Google vydal základnú aktualizáciu z mája 2024

Ako keby máj 2022 už nebol horúcim mesiacom aktualizácií algoritmov Google, Google oznámil širokú základnú aktualizáciu.

25. mája 2022 spoločnosť Google uviedla, že vydala úplne novú aktualizáciu jadra.

Toto sú zvyčajne jediné aktualizácie algoritmov, ktoré Google oznamuje, pokiaľ nejde o niečo konkrétne, ako je napríklad indexovanie Mobile-First alebo aktualizácia Page Experience.

Toto povedal Google o vydaní základnej aktualizácie:

Niekoľkokrát do roka robíme podstatné vylepšenia našich procesov celkového hodnotenia, ktoré označujeme ako základné aktualizácie. Základné aktualizácie sú navrhnuté tak, aby zvýšili celkovú relevantnosť našich výsledkov vyhľadávania a urobte ich užitočnejšími a užitočné pre každého. Dnes vydávame našu základnú aktualizáciu z mája 2022. Úplné spustenie bude trvať približne 1-2 týždne.

Základné aktualizácie sú zmeny, ktoré robíme s cieľom celkovo zlepšiť Vyhľadávanie a držať krok s meniacim sa charakterom webu. Aj keď nič v základnej aktualizácii nie je špecifické pre žiadnu konkrétnu lokalitu, tieto aktualizácie môžu spôsobiť výrazné zmeny výkonnosti lokalít, ktoré sme si všimli v predchádzajúcich pokynoch k čo by vlastníci stránok mali vedieť o základných aktualizáciách:

Potvrdzujeme rozsiahle základné aktualizácie, pretože zvyčajne prinášajú niektoré veľmi pozoruhodné efekty. Niektoré stránky môžu počas nich zaznamenať poklesy alebo zisky. Vieme, že tí, ktorí majú weby s poklesom, budú hľadať nápravu a chceme zabezpečiť, aby sa nepokúšali opraviť nesprávne veci. Navyše nemusí byť vôbec čo opravovať.

Nie je nič zlé na stránkach, ktoré môžu v základnej aktualizácii fungovať horšie. Neporušili naše pokyny pre správcov webu ani neboli podrobené ručnému alebo algoritmickému zásahu, ako sa to môže stať stránkam, ktoré tieto pokyny porušujú. V základnej aktualizácii v skutočnosti nie je nič, čo by sa zameriavalo na konkrétne stránky alebo lokality. Namiesto toho sa zmeny týkajú zlepšenia celkového hodnotenia obsahu našimi systémami. Tieto zmeny môžu spôsobiť, že niektoré stránky, ktoré boli predtým nedostatočne odmenené, budú fungovať lepšie.

Ako sa zotavíte po základnej aktualizácii?

Obnovenie po základnej aktualizácii môže byť náročné. Pretože Google o takýchto záležitostiach neponúka nič skutočne špecifické (alebo príliš špecifické).

SEO profesionál Kristine Schachingervšak poskytla a návod krok za krokom k obnove po základnej aktualizácii, ktorá stojí za prečítanie.

Načrtáva proces. Nasleduje len krátky úryvok, ale naozaj vám odporúčame, aby ste si prečítali celý článok, ak sa chcete dozvedieť, ako obnoviť svoje stránky po základnej aktualizácii.

Hodnotenie vašej stránky.

Krok 1. Ktoré dopyty (a stránky) stratili umiestnenie a návštevnosť?

Prvá vec, ktorú chcete urobiť, je prejsť do služby Google Search Console (tu nepoužívajte nástroje tretích strán) a preskúmať, kde ste stratili najväčšiu návštevnosť a zobrazenia.

Krok 2. Spustite zhromaždené stránky pomocou nástroja auditu na identifikáciu technických problémov.

Vždy začnite tu, pretože ak Google nedokáže správne indexovo prehľadávať a indexovať vašu stránku, na ničom inom nezáleží.

Technické problémy sú často jediným komponentom, ktorý je zodpovedný za pokles základnej aktualizácie

Súčasťou týchto technických auditov by mala byť kontrola položiek ako napr

 • nedostatok architektúry stránok
 • slabé navigačné vzorovanie
 • problémy so štruktúrou vnútorného prepojenia
 • kanonika
 • úniky indexového prehľadávania (kde indexové prehľadávanie dynamicky vytvára stránky)
 • slučky presmerovania (Google ich nenávidí)
 • ALEBO čokoľvek, čo spôsobuje, že vaše stránky nie sú prehľadávané alebo indexované ľahko alebo správne.
Čítať:  John Mueller vysvetlil, ako sa dajú použiť značky H2 v päte

Krok 3. Kvalita obsahu.

Ako sa píše o kvalite obsahu, len zriedkakedy som musel klienta dotknúť ich obsahu, aby získal úplnú obnovu Core Update. Teraz to môže byť spôsobené tým, že pracujem s veľkými stránkami, ktoré vynakladajú veľa úsilia na písanie obsahu. Dobrý obsah je teda nevyhnutný, ale dobrý obsah je nevyhnutný vo všetkých veciach SEO, nie? To je niečo, čo by sa malo vždy robiť dobre od začiatku.

Krok 4. Odkazy.

Všimnite si, že som nespomenul prichádzajúce odkazy a citácie. Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosť Google má samostatné algoritmy na posúdenie odkazov a citácií, ktoré sú s väčšou pravdepodobnosťou ovplyvnené týmito algoritmami, a nie základnou aktualizáciou.

Ako sú na tom ostatní s touto aktualizáciou?

Tu sú nejaké komentáre na fóre od tých, ktorí veci sledujú, aspoň čo sa týka ich webových stránok:

Za posledné štyri dni som videl, že počet zobrazení stránky v priemere klesol, ALE jedineční návštevníci takmer priemerne.

Skutočne zaujímavá vec pre mňa v skutočnom svetovom globálnom biznise je, že nielenže sa zobrazujú pohľady na oveľa drahšie widgety, ale prichádzajú aj dopyty na tieto widgety a navyše sme už prijali potvrdené objednávky na tieto widgety a to všetko od nových zákazníkov.

Už som bol v rebríčku #1-3 pre tieto widgety, preto to nie je vylepšenie SERP, ktoré riadi tieto objednávky.

Čítať:  15 zlých odkazov, ktorým sa musíte vyhnúť a prečo

Momentálne idem so špecifikátormi / kupujúcimi, ktorí jednoducho skúšajú alternatívne zdroje, o ktorých už vedeli, ale nikdy sa na to nepýtali.

No, všimol som si, že sa v SERPS minulý týždeň objavila STRAŠNÁ nová stránka s ikonou WordPress a pomyslela som si, áno, o týždeň ma to preberie a určite to bude. Má dnes, lol! Najhoršie na tom je, že prepadli moje obrázky, lol! Pravidlom je, ak sa stránka nemôže ani obťažovať vytvoriť favicon, ktorý nie je WordPress, nezaujíma ich stránka, druhým pravidlom je, ak musia zbierať obrázky z predchádzajúcej stránky s výsledkami číslo jedna, možno , len sa možno nestarajú o stránku a poskytovanie hodnoty. 😉

Pri pohľade na všetky tieto profily spätných odkazov by ste si mysleli, že tučniak sa nikdy nestal, myslím, že sa opäť vrátil k budovaniu spätných odkazov, ako bol rok 1999! Ide hlavne o doménové mená, ktorých platnosť vypršala, so spätnými odkazmi presmerovanými na nového chlapca na bloku, poď, google si ma najmi a napíšem 3-riadkové IF, Else vyhlásenie, ktoré môže za chvíľu vyčistiť vaše výsledky!

Nehovoriac o tom, že vidím veľa nemobilných stránok bez protokolu SSL, ktoré sa umiestnili na prvom mieste v množstve miestnych vyhľadávaní, ktoré robím, napríklad v roku 1999! Vybudujte im spätné odkazy, baby, kúpte si domény, ktorých platnosť vypršala, a pustite sa do toho!

Doprava v USA je opäť výrazne obmedzená. Počnúc môj deň s USA -62 % z priemernej stredy, vyhľadávanie je -14 % a priame je -50 %. Medzitým musím kompenzovať toto:

 • India +88 %
 • Španielsko +324 %
 • Egypt 0 %
 • Maďarsko +182 %
 • Lotyšsko 0 %
 • Nepál +182 %
 • Irán +182 %
Čítať:  Veľkosť webovej stránky – prečo je dôležitá? A ako to optimalizujete?

Tiež návrat k šialenej oddanosti Google k vracaniu iba informačných stránok naprieč mnohými vyhľadávaniami… prvé štyri reklamy a potom dve stránky článkov „Ako na to“ a „Top Ten“ znova a znova až do bodu smiešnosti. Je to úplne zámerné…aby každá stránka s komerčným zámerom zmizla, a tak nám budú nútení zaplatiť.

Zatiaľ je tu všetko normálne… SERP sa zdajú byť v našom priestore stabilné…

všetko normálne tu vzrástlo o 4,7 % v porovnaní s pred 7 dňami.

Google však tvrdí, že spustenie bude trvať 2 týždne.

Je to na hovno, vediem blog so správami a som na Googli 10 rokov a videl som nejaké náhodné spamové správy s hodnotením favicon wordpress a nejakým hodnotením blogov s agregátorom spamu v top príbehoch ako?

Nedáva to vôbec zmysel.

Zapamätajte si toto pravidlo pri týchto základných aktualizáciách… Neprepadajte panike 1. deň, pokiaľ nebudete úplne vymazaní. Spoločnosť Google tvrdí, že úplné zavedenie trvá 2 týždne, ale túto aktualizáciu by ste mali pocítiť do 48 hodín, inak sa vás to vôbec nedotkne. Potom pred analýzou SERPS počkajte, kým sa prach usadí. Dávajte si pozor aj na korekciu. Niekedy majú tieto základné aktualizácie nepriaznivý vplyv a Google tieto signály vidí a vráti sa späť. Samostatná poznámka, spam vo formáte PDF je potrebné riešiť v tejto základnej aktualizácii, pretože aktualizácia spamu z novembra určite nie. Veľa šťastia všetkým.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE