Google vysvetľuje, ako zaobchádzať s obrázkami hrdinov na pozadí CSS

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na spracovanie obrázkov hrdinov na pozadí CSS.

SEO profík vysvetlil: majú typické funkcie domovskej stránky – ako napríklad obrázok hrdinu. Obrázok hrdinu nie je vložený so značkou obrázka, ale skôr ako obrázok na pozadí.

S týmto chýba možnosť pridať atribút alt na popis obrázka. Je možné, že existujú určité technické aspekty, prečo agentúra pre nás použila tento prístup.

Zaujíma ich však: aké je odporúčanie, ak chcete, aby bol obrázok indexovaný, aby bol dostupný pri vyhľadávaní obrázkov na Googli? Chceli tiež vedieť, ako Google určuje, či je obrázok vložený ako obrázok na pozadí, a jeho relevantnosť.

Dokáže Google tiež zistiť, že neexistuje spôsob, ako to dať za obrázok?

John vysvetlil, že ak na zobrazenie obrázka používate niečo ako atribút pozadia CSS, Google to pri vyhľadávaní obrázkov nezoberie.

Je možné, že sa to nedávno zmenilo, ale pokiaľ John vie, stále sa to takto rieši.

V minulosti sa Google sústredil iba na značku obrázka a zdrojový atribút značky obrázka. A ak ste mali prvok obrázka, je to stále to isté.

Ďalšou možnosťou bolo, že ak priamo prepojíte súbor s obrázkom, Google to bude môcť tiež vybrať na vyhľadávanie obrázkov.

Ale ak je to čisto obrázok na pozadí CSS, potom to Google v minulosti aspoň nezistil. A znie to tak, že je to stále tak.

Čítať:  Ako používať menič hlasu na TikTok

Jedna vec, ktorú by ste potenciálne mohli urobiť na vloženie obrázka, je zabezpečiť, aby naň odkazovalo aspoň samotná stránka, najmä ak vám na ňom záleží pri vyhľadávaní obrázkov.

Niekedy nie je dôležité, aby sa tento obrázok dal nájsť vo vyhľadávaní obrázkov.

Ak máte niečo ako dekoratívny obrázok sídla vašej spoločnosti alebo niečo podobné, potom pri vyhľadávaní obrázkov bude zriedkavé, že to niekto skutočne hľadá.

Toto je niečo, kde ak chcete nejakú návštevnosť z vyhľadávania obrázkov, musíte sa uistiť, že obrázky implementujete na svoju stránku tak, aby ich Google mohol čítať.

To sa deje približne v 53:42 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 7 53:42
Najprv mi dovoľte zapnúť zvuk. Dobré ráno, John z Zürichu. Dobré ráno všetkým. Ahojte, mam dve otazky. Pred podujatím som tiež položil jednu z otázok. Takže na domovských stránkach máme typický obrázok hrdinu a obrázok hrdinu nie je vložený so značkou obrázka, ale skôr ako obrázok na pozadí. Chýba nám teda možnosť pridať atribút alt na popis obrázka.

Možno existujú určité technické aspekty, prečo pre nás agentúra urobila tento prístup. Ale zaujímalo by ma, aké je odporúčanie, ak chcete mať obrázok indexovaný? Takže, byť k dispozícii na vyhľadávanie obrázkov na Google, ale tiež pochopiť, ako Google usudzuje, viete, že ak je obrázok vložený ako obrázok na pozadí, je relevantný pre stránku? Tiež zisťuje, že sa nemôžeme dať za obraz.

Čítať:  5 spôsobov, ako implementovať SEO do vašej stratégie inbound marketingu

Ján 54:54
Áno. Takže si myslím, že ak na zobrazenie obrázka používate niečo ako atribút pozadia CSS, potom by sme to pri vyhľadávaní obrázkov nezobrali. Je možné, že sa to medzičasom zmenilo. Ale prinajmenšom v minulosti to bolo také, že sme sa sústredili iba na značku obrázka, akýsi atribút zdroja pre značku obrázka. A keby ste mali prvok obrazu, a to je stále niečo v rámci toho istého.

Ďalšou možnosťou bolo, že ak priamo prepojíte súbor s obrázkom, potom by sme ho mohli tiež vybrať na vyhľadávanie obrázkov. Ale ak je to čisto obrázok na pozadí CSS, potom sme to, aspoň v minulosti, nezachytili. Ale zdá sa, že je to stále tak. Takže je pre mňa zložité povedať, ako to môžete najlepšie vložiť. Jedna, jedna vec, ktorú by ste potenciálne mohli urobiť, je uistiť sa, že je to aspoň prepojené na samotnej stránke, ak vám na tom záleží pri vyhľadávaní obrázkov. Je to tiež niečo, čo niekedy nie je, nie je dôležité, aby sa tento obrázok dal nájsť vo vyhľadávaní obrázkov.

Takže ak máte niečo ako dekoratívny obrázok svojho, neviem, sídla vašej spoločnosti alebo niečoho podobného, ​​potom pri vyhľadávaní obrázkov bude zriedkavé, že to niekto skutočne hľadá. Takže to je niečo, čo musíte tiež takmer posúdiť, no, technicky, ak napríklad chceme návštevnosť z Vyhľadávania obrázkov, je to spôsob, ako to urobiť. V praxi však táto konkrétna návštevnosť z Vyhľadávania obrázkov nie je pre naše webové stránky kritická, takže nás to nemusí zaujímať.

Čítať:  Ako vypnúť upozornenia Snapchat Story v systéme Android a iPhone

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE