Na stretnutí sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera na optimálnu dĺžku obsahu.
Ich otázka znela:
Stretli sa s mnohými blogovými príspevkami, ktoré diskutujú – možno potrebujú mať okolo 100 alebo 1 000 slov na stránku obsahu.
Aká je najlepšia a najoptimálnejšia dĺžka obsahu, na ktorú by sa mali zamerať?
John vysvetlil, že v skutočnosti žiadny neexistuje. Niektoré strany môžu byť veľmi krátke a niektoré naopak dlhé.
Záleží len na množstve a type informácií, ktoré chcete používateľom poskytnúť.
Odborník v oblasti SEO vysvetlil, že sa šíri výraz nazývaný „tenký obsah“. Platí to pre Google?
John odpovedal, že to zvyčajne platí pre webovú stránku ako celok.
Nejde o to, že by jedna stránka nemala dostatok obsahu, ide skôr o to, že webová stránka je celkovo veľmi nenáročná na aktuálne informácie.
John by nepoužil počet slov ako spôsob, ako to rozpoznať. Verí, že počet slov je užitočný pre profesionála v oblasti SEO, aby sa celkovo pozrel na väčšie webové stránky a pokúsil sa nájsť oblasti, v ktorých by ste možno mohli byť lepší, ale John by ho nepoužil ako metriku pre konkrétne veci, ktoré môžete na webe robiť.
To sa deje približne v čase 17:26 vo videu.
John Mueller prepis stretnutia
SEO Professional 4 17:26
Dobre, ďalšia otázka o optimálnej dĺžke obsahu na stránke. Viete, stretli sme sa s mnohými blogovými príspevkami, ktoré hovoria o, povedzme, potrebujeme mať okolo 100 alebo 1000 slov na stránku. Aká je teda optimálna dĺžka obsahu?
Ján 17:45
Myslím, že taký neexistuje. Niektoré strany sú teda veľmi krátke, niektoré naopak veľmi dlhé. Závisí to od množstva informácií, ktoré chcete používateľom poskytnúť.
SEO Professional 4 17:56
Tento výraz sa šíri aow, „tenký obsah“. Uplatňuje ho Google alebo nie?
Ján 18:04
Zvyčajne to platí viac pre celkovú webovú stránku. Nejde teda ani tak o to, že by jedna stránka nemala dostatok obsahu, ale skôr o to, že web je celkovo veľmi nenáročný na aktuálne informácie. Takže by som nerád používal slovo počet ako spôsob, ako to rozpoznať. Myslím si, že niekedy je pre vás počet slov užitočný, aby ste sa pozreli na väčšiu webovú stránku a pokúsili sa nájsť oblasti, v ktorých by ste možno mohli byť na tom lepšie, ale nepoužil by som ho ako metriku na usmernenie konkrétnych vecí. ktoré robíte na webovej stránke.