Google vysvetľuje, ako zaobchádzať s konkurentmi pomocou nesprávnych štruktúrovaných údajov

Počas segmentu otázok a odpovedí na stretnutí sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera na nesprávne štruktúrované údaje.

Vidia konkurentov, ktorí sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania so súhrnným hodnotením spolu s bohatými výsledkami s vysokou cenou a nízkou cenou. A to sa používa na stránkach kategórie produktov elektronického obchodu.

Na základe dokumentácie Google sa zdá, že toto nie je vylepšený prípad použitia.

Chceli si overiť a overiť, že – ak správne rozumejú dokumentácii – že je to niečo, na čom by mali tiež pracovať.

John vysvetlil, že áno, bohužiaľ, nie každý implementuje veci tak, ako to majú v dokumentácii Google.

Či je to zámerne, že robia veci spôsobom, ktorý nie je v súlade s dokumentačnými pokynmi, alebo omylom, je ťažké povedať.

John však nalieha, aby ste sa pri implementácii týchto funkcií, ako sú napríklad štruktúrované údaje pre stránky kategórií, vždy čo najlepšie riadili pokynmi spoločnosti Google pre dokumentáciu.

To sa deje približne v čase 33:15 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 33:15
Vidíme, že konkurenti sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazujú so súhrnným hodnotením a bohatými výsledkami s vysokou cenou a nízkou cenou, ktoré sa používajú na stránkach kategórie produktov elektronického obchodu. Na základe dokumentácie sa zdá, že nejde o vylepšený prípad použitia. Preto som chcel skontrolovať a overiť, či správne rozumiem dokumentácii a či je to niečo, na čom by sme tiež mali pracovať.

Čítať:  6 overených taktík pre autoritatívne právne spätné odkazy (s sprievodcami a prípadovými štúdiami)

Ján (odpoveď) 33:40
Áno, bohužiaľ, nie každý implementuje veci tak, ako to máme zdokumentované, či už je to zámerné, že robia veci spôsobom, ktorý nechceme, aby robili, alebo či je to náhodou len nesprávne implementované. Niekedy je ťažké povedať. Ale ak si prezeráte dokumentáciu a je vám jasné, ako by ste to mali robiť, tak by som to skúsil urobiť takto. A nie tak, ako hovoríme, aby sme to nepoužívali. Takže najmä pre stránky kategórií si myslím, že naše usmernenie je stále také, že by ste tam nemali používať tento druh štruktúrovaných údajov, pretože nejde o ten istý produkt. Je to kopa rôznych produktov. Tak tomu by som sa snažil vyhnúť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE