Google vysvetľuje, ako dlho môže stav Objavený neindexovaný trvať v Google Search Console

Profesionál v oblasti SEO bol znepokojený zisteným stavom neindexovaného v službe Google Search Console.

Na prvej stránke Google sú dlhodobo na 5. mieste. Na svojich stránkach vykonali veľa vylepšení, napríklad pridali často kladené otázky a na svoje stránky získali dobré organické odkazy. A teraz majú viac obsahu ako ich konkurencia.

Na Google sú však stále na piatej pozícii a sú tam aj po štyroch mesiacoch.

Ich otázka znie: má John nejakú radu, ktorú by mohli použiť na zvýšenie svojho hodnotenia?

John odpovedal, že hoci nemá žiadnu konkrétnu radu, spomenul, že tu vstupuje do hry veľa rôznych vecí. Takže v skutočnosti nejde o situáciu, v ktorej existuje jeden trik, ako sa dostať cez piatu pozíciu.

Je to funkcia všetkej konkurencie, ktorú tam máte. Všetky ostatné signály, ktoré zhromaždili pre web pre váš obsah.

Jeho rada bola dosť všeobecná v tom, že vysvetlil, že profesionál v oblasti SEO by mal skutočne len „robiť dobré veci.

Tento odborník v oblasti SEO sa potom spýtal na stránku, ktorú vytvoril a ktorá zostala objavená a neindexovaná.

Ich otázka znela – ako dlho môžu vlastne očakávať, že to bude trvať?

John vysvetlil, že to môže byť navždy. Je to niečo, kde Google nielen prehľadáva a indexuje všetky stránky. A najmä v prípade novších stránok, ak majú veľa obsahu, John by predpokladal, že sa očakáva, že veľa nového obsahu bude nejaký čas objavené a neindexované.

Čítať:  Google hovorí, že podivné výkyvy v sekcii skúseností so stránkami v GSC môžu byť dôsledkom spôsobu, akým tieto údaje sledujú

Potom sa v priebehu času posunie a je – no – v skutočnosti je prehľadávaný alebo je skutočne indexovaný. Potom Google uvidí, že v skutočnosti má zmysel zamerať sa viac na samotný web, ale nie je to zaručené.

Z tohto pohľadu John vysvetlil, že profesionál v oblasti SEO by nemal chvíľu čakať a zrazu sa veci s prehľadávaním a indexovaním zlepšia.

Ide skôr o to, že by mali pokračovať v práci na stránke a uistiť sa, že systémy Google rozpoznajú, že má cenu viac prehľadávať a indexovať a časom bude Google prehľadávať a indexovať viac.

To sa deje približne v čase 48:06 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 48:06
Ahoj John. Mám dve krátke otázky. Takže v podstate prvá je o menšom trhu, ktorý nemá toľko konkurencie. Takže to nie sú Spojené štáty, správne. Na našom webe preto robíme veľa inovácií, napríklad pridávame často kladené otázky. Na našich stránkach získavame dobré organické odkazy. A máme viac obsahu ako naša konkurencia.

Sme však pevne umiestnení na piatej pozícii a už mesiace sa nemôžeme pohnúť. Moja otázka v podstate znie, máte nejakú radu, nejakú radu o tom, čo môžeme urobiť alebo čo môžeme skúsiť, aby sme zvýšili naše hodnotenie?

Ján 48:48
Nemôžem, myslím, nemám nič konkrétne, čo by som mohol povedať, ako vo všeobecnosti, ak ste na pozícii päť a robíte veľa vecí, mali by ste robiť aj toto. Pokiaľ ide o vyhľadávanie a hodnotenie, existuje veľa rôznych vecí, ktoré tam prichádzajú do úvahy. Takže je to tak, nie je to tak, že by existoval jeden trik, ako sa dostať cez pozíciu päť.

Čítať:  Ako sledovať hodnotenie kľúčových slov v službe Google Analytics

V podstate je to, neviem, funkcia celej konkurencie, ktorú tam máte. Všetky ostatné signály, ktoré sme pre váš web zhromaždili pre váš obsah. A tak to, je to skoro ako, pokračovať v robení dobrých vecí je tá najlepšia rada.

SEO Professional 49:32
Áno. Pretože niektoré výsledky pred nami sú len preklady povedzme anglických stránok, čo je automatické. Nie je to ani obsah, ktorý je vytvorený zámerne. Áno. Takže dobre, druhá otázka je, že sme asi pred dvoma mesiacmi založili novú stránku a máme stránky, ktoré sú objavené, ale nie sú indexované. Takže moja otázka znie, ako dlho môžeme skutočne očakávať, že to bude trvať, a áno…

Ján 50:04
To môže byť navždy. Je to niečo, kde jednoducho neprechádzame a neindexujeme všetky stránky. A je to úplne normálne pre každú webovú stránku, že nemáme všetko indexované. A najmä pri novšom webe, ak máte veľa obsahu, potom by som predpokladal, že sa očakáva, že veľa nového obsahu bude na chvíľu objavených a neindexovaných.

A potom sa to zvyčajne v priebehu času nejako posunie a je to ako, no, v skutočnosti je to prehľadávané alebo je to vlastne indexované. Keď vidíme, že v skutočnosti má zmysel zamerať sa viac na samotný web, ale nie je to zaručené.

Takže z tohto pohľadu to nie je tak, že by som povedal, že by ste mali chvíľu počkať, a potom sa zrazu veci s prehľadávaním a indexovaním zlepšia.

Čítať:  Ako vytvoriť obsahové boxy vo WordPress (s CSS)

Ide skôr o to, aby ste pokračovali v práci na webových stránkach a ubezpečili sa, že naše systémy rozpoznajú, že má zmysel viac indexové prehľadávanie a indexovanie. A časom budeme index prehľadávať viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE