Google vysvetľuje, ako by ste mali vytvárať viacjazyčné súbory Sitemap

Počas segmentu otázok a odpovedí na stretnutí sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera na vytváranie viacjazyčných máp stránok.

Ich otázka znela: aký je najlepší postup na vytváranie súborov sitemap pre viacjazyčné stránky?

Vysvetlili, že teraz používajú podpriečinok na rozlíšenie jazykov.

Pre samotný komponent sitemap, na hodnote URL, by mali používať XHTML odkaz rel=alternate hreflang s každou dostupnou jazykovou verziou URL?

John vysvetlil, že používanie podpriečinkov alebo súborov sitemap je úplne v poriadku.

Ako už spomenul, je to rozumný prístup k tomu. Google sa nestará o to, kde sa váš súbor sitemap nachádza, pokiaľ je na platnom mieste.

Platná poloha je niečo, čo označujete v rámci nastavenia svojej lokality.

Napríklad súbor robots.txt by ste niekde ukázali na URL. Alebo ho odošlete v službe Search Console a v Search Console máte overený aj zvyšok svojho webu.

Čo sa týka atribútov hreflang, môžete použiť tie v súbore sitemap a môžete ich vložiť do HTML svojej stránky, môžete ich vložiť do hlavičiek svojej stránky, kde to urobíte, je úplne na vás.

Niekto to dá na jedno miesto, niekto na iné miesto. Občas vidia, že to trochu závisí od toho, kto na webe vlastne pracuje.

Možno nemáte prístup ku kódu HTML alebo možno nemôžete nastaviť hlavičky HTTP, potom je vloženie do súboru sitemap dobrým spôsobom, ako využiť tieto rôzne miesta.

Čítať:  Ako migrovať svoj obchod z BigCommerce na W...

To sa deje približne v čase 27:40 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 27:40
Aký je najlepší postup na vytváranie súborov sitemap z viacjazyčných webových stránok? Práve teraz používame podpriečinky na rozlíšenie jazykov. A pre samotný komponent sitemap na hodnote URL by sme mali použiť XHTML odkaz rel alternatívny hreflang s každou dostupnou jazykovou verziou URL?

Jána (odpoveď) 28:00
Takže používanie podpriečinkov pre súbory sitemap je úplne v poriadku. Ako som už spomenul, je to rozumný prístup k tomu, nie je nám v podstate jedno, kde sa nachádza váš súbor Sitemap, pokiaľ je na platnom mieste. A platná poloha je niečo, na čo sa odvolávate v rámci nastavenia svojho webu. Takže napríklad pomocou súboru robots.txt nás niekde nasmerujete na webovú adresu alebo ju odošlete do služby Search Console a zvyšok svojho webu máte tiež overený v službe Search Console, potom by tieto súbory sitemap boli v poriadku .

Čo sa týka atribútov hreflang, môžete použiť tie v súbore sitemap, môžete ich vložiť do HTML vašej stránky, môžete ich vložiť do hlavičiek vašej stránky, kde to urobíte, je úplne na vás. Niekto to dá na jedno miesto, niekto na iné miesto. Niekedy tiež vidíme, že to trochu závisí od toho, kto na webe skutočne pracuje, v tom, že možno nemáte prístup ku kódu HTML alebo možno nemôžete nastaviť hlavičky HTTP a potom to vložiť do súboru sitemap je dobrý spôsob, ako využiť výhody týchto rôznych miest. Verím, že pre našu dokumentáciu pre vývojárov používame súbor sitemap, pretože ich nemôžeme jednoducho pridať do hlavičiek. Takže nakoniec to tam dáme.

Čítať:  Ako vykonať analýzu konkurencie aplikácií v 7 jednoduchých krokoch

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE