Google vysvetľuje, ako môžete otestovať svoje štruktúrované údaje Paywall

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na stretnutí počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí o štruktúrovaných údajoch paywall.

Spýtali sa Johna na to, ako spoločnosť Google vo svojich pokynoch pre predplatné a platený obsah vysvetľuje, že na vašu stránku je potrebné pridať konkrétnu schému, aby bolo možné zdieľať platený obsah do indexu, pričom zároveň nespustí sankciu za maskovanie.

Po implementácii tohto testu sa nezdá, že by identifikoval vylepšenie.

Ako sú si istí, že Google rozpozná vylepšenie a že neúmyselne neriskujú sankciu za maskovanie?

John predpokladá, že test s bohatými výsledkami to neukáže, ale v skutočnosti to nekontroloval. Pretože test multimediálnych výsledkov sa z väčšej časti zameriava na to, čo by Google skutočne zobrazoval vo výsledku vyhľadávania ako typ multimediálneho výsledku.

Paywall obsahu pravdepodobne nie je jednou z vecí, ktoré by Google zobrazoval ako typ bohatého výsledku.

Je teda možné, že by to v teste nepreukázali. Jeden jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je vytvoriť veľmi jednoduchú testovaciu stránku a otestovať túto stránku jednotlivo.

Ďalším testom, ktorý môžu urobiť, je normálny test kontroly adresy URL.

To sa deje približne v čase 43:42 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 43:42
Spoločnosť Google vo svojich pokynoch týkajúcich sa predplatného a plateného obsahu vysvetľuje, že na vašu stránku musí byť pridaná konkrétna schéma, aby bolo možné zdieľať platený obsah do indexu a nespúšťalo sa tak sankcie za maskovanie. Po implementácii tohto sa však zdá, že test s bohatými výsledkami toto vylepšenie neidentifikuje. Ako si môžeme byť istí, že Google rozpoznal vylepšenie a že neúmyselne neriskujeme sankciu za maskovanie?

Čítať:  Ako napísať obchodný plán agentúry pre digitálny marketing (so šablónou PDF)

Ján (odpoveď) 44:07
Takže predpokladám, že to ukáže test bohatých výsledkov, ale v skutočnosti som to nekontroloval. Pretože test rozšírených výsledkov sa z väčšej časti zameriava na to, čo by Google skutočne zobrazil vo výsledku vyhľadávania ako typ multimediálnych výsledkov.

A v podstate, paywall obsahu pravdepodobne nie je jednou z vecí, ktoré by sme ukázali ako konkrétny typ multimediálneho výsledku. Je teda možné, že by sme to v tom teste neukázali. Jedným jednoduchým spôsobom, ako to urobiť, je vytvoriť veľmi jednoduchú testovaciu stránku a otestovať ju jednotlivo.

Ďalším testom, ktorý môžete urobiť, aby ste sa uistili, že Google skutočne vidí celý obsah s označením, je normálny test kontroly adresy URL, pri ktorom môžete vykonať živé načítanie stránky a pozrieť sa na kód HTML, ktorý sa vygeneruje pre tú stránku. A môžete to skopírovať do editora a dvakrát skontrolovať, aby ste sa uistili, že ste taký istý – štruktúrované údaje, ktoré tam chcete mať viditeľné, sa skutočne zobrazujú. Takže týmto smerom by som sa tam uberal.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE