Google Talks o tom, ako vyriešiť presmerovania v Google Search Console

Jeden odborník na SEO sa opýtal na presmerovania v službe Google Search Console počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí na stretnutí Johna Muellera.

Pýtali sa: vidia dramatický nárast chýb presmerovania na svojej stránke. Toto sa deje v prehľade pokrytia služby Google Search Console.

Všetky presmerovania vyzerajú technicky dobre a sú tam 301. Takmer všetky adresy URL uvedené v prehľade sa však týkajú starých produktov, ktoré teraz presmerovávajú na všeobecnejšiu stránku všetkých produktov.

Začal Google považovať tento druh presmerovania za chyby presmerovania?

John si všimol, že to vyzerá, že na ich webe je veľmi špecifická situácia týkajúca sa presmerovaní a údajov, ktoré vidia v Search Console.

Toto by John uverejnil vo fórach pomoci. Tiež odporučil, aby zverejnili snímku obrazovky toho, čo vidia, spolu s niektorými vzorovými adresami URL, ktoré boli nahlásené, a trochou informácií o tom, čo sa tu stalo.

Možno je to niečo, na čo by sa mohol niekto pozrieť a dať vám niekoľko tipov, o čo možno prichádzate.

Jednou z vecí, o ktorých má John podozrenie, že sa tu deje, je, že Google zachytil tieto adresy URL v súbore sitemap a odborník na SEO ich teraz presmeruje na niečo iné.

Potom by si systémy Google pomysleli: „No, spomenuli ste ich v súbore sitemap. Prečo vlastne nefungujú?” Možno preto sú označené.

To sa deje približne v čase 19:58 vo videu.

Čítať:  11 typov spätných odkazov, ktoré môžete použiť na posilnenie autority svojho webu v roku 2024

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 19:58
V prehľade pokrytia Search Console vidím veľmi dramatický nárast chýb presmerovania nášho webu. Všetky presmerovania vyzerajú technicky dobre. Existuje 301. Takmer všetky adresy URL uvedené v prehľade sa týkajú starých produktov, ktoré teraz presmerovávajú na všeobecnejšiu stránku všetkých produktov. Začal Google považovať tento druh presmerovania za chyby presmerovania?

Ján (odpoveď) 20:23
Zdá sa teda, že na vašom webe je veľmi špecifická situácia, pokiaľ ide o presmerovania a údaje, ktoré vidíte v službe Search Console. A toto je niečo, čo by som pravdepodobne uverejnil vo fóre pomoci. Možno snímka obrazovky toho, čo vidíte, niektoré zo vzorových adries URL, ktoré boli nahlásené, a trochu pozadia toho, čo sa tam všetko stalo. Možno je to niečo, na čo by sa mohol niekto pozrieť a dať vám niekoľko tipov, čo by vám mohlo chýbať. Jedna z vecí, o ktorých sa domnievam, že by sa tam mohli diať, je, že sme zachytili tieto adresy URL vo vašom súbore Sitemap a teraz ich presmerovávate na niečo iné. A potom sú naše systémy ako: No, spomenuli ste ich v súbore sitemap. Prečo vlastne nefungujú? A možno práve preto sú označené.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE