Google vysvetľuje, ako zlepšiť indexovanie vašej stránky JavaScript

Počas stretnutia sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera, prečo sa ich stránka JavaScript neindexuje.

Ich otázka znela: majú niekoľko zákazníckych stránok používajúcich Next.js bez súboru robots.txt alebo súboru sitemap. Zjednodušene povedané, Googlebot môže dosiahnuť všetky tieto stránky.

Prečo sa však indexuje iba domovská stránka? Search Console neobsahuje žiadne chyby ani upozornenia. Prečo Googlebot nenájde ostatné stránky?

John najprv vysvetlil, že Next.js je JavaScript framework, čo znamená, že celá stránka je generovaná JavaScriptom.

Prečo teda Google neindexuje všetko?

John povedal, že je dôležité si najprv uvedomiť, že Googlebot nikdy nebude indexovať všetko na webe.

Vysvetlil tiež, že si nemyslí, že by sa to stalo na akejkoľvek webovej stránke netriviálnej veľkosti, že by Google zmizol a indexoval všetko úplne. Len z praktického hľadiska nie je možné indexovať všetko na celom webe.

Takže tento druh predpokladu, že ideálna situácia je „všetko je indexované“, by som to nechal bokom a povedal by som, že naozaj chcete, aby sa Googlebot zameral na dôležité stránky.

John tiež povedal: „Ďalšia vec, ktorá sa však stala o niečo jasnejšou, keď ma daná osoba kontaktovala na Twitteri a poskytla mi trochu viac informácií o svojej webovej lokalite, bolo, že spôsob, akým webová lokalita generovala odkazy na iné stránky, bola spôsob, ktorý Google nedokázal zachytiť.“

Čítať:  7+ Backlink Outreach Stratégie, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu autoritu v roku 2024

Najmä pomocou JavaScriptu môžete vziať akýkoľvek prvok na stránke HTML a povedať: „Ak na to niekto klikne, spustite tento kus JavaScriptu.“

A tou časťou JavaScriptu môže byť napríklad navigácia na inú stránku a Googlebot nekliká na všetky prvky, aby zistil, čo sa stane.

Ale skôr, Google sa vypne a bude hľadať normálne HTML odkazy, čo je druh tradičného normálneho spôsobu, akým by ste odkazovali na jednotlivé stránky na webovej lokalite. Ale s týmto rámcom nevygeneroval tieto normálne HTML odkazy.

John vysvetlil, že Googlebot nedokázal rozpoznať, že v skutočnosti je potrebné prehľadávať viac a viac stránok, na ktoré sa má skutočne pozerať. Tento problém však možno vyriešiť na základe spôsobu, akým implementujete JavaScript na svoje stránky.

John pokračoval: Existuje veľa kreatívnych spôsobov vytvárania odkazov.

A Googlebot naozaj potrebuje nájsť tie HTML odkazy, aby to fungovalo.

Okrem toho John navrhol, že ak ich pozeráte na kanáli YouTube, choďte von a pozrite si tieto videá JavaScript SEO na ich kanáli, aby ste trochu získali predstavu o tom, na čo by ste si ešte mohli dávať pozor, pokiaľ ide o JavaScript. založené webové stránky. Zopakoval, že zvyčajne dokážu spracovať väčšinu druhov webových stránok založených na JavaScripte, ale na niektoré veci si stále musíte dávať pozor, ako napríklad tieto odkazy.

To sa deje približne v čase 04:20 vo videu.

Čítať:  Čo je to Core Web Vitals spoločnosti Google a prečo je to dôležité?

John Mueller prepis stretnutia

John (otázka)
Dobre, takže najprv máme niekoľko zákazníckych stránok, ktoré používajú Next.js bez súboru robots.txt alebo súboru sitemap. Zjednodušene povedané, Googlebot môže dosiahnuť všetky tieto stránky. Prečo sa však indexuje iba domovská stránka? Search Console neobsahuje žiadne chyby ani upozornenia. Prečo Googlebot nenájde ostatné stránky?

John (odpoveď)
Takže možno urobiť krok späť? Next.js je JavaScript framework, čo znamená, že celá stránka je akosi generovaná JavaScriptom. Ale tak trochu aj všeobecná odpoveď na všetky tieto druhy otázok. Napríklad prečo Google neindexuje všetko?

Najprv je dôležité povedať, že Googlebot nikdy nebude indexovať všetko na webe. Nemyslím si, že by sa na akomkoľvek webe netriviálnej veľkosti stalo, že by Google spadol a indexoval úplne všetko. Len z praktického hľadiska nie je možné indexovať všetko na celom webe. Takže tento druh predpokladu, že v ideálnom prípade je všetko indexované, by som to nechal bokom a povedal by som, že naozaj chcete, aby sa Googlebot zameral na dôležité stránky.

Ďalšia vec, ktorá sa stala o niečo jasnejšou, keď si myslím, že ma daná osoba kontaktovala na Twitteri a poskytla mi trochu viac informácií o svojej webovej lokalite, bolo, že tento spôsob, akým webová lokalita generovala odkazy na iné stránky, bola spôsob, ktorý Google nedokázal zachytiť. Najmä pomocou JavaScriptu môžete vziať akýkoľvek prvok na stránke HTML a povedať, že ak naň niekto klikne, spustite tento prvok JavaScriptu.

Čítať:  Stratégia sociálnych médií založená na údajoch – 5 spôsobov, ako zvýšiť dosah a výnosy

A tou časťou JavaScriptu môže byť napríklad navigácia na inú stránku a Googlebot nekliká na všetky prvky, aby zistil, čo sa stane. Ale radšej prejdeme a hľadáme normálne HTML odkazy, čo je druh tradičného normálneho spôsobu, akým by ste odkazovali na jednotlivé stránky na webovej lokalite. A s týmto rámcom nevygeneroval tieto normálne HTML odkazy.

Nemohli sme teda rozpoznať, že je toho v skutočnosti viac na prehľadávanie, viac stránok na prezeranie. A to je niečo, čo môžete opraviť spôsobom, akým implementujete druh svojej stránky JavaScript. Na webe s dokumentáciou pre vývojárov vyhľadávania, najmä o JavaScripte a SEO, máme veľa informácií na tému odkazov, pretože to sa občas objaví. Existuje mnoho kreatívnych spôsobov vytvárania odkazov.

A Googlebot naozaj potrebuje nájsť tie HTML odkazy, aby to fungovalo. Okrem toho máme na našom kanáli YouTube množstvo videí. A ak toto pozeráte, keďže tu nikto nie je, musíte byť na kanáli YouTube. Ak nás sledujete na kanáli YouTube, choďte von a pozrite si tieto videá JavaScript SEO na našom kanáli, aby ste trochu získali predstavu o tom, na čo by ste si ešte mohli dávať pozor, pokiaľ ide o webové stránky založené na JavaScripte. Normálne dokážeme spracovať väčšinu druhov webových stránok založených na JavaScripte, ale na niektoré veci si stále musíte dávať pozor, ako napríklad tieto odkazy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE