Google tvrdí, že obsah generovaný AI je v rozpore s jeho pokynmi pre správcov webu

Na stretnutí sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera na obsah generovaný AI.

Vysvetlili, že sú jedným z moderátorov Redditu. Odkedy sa začali propagovať nástroje na písanie AI založené na GPT-3, ich komunita vedie diskusiu o tom, či ich použiť alebo nie, hoci ich postoj je väčšinou proti.

Snažia sa však – v skutočnosti bojujú – zistiť, aký je v skutočnosti oficiálny postoj Google k obsahu generovanému AI.

Niekto napísal na Reddit, či by mali používať tieto nástroje na písanie obsahu AI, na ktoré John reagoval, nie. Ale John na to nemal žiadne ďalšie vysvetlenie.

Potom o tom John zverejnil aj niekoľko záhadných tweetov.

Profesionál v oblasti SEO sa len snaží pochopiť viac o tom, ako Google reaguje na webové stránky, ktoré hosťujú obsah písaný AI.

A aký je jeho návrh pre všetkých (SEO profíkov)?

John vysvetlil, že písaný obsah umelej inteligencie bude stále spadať do kategórie automaticky generovaného obsahu, čo je niečo, čo majú v pokynoch pre správcov webu Google takmer od začiatku.

A ľudia automaticky generujú obsah mnohými rôznymi spôsobmi.

Pre Google, ak niekto používa nástroje strojového učenia na generovanie svojho obsahu, je to rovnaké, ako keby len prehadzoval slová alebo hľadal synonymá alebo robil prekladateľské triky, ktoré ľudia na tieto veci používali.

John má tiež podozrenie, že kvalita obsahu je možno o niečo lepšia ako nástroje starej školy.

Čítať:  Zraniteľnosť doplnku WordPress na ochranu pred spamom ovplyvňujúca 100 000 stránok by mohla odhaliť používateľské údaje

Pre Google je to však stále automaticky generovaný obsah. A to znamená, že pre Google je to stále v rozpore s pokynmi pre správcov webu.

To sa deje približne v čase 22:13 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 6 22:13
Hej, John, veľmi pekne ti ďakujem, že si prevzal moju otázku. Áno. Takže som jedným z moderátorov na Reddite. A odkedy sa začali propagovať nástroje na písanie AI založené na GPT-3, naša komunita vedie diskusiu o tom, či ich použiť alebo nie, hoci náš postoj je väčšinou proti. Ale snažíme sa, alebo možno by som mal povedať, že sa snažíme zistiť, aké je oficiálne stanovisko spoločnosti Google k tomu istému. Niekto zverejnil na Reddite, ak by mal používať tieto nástroje na písanie obsahu AI, na ktoré ste odpovedali, nie. Ale nemal si žiadne ďalšie vysvetlenie. A potom ste o tom uverejnili aj nejaké záhadné tweety. Takže sa len snažím pochopiť viac o tom, ako Google reaguje na webové stránky, ktoré hosťujú obsah napísaný AI? A aký je váš návrh pre nás všetkých?

Ján 23:11
Áno, takže pre nás by to v podstate stále patrilo do kategórie automaticky generovaného obsahu, čo je niečo, čo máme v pokynoch pre správcov webu takmer od začiatku. A ľudia automaticky generujú obsah mnohými rôznymi spôsobmi. A pre nás, ak na generovanie obsahu používate nástroje strojového učenia, je to v podstate to isté, ako keby ste, neviem, prehadzovali slová alebo hľadali synonymá alebo robili prekladateľské triky čo ľudia robili, takéto veci. Mám podozrenie, že kvalita obsahu je možno o niečo lepšia ako skutočne staré školské nástroje. Pre nás je to však stále automaticky generovaný obsah. A to pre nás znamená, že je to stále v rozpore s pokynmi pre správcov webu. Takže by sme to považovali za spam.

Čítať:  Nákup alebo predaj lodí ako firma? Pozrite si naše webové riešenie pre inzerciu lodí

SEO Professional 6 24:08
Len nadväznosť na to. Chcete povedať, že Google je schopný pochopiť rozdiel medzi ľudským a AI obsahom?

Ján 24:17
To nemôžem tvrdiť. Ale myslím tým, že ak vidíme, že sa niečo automaticky generuje, tím pre webový spam môže v tejto veci určite konať. A neviem, ako sa tam bude vyvíjať budúcnosť. Ale predstavujem si, ako pri každej z týchto technológií, aj tu bude tak trochu hra na mačku a myš, kde ľudia občas niečo urobia a prejde im to. A potom to tím webového spamu zachytí a vyrieši tento problém v širšom meradle. Ale z nášho odporúčania to stále vnímame ako automaticky generovaný obsah.

Myslím, neviem, časom možno toto je niečo, čo sa vyvinie v tom, že sa z toho stane skôr nástroj pre ľudí, ako keby ste použili strojový preklad ako základ na vytvorenie preloženej verzie webovej stránky. Ale stále to v podstate prerábate manuálne. A možno sa časom tieto nástroje AI vyvinú tým smerom, že ich budete používať, aby ste boli pri písaní efektívnejšie alebo aby ste sa uistili, že píšete správnym spôsobom, ako napríklad nástroje na kontrolu pravopisu a gramatiky. , ktoré sú tiež založené na strojovom učení. Ale neviem, čo tam prinesie budúcnosť.

SEO Professional 6 25:38
Takže teraz hovoríte, že to tam ešte nie je.

Ján 25:41
V súčasnosti je to všetko v rozpore s pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu. Takže z nášho pohľadu, ak by sme sa s niečím takým stretli, ak by to tím webspamu videl, videli by to ako spam.

Čítať:  Gemini Pro AI od Googlu je otvorená pre vývojárov a bude lacnejšia ako GPT-4

SEO Professional 6 25:55
Chápem, rozumiem. Ďakujem ti veľmi pekne.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE