Google vysvetľuje, ako zavádza globálne aktualizácie algoritmov

Jeden odborník na SEO sa počas relácie Ask Googlebot opýtal Johna Muellera na aktualizácie algoritmov.

Pýtali sa: Rozširujú sa aktualizácie algoritmov globálne alebo individuálne v krajinách alebo jazykoch?

John odpovedal: Ako človek v malej krajine sa mi táto otázka páči.

Bol by rád, keby tu bola jednoduchá odpoveď áno alebo nie, ale realita je oveľa zložitejšia. Vo všeobecnosti sa Google snaží zabezpečiť, aby ich algoritmy boli čo najviac globálne platné.

Vďaka tomu, že nemusíte robiť variácie pre krajiny a jazyky, je ich testovanie a údržba jednoduchšie.

Niekedy však Google musí najprv vybrať krajinu alebo jazyk, na ktorý sa má zamerať. To umožňuje ich inžinierom doladiť algoritmy.

V týchto prípadoch sa Google pokúša začať jazykom alebo krajinou, ktorá je pre daný algoritmus najrelevantnejšia. Môže to byť angličtina, ale nie vždy. Keď je to relevantné, Google to spomína aj vo svojich oznámeniach.

Keď potom zistia, že algoritmus funguje podľa očakávania, v priebehu času sa zvyčajne rozšíri do ďalších krajín alebo jazykov.

Stručne povedané, zatiaľ čo Google sa snaží urobiť všetko čo najglobálnejšie, zavádzanie väčších zmien sa môže líšiť.

John Mueller AskGooglebot Transscript

Jána 0:03
Dnešná otázka pochádza zo Španielska a pýta sa, či sa aktualizácie algoritmov zavádzajú globálne alebo individuálne v krajinách alebo jazykoch. Ako človek v malej krajine sa mi táto otázka páči. Takže ďakujem za opýtanie. No, rád by som tu mal jednoduchú odpoveď áno alebo nie, realita je oveľa zložitejšia.

Čítať:  Ako skrátiť časy odozvy servera (TTFB)

Vo všeobecnosti sa snažíme, aby naše algoritmy boli čo najviac globálne platné. Vďaka tomu, že nemusíte robiť variácie pre krajiny a jazyky, je ich testovanie a údržba jednoduchšie. To znamená, že niekedy si musíme najprv vybrať krajinu alebo jazyk, na ktorý sa zameriame. To umožňuje našim inžinierom doladiť algoritmy. V takýchto prípadoch sa snažíme začať jazykom alebo krajinou, ktorá je pre daný algoritmus najrelevantnejšia. Môže to byť angličtina, ale nie vždy. Ak je to relevantné, spomíname to aj v našich oznámeniach.

A keď zistíme, že algoritmus funguje podľa očakávania, časom sa zvyčajne rozšíri do ďalších krajín alebo jazykov. Stručne povedané, zatiaľ čo sa snažíme urobiť všetko čo najviac globálne, zavádzanie väčších zmien sa môže líšiť. A to je pre dnešnú otázku Ask Googlebot všetko. Ak nám chcete poslať otázku, použite hashtag Ask Googlebot na Twitteri a prihláste sa na odber tohto kanála, aby ste mali vždy aktuálne informácie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE