Google vysvetľuje, ako môže Google Lens ovplyvniť SEO

Jeden odborník na SEO predložil Johnovi Muellerovi otázku o Google Lens a o tom, ako môže táto technológia ovplyvniť SEO.

John vysvetlil, že má pocit, že je to stále celkom nové. Nedávno uverejnili blogový príspevok o Google Lens.

A Google Lens môžete použiť napríklad v prehliadači Chrome a na rôznych typoch telefónov.

Čo sa stane, je, že môžete nasnímať fotografiu alebo obrázok z webovej stránky a pomocou tohto obrázka môžete vyhľadávať.

Napríklad, ak nájdete konkrétny kus oblečenia alebo niečo konkrétne, o čom by ste chceli nájsť viac informácií. Pomocou funkcie Google Lens môžete zvýrazniť túto časť obrázka a potom vyhľadať ďalšie podobné veci.

Z hľadiska SEO to v skutočnosti nie je niečo, čo by ste robili manuálne, aby to fungovalo.

Ak sú však vaše obrázky indexované, Google ich môže nájsť. A pri takomto vyhľadávaní ich môžu ľuďom zvýrazniť.

Nie je to teda tak, že by to malo priamy vplyv na SEO alebo niečo podobné.

Ide však skôr o to, že ak robíte všetko správne, ak sa váš obsah dá nájsť vo vyhľadávaní, ak máte vo svojom obsahu obrázky a tieto obrázky sú relevantné, potom môže Google naviesť ľudí na tieto obrázky alebo na váš obsah, viacerými spôsobmi.

To sa deje približne v čase 17:39 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 17:39
Ako funguje Multisearch v Google Lens alebo to môže ovplyvniť SEO?

Čítať:  Ako zablokovať používateľa v TikTok

Jána (odpoveď) 17:45
Takže toto je niečo, čo si myslím, že je stále celkom nové. Nedávno sme o tom uverejnili blogový príspevok. A môžete to urobiť napríklad v prehliadači Chrome a na rôznych typoch telefónov. V podstate sa stane, že môžete nasnímať fotografiu alebo obrázok z webovej stránky a pomocou tohto obrázka môžete vyhľadávať. Napríklad, ak nájdete konkrétny kus oblečenia alebo konkrétne, neviem, v podstate čokoľvek, o čom by ste chceli nájsť viac informácií, môžete zvýrazniť túto časť obrázka a potom vyhľadať viac podobných vecí.

A z hľadiska SEO to nie je niečo, čo by ste robili manuálne, aby to fungovalo. Ak sú však vaše obrázky indexované, môžeme ich nájsť. A môžeme ich ľuďom zvýrazniť, keď hľadajú týmto spôsobom. Nie je to teda tak, že by to malo nejaký priamy vplyv na SEO alebo niečo podobné. Ale je to niečo podobné, ako keď robíte všetko, správne, ak váš obsah možno nájsť vo vyhľadávaní, ak máte vo svojom obsahu obrázky a tieto obrázky sú relevantné, potom môžeme ľudí naviesť na tieto obrázky alebo na váš obsah pomocou viacerými spôsobmi.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE