Google vysvetľuje, ako by použili alternatívny text pre dekoratívne obrázky

Počas odoslanej časti Otázky a odpovede hangoutu dostal John Mueller otázku na alternatívny text pre dekoratívne obrázky.

Odborník na SEO sa opýtal Johna: použili by ste alternatívny text pre obrázky, ktoré používajú iba dekoráciu v rámci dlhšieho textu?

Ako by spoločnosť Google zaobchádzala s týmito väčšinou sériovými obrázkami?

John odpovedal, že je to úplne na vás. Nemôže však hovoriť za perspektívu prístupnosti. Toto je jeden uhol, ktorý tam je.

Z hľadiska SEO však alternatívny text skutočne pomáha Googlu lepšie pochopiť obrázok na vyhľadávanie obrázkov. A ak vám nezáleží na tomto obrázku na vyhľadávanie obrázkov, potom je to v poriadku.

Môžete si s ním robiť, čo chcete.

A to je niečo pre dekoratívne obrázky. Niekedy vás jednoducho nezaujímajú veci, ako sú fotografie, kde viete, že rovnaký obrázok je na mnohých iných stránkach – napríklad vás nezaujíma vyhľadávanie obrázkov, potom si tam môžete robiť, čo chcete.

A John vysvetlil, že sa zameria viac na aspekt dostupnosti, a nie na čistý aspekt SEO.

Nie je to tak, že by Google povedal, že textová webová stránka má väčšiu hodnotu, pretože má obrázky. Je to naozaj len – „No, vidíme alternatívny text a aplikujeme ho na obrázok. Ak niekto hľadá tento obrázok, Google to môže použiť na lepšie pochopenie obrázka.

Nejde o to, že by sa webová stránka v textovom vyhľadávaní na webe umiestnila lepšie len preto, že má obrázok.

Čítať:  Ako pridať variácie produktov WooCommerce do WordPress

To sa deje približne v čase 40:05 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (Predložená otázka) 40:05
Áno, uvidím. Marek má otázku. Použili by ste alt tagy pre obrázky, ktoré používajú iba dekoráciu v rámci dlhšieho textu? Alebo ako by ste zaobchádzali s týmito väčšinou sériovými obrázkami?

Ján (odpoveď) 40:19
Myslím, že je to úplne na tebe. Takže nemôžem hovoriť o prístupnosti. Takže to je niečo ako jeden uhol, ktorý tam je. Ale z hľadiska SEO nám alternatívny text skutočne pomáha lepšie porozumieť obrázku pre vyhľadávanie obrázkov. A ak vám nezáleží na tomto obrázku na vyhľadávanie obrázkov, tak povedzte, to je v poriadku, robte si s ním, čo chcete. A to je niečo pre dekoratívne obrázky.

Niekedy vás jednoducho nezaujímajú veci, ako sú fotografie z akcií, kde viete, že rovnaký obrázok je na mnohých iných stránkach, nezaujíma vás vyhľadávanie obrázkov, napríklad, robte si tam, čo chcete. A zameral by som sa viac na aspekt dostupnosti, ako na čistý aspekt SEO. Nie je to tak, že by sme povedali, že textová webová stránka má väčšiu hodnotu len preto, že má obrázky.

Je to naozaj dobre, vidíme alternatívny text a aplikujeme ho na obrázok. A ak niekto hľadá obrázok, môžeme to použiť na lepšie pochopenie obrázka. Nie je to tak, že by sa webová stránka v podobe textového vyhľadávania na webe umiestnila lepšie, pretože má obrázok.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze pomocou videa

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE