte a ako získavanie vašich reproduktorov.

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo sú adresy URL parametrov indexované

Gary 27:01
Myslím, že sa to v skutočnosti zlepšilo. A pamätám si, že to bola konferencia v Seattli, myslím, že ste boli jedným z organizátorov, a pamätám si túto konferenciu, konkrétne preto, že ma zasiahlo, že je to príjemná zmena, pretože ďalšie dve panelistky na pódiu boli ženy, a ja som bol tretí a bol som tam jediný chlap. A bolo to nejako skvelé. Nikdy predtým som si neuvedomil, že to bolo zvyčajne inak. A ja som tam len sedel ako tekvica ako obvykle. A zrazu to bolo iné. A potom som si vedomejšie uvedomil, že toto je problém. A organizátori konferencie to opravujú, ako len môžu. V skutočnosti neviem, čo bolo použité na odstránenie tejto medzery, alebo ako ste sa to snažili opraviť.

Michelle Robbins 27:49
Zámernosť, musíte byť úmyselní, musíte sa na to pozerať. Nemusíte očakávať, že sa to stane prirodzene, musíte byť úmyselní. Viem o akých paneloch si hovoril. A tak to bolo, bol to zámer.

Lizzi Sassman 28:01
Urobili ste niečo pre to, aby ste získali viac príspevkov, ako napríklad číslo ihriska alebo výberový proces, alebo ako všeobecne, veci, ktoré ste zmenili, aby boli panely inkluzívnejšie?

Michelle Robbins 28:14
Takže sme trochu zmenili proces prezentácií v tom, že by sme poskytli spätnú väzbu, viete, dostali by sme prezentácia a ja by som sa mohol pozrieť na prezentácia a videl som, že toto nie je veľmi silná prezentácia, ale chápem, čo hovoria. snažím sa dostať. A týchto pár zmien a ich pridanie by z toho urobilo silnejšiu reláciu. Takže by som sa obrátil na túto osobu a navrhol tieto zmeny alebo sa zameral týmto spôsobom, alebo sa pozrime na toto, viete, a rovnako ako len osloviť ľudí a povedať, viete, radi by sme, aby ste hovorili , vieš nadhadzovať? Vieš, viem, že vieš, čo robíš. Si talentovaný, vieš, choď do toho. Veľa ľudí má pocit, že myslím, je to tak, mám pocit, že je to skoro úlovok 22. Správne, správne. Ľudia si myslia, že ma nikdy nevyberú na sedenie, pretože ma nikto nepozná. Ale nikto ma nepozná, pretože som sa nikdy nikde neobjavil. A tak sa v určitom bode musíte dostať von. A to môže byť veľmi ťažké. Ale tiež si myslím, že je to dobré miesto, kde začať pre ľudí, ktorí chcú zvýšiť svoj profil: zaobstarajte si nejaké opatrenia na rozprávanie. Odporúčam chodiť na konferencie a stretávať sa s ľuďmi. Nečakajte, že sa toho veľa naučíte. Ale skúste nadviazať kontakt, buďte skutočne efektívni pri stretávaní sa s ľuďmi, choďte za niekým, koho v tomto odvetví rešpektujete, a povedzte, mohli by ste so mnou stráviť nejaký čas? Hľadám mentora. Zistil som, že väčšina ľudí v tomto odvetví neuveriteľne dáva zo seba a svoj čas a aj tak sa aktívne zapájajú do tohto druhu mentorstva a sponzorstva, takže tých ľudí nájdite.

Lizzi Sassman 29:39
A povedali by ste, že ako váš cieľ je vystúpiť na konferencii a ako, prosím, pomôžte mi tam dostať. Ako keď hľadáte mentora? Boli by ste cielení? Alebo by ste odporučili, aby ľudia boli konkrétni o svojom cieli, aby našli dobrú zhodu, myslím, že s mentorom,

Michelle Robbins 29:55
Navrhoval by som, aby si ľudia našli mentora len pre svoju kariéru vo všeobecnosti. A či už je to interné, kde oni, kde oni, kde pracujú, alebo ak je to, viete, v rámci priemyselnej skupiny alebo stretnutia s niekým networkingom, nemyslím si, že rozprávanie musí byť cieľom. Nemyslím si, že stať sa celebritou v SEO nie je nevyhnutne cieľom. Teda, pre niektorých to tak je, a to je v poriadku. Ale myslím si, že je to skôr o tvojom kariérnom rozvoji. A SEO je naozaj zaujímavý priestor. Pretože viete, existuje veľa rôznych spôsobov, ako sa dostať k odpovedi. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako sa dostať k riešeniu problému. A čím viac skúseností máte s ľuďmi, ktorí majú rôznorodé skúsenosti, pracujú na rôznych typoch stránok a pracujú s rôznymi a v rámci rôznych vertikál, dokonca aj prístupy môžu byť úplne odlišné. Takže čím viac sa týmto rozdielom zviditeľníte, tým silnejší budete ako SEO. Takže si myslím, že to skôr slúži na to, aby ste boli silnejší vo svojom remesle. A ak ako vedľajší prínos skončíte na pódiu, ktoré je skvelé, ale navrhol by som vám len pre vaše vlastné, viete, vaše vlastné vzdelávanie.

Gary 31:01
No, myslím, že to bol skvelý spôsob, ako to uzavrieť. Bola to motivácia, ktorú každý potreboval. Rozhodne ja. Pôjdeš von

Michelle Robbinsová 31:13
tam a začni hovoriť hneď, Gary?

Lizzi Sassmanová 31:14
Nie, dostane mentora. Výzva k akcii znela, zožeňte si mentora. Potrebujem byť mentorovaný. Potrebujem radu v mojom živote. Smer.

Gary 31:23
Áno. Lizzy, musíme sa porozprávať. Ale nie. Ak vás ľudia chceli nájsť, kde vás môžu nájsť?

Michelle Robbins 31:30
Twitter, @MichelleRobbins. Aj na LinkedIn?

Lizzi Sassmanová 31:34
Prispievate na LinkedIn? Teraz a znovu. Dobre, takže odkazy vložíme do popisu epizódy, aby ste mohli nájsť Michelle.

Gary 31:42
A spomenieme vás v tweete na Twitteri. A týmto ti ďakujem, že si sa k nám pridala, Michelle. Bolo skvelé mať ťa.

Michelle Robbinsová 31:51
Ďakujem veľmi pekne, že ma máte. Toto bola veľká zábava.

Gary 31:57
Nabudúce sa na Search Off the Record porozprávame o UX a SEO pravdepodobne s Martinom. S týmito epizódami podcastov sme sa zabávali. Dúfam, že vás, poslucháčov, považovali za zábavné a zároveň poučné. Neváhajte a napíšte nám poznámku na Twitteri v službe Vyhľadávanie Google C alebo sa s nami porozprávajte na niektorom z ďalších podujatí, na ktoré pôjdeme, ak máte nejaké nápady. A samozrejme nezabudnite dať like a odber. A nakoniec. Ďakujem, že ste počúvali. Zbohom.

Lizzi Sassman 32:25
Dobudúcna.

Michelle Robbinsová 32:26
Čaute ľudia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE