Google v aktualizácii recenzie produktov: Nejde len o to, či je váš web webom s recenziou produktu alebo nie

Na stretnutí s Johnom Muellerom sa odborník v oblasti SEO zaujímal o to, ako spoločnosť Google považuje stránku za stránku s recenziou produktu v súvislosti s aktualizáciou recenzie produktu.

Ich hlavná otázka sa týkala aktualizácie recenzií produktov. Je to len pre ich vlastné pochopenie a chcú sa dozvedieť viac o výhodách a nevýhodách tohto algoritmu.

Chceli vedieť, ako Google zistí, či stránka alebo web súvisí s recenziami produktov.

Ich príklad: Povedzme, že existujú prípadové štúdie, ktoré vám povedia, že existujú hlavne pridružené stránky, ktoré píšu o recenziách produktov vrátane výhod a nevýhod, pretože porovnávajú produkty.

Napríklad existuje stránka elektronického obchodu, ktorá predáva perá – plniace perá, rollery atď. Majú tiež blog, kde recenzujú svoje vlastné produkty.

Píšu o výhodách a nevýhodách svojich produktov a porovnávajú rôzne produkty. Ale aj keď je to stránka elektronického obchodu, blog hovorí aj o produktivite. Ak by sa teda spoločnosť Google pozrela na túto stránku, povedali by: „Dobre, toto sú tiež recenzie produktov, a preto ich možno analyzovať aktualizáciou recenzií produktov“? Aktualizácia recenzií produktov môže ovplyvniť obsah.

John vysvetlil, že sa domnieva, že odporúčania, ktoré má Google pre recenzie produktov, by boli relevantné pre akýkoľvek druh recenzie produktov.

Nerozmýšľal nad aktualizáciou recenzií produktov v zmysle „myslí si Google, že moja stránka je stránka s recenziami produktov, alebo nie, takže urobím tieto individuálne osvedčené postupy.“

Čítať:  Prečo nie je váš AirTag dosiahnuteľný? Rýchla oprava

Namiesto toho by zvolil prístup tak, že ak si myslíte, že tieto osvedčené postupy by sa vzťahovali na váš obsah, potom len urobte tieto osvedčené postupy.

Nezvolil by prístup typu „myslí si Google, že moja stránka patrí do tejto kategórie“?

To sa deje približne v čase 4:02 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 2 4:02
Moja otázka sa teda týka aktualizácie recenzií produktov. A toto je v podstate z môjho vlastného chápania, že sa chcem o tejto veci dozvedieť viac. Chcel som len pochopiť, ako Google identifikuje, či stránka alebo web súvisí s recenziami produktov. Dovoľte mi teda uviesť príklad.

Rovnako ako existujú prípadové štúdie, ktoré vám povedia, že existujú hlavne pridružené stránky, ktoré, viete, pretože píšu o recenziách produktov, výhodách a nevýhodách, porovnávajú produkty. Ale napríklad existuje stránka elektronického obchodu, ktorá predáva perá, plniace perá, rollery a podobne. A majú aj blog, kde recenzujú vlastné produkty.

Píšu o výhodách a nevýhodách svojich produktov, porovnávajú rôzne produkty. Ale hoci je to stránka elektronického obchodu, blog hovorí aj o recenziách produktov, takže môže Google – povie Google, že dobre, toto sú tiež recenzie produktov a viete, že ich možno analyzovať aktualizáciou recenzií produktov? Aktualizácia recenzií produktov môže ovplyvniť tento obsah.

Jána 5:00
Myslím, že odporúčania, ktoré máme pre recenzie produktov, by podľa mňa boli relevantné pre akýkoľvek druh recenzie produktu. Takže by som sa nevyhnutne nesnažil zistiť, či si Google myslí, že moja stránka je stránka s recenziami produktov alebo nie?

Čítať:  Google diskutuje o tom, či Googlebot číta súbor htaccess alebo nie

A potom urobím tieto osvedčené postupy. Ale skôr, ak si myslíte, že tieto osvedčené postupy by sa vzťahovali na váš obsah, urobte len tieto osvedčené postupy. Takže takto nejako by som to nevidel, myslí si Google, že patrím do tejto kategórie?

Preto musím postupovať podľa týchto krokov. Ale skôr, majú tieto kroky zmysel pre môj obsah? A ak áno, urobte to, áno.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE