Google vysvetľuje, ako môže implementácia nástroja Chat ovplyvniť hodnotenie

Na hangoute sa počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí odborník na SEO opýtal Johna Muellera na používanie nástroja na rozhovor ako služby pomoci.

Majú to implementované tak, že tlačidlo je na mobile malá bublinka v ľavom dolnom rohu.

Toto zakryje časť obsahu, pretože bublina je prekrytie. Budú mať problém s hodnotením kvôli problému s použiteľnosťou?

Pýtali sa, či by mali mať ďalšie tlačidlo na zatvorenie? Bublina je viditeľná na všetkých stránkach, aj keď používatelia menia stránky.

John vysvetlil, že nevie o stránke použiteľnosti. Tam naozaj nevie poradiť.

Pokiaľ však ide o druhy vyhľadávaní vo všeobecných usmerneniach pre hodnotenie, do hry môžu vstúpiť dva aspekty. A je to niečo, kde pravdepodobne musia urobiť úsudok na svojej strane.

Na jednej strane sú tu pokyny pre rušivé intersticiálne reklamy, ktoré má Google, kde ak máte na svojich stránkach intersticiálnu reklamu, ktorá je pre používateľov rušivá, odporúča sa im vyhnúť sa.

Je to súčasť hodnotiaceho faktora dojmu zo stránky.

Nemajú však pevne stanovený počet pixelov ani nič podobné, čo by podľa nich bolo rušivé.

A John odhaduje, že ak majú v rohu chatovaciu bublinu, ich používatelia by to nepovažovali za rušivé.

Ďalším aspektom je Core Web Vitals. Najmä si John myslí, že by tu mohli platiť LCP a možno aj CLS.

Čas potrebný na načítanie stránky a ak sa obsah počas načítavania stránky posúva, v závislosti od toho, ako je chatová bublina implementovaná v rohu, môže to tiež zohrávať úlohu.

Čítať:  11 profesionálnych tipov, ako maximalizovať doručovanie e-mailov

A toto je niečo, čo môžu otestovať, kde to zapnete a vypnete, a vyskúšate to v prehliadači, aby ste videli, aký je tam účinok.

Efekt, ktorý vidíte vo svojom prehliadači, je trochu iný, ako môžu vidieť používatelia.

Toto vám však dáva malý návod.

Najmä pre Core Web Vitals používajú metriky, ktoré používatelia vidia a ktoré nazývajú „údaje poľa“ v prehľade CrUX alebo v prehľade používateľského prostredia prehliadača Chrome.

Ak to otestujete sami, potom by to považovali za laboratórne údaje, a to sa mierne líši od toho, čo by videl priemerný používateľ.

Predovšetkým je to kvôli rôznym pripojeniam, ktoré užívatelia majú, alebo rôznym zariadeniam, schopnostiam, akou sú rýchli, koľko majú RAM – tieto typy rozdielov. Ale zvyčajne, ak ho zapnete a vypnete, rýchlo uvidíte, či existuje skutočný rozdiel alebo nie.

A ak existuje rozdiel, budete musieť urobiť úsudok tu.

Je to niečo, čoho sa chcem obávať, alebo nie?

To sa deje približne v 34:24 značke vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 34:24
Nedávno sme spustili nástroj na četovanie ako pomocnú službu. Tlačidlo je malá bublina v ľavom dolnom rohu na mobile, zakrýva časť obsahu, pretože bublina je prekrytie. Budeme mať problém s hodnotením kvôli problému s použiteľnosťou? Mali by sme mať ďalšie tlačidlo na zatvorenie? Bublina je viditeľná na všetkých stránkach aj vtedy, keď používatelia menia stránky.

Čítať:  Analýza konkurencie a SEO: Ako identifikovať konkurenciu a osloviť svojich zákazníkov

Ján (odpoveď) 34:47
Takže po stránke použiteľnosti neviem. Tam ti fakt neviem poradiť. Ale pokiaľ ide o všeobecné pokyny na hodnotenie druhov vyhľadávaní, myslím si, že do hry môžu vstúpiť dva aspekty. A je to niečo, kde pravdepodobne musíte urobiť úsudok na vašej strane. Na jednej strane sú tu naše pokyny pre rušivé intersticiálne reklamy, podľa ktorých ak máte na svojich stránkach intersticiálnu reklamu, ktorá je pre používateľov rušivá, odporúčame vám vyhnúť sa jej. Je to súčasť hodnotenia dojmu zo stránky. A je to niečo, kde nemáme pevne stanovený počet pixelov ani nič podobné, o čom by sme povedali, že by to bolo rušivé. A myslím si, že ak máte v rohu chatovaciu bublinu, vaši používatelia by to nepovažovali za rušivé.

Ďalší aspekt je okolo Core Web Vitals. Najmä si myslím, že sa mení LCP a možno aj rozloženie obsahu, teda čas potrebný na načítanie stránky a či sa obsah posúva počas načítavania stránky. V závislosti od toho, ako ste implementovali tento druh chatovej bubliny v rohu, by to mohlo hrať úlohu. A to je niečo, čo pravdepodobne môžete otestovať, kde to zapnete a vypnete, a vyskúšate si to vo svojom prehliadači, aby ste videli, aký je tam účinok. Efekt, ktorý vidíte vo svojom prehliadači, je trochu odlišný od efektu, ktorý môžu vidieť používatelia. Ale dáva vám to trochu usmernenia.

Čítať:  6 e-mailových šablón na získavanie spätných odkazov v každej situácii

Najmä v prípade Core Web Vitals používame metriky, ktoré používatelia vidia a ktoré nazývame údaje poľa, v prehľade používateľskej skúsenosti prehliadača Chrome. A ak to otestujete sami, považovali by sme to za laboratórne údaje, ktoré sa môžu mierne líšiť od toho, čo by videl bežný používateľ. V prvom rade je to spôsobené možno rôznymi pripojeniami, ktoré majú používatelia, alebo rôznymi zariadeniami, možnosťami, ako sú rýchli, koľko pamäte RAM majú a týmito druhmi rozdielov. Ale zvyčajne, ak ho zapnete a vypnete, rýchlo uvidíte: Je v tom skutočný rozdiel alebo nie? A ak je tam rozdiel, musíte to nejako posúdiť.

Je to niečo, čoho sa chcem obávať alebo nie, alebo možno je to niečo, čo len chvíľu sledujete, aby ste to znova skontrolovali. Takže to sú dve základné veci, ktoré vstupujú do hry.

Ďalší, s ktorým sme sa stretli v minulosti, čo je akýsi zvláštny okrajový prípad, konkrétne okolo týchto rozhovorov, vecí, ktoré sa niekedy spúšťajú s JavaScriptom v rohu, je, že často používajú názov stránky ako spôsob signál, že v skutočnosti na vás čaká chatová správa. Do názvu stránky pridá niečo ako jedna, ak nejaký operátor chatu čaká, že sa s ním v podstate porozprávate.

A ak použijete JavaScript na zmenu názvu stránky, potom je to niečo, čo by sme mohli zachytiť pri vykresľovaní stránky. A videli sme prípady, keď zrazu všetky stránky webovej lokality majú k názvu pripojenú jednu, ktorá pochádza z jedného z týchto nástrojov na rozhovor. Takže si na to treba dávať pozor a možno to vypnúť, ak máte možnosť to tam nejako upraviť.

Čítať:  Čo sú spätné odkazy Dofollow & Ako ich získať?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE