Google vysvetľuje, aký veľký je problém s odkazmi z domén mikrostránok

Počas sekcie otázok a odpovedí hangoutu sa jeden odborník v oblasti SEO opýtal Johna na používanie nástroja na kontrolu adries URL v službe Google Search Console na zavedených dobre viditeľných stránkach.

Narazili na problém, keď boli domény microsite uvedené ako sprostredkujúce stránky.

Ich otázka teda znela: Nakoľko je znepokojujúce, že na odkazujúcich stránkach v službe Search Console sú uvedené domény mikrostránok, ktoré sa už dávno nepoužívajú?

John odpovedal, že by ho to vôbec netrápilo. Najmä sprostredkujúca stránka v Search Console v nástroji na kontrolu adries URL je miestom, kde prvýkrát videli zmienku o svojich stránkach.

A ak ich služba Search Console prvýkrát uvidí na nejakom náhodnom webe, potom ich služba Search Console videla práve tam. A to tam uvádzajú.

Neznamená to, že na týchto stránkach je niečo zlé.

Z pohľadu Google ide o čisto technickú vec. Je to ako “No, tu je to, čo sme našli.” Nie je to znamenie, že by ste sa mali uistiť, že to bolo najprv nájdené na nejakej veľmi dôležitej časti vášho webu.

Ak sú vaše stránky indexované, toto je dôležitá časť. John by sa naozaj nestaral o to, kde ich prvýkrát našli.

John tiež ponúkol niekoľko ďalších tipov na riešenie tohto problému:

Ak narazíte na odkazujúcu stránku, možno by ste sa mali zamyslieť nad otázkou „Prečo Google našiel túto stránku?“

Čítať:  Top 10 marketingových výziev podľa vyjadrení marketérov

Odkiaľ sa stránka vzala?

Ak sú tam divné parametre adresy URL, alebo ak je niečo naozaj divné v adrese URL, kde hovoríte: „No, Google túto stránku nikdy nemal nájsť.“

Pohľad na sprostredkujúcu adresu URL vám pomôže zistiť niečo ako „Odkiaľ sa táto sprostredkujúca stránka vlastne vzala? Je to niečo, čo som urobil?”

Alebo možno nejaký náhodný človek na internete nejako vypustil nefunkčný odkaz na webovú stránku.

To vám môže pomôcť presne určiť, čo sa deje pri práci s týmito typmi odkazujúcich stránok.

To sa deje približne v čase 30:34 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 30:34
Pozrime sa, do akej miery je pri používaní kontroly adries URL v službe Search Console na zavedených vysoko viditeľných stránkach znepokojujúce, že uvedené sprostredkujúce stránky sú doménami mikrowebov, ktoré sú už dávno zrušené?

Ján (odpoveď) 30:48
To by ma vôbec netrápilo. Takže najmä odkazujúca stránka vo vyhľadávaní v inšpekčnom nástroji je niečo, kde sme prvýkrát videli zmienku o vašich stránkach. A ak sme ich prvýkrát videli na nejakej náhodnej webovej stránke, potom sme ich videli práve tam. A to je niečo, čo tam uvádzame. Neznamená to, že na týchto stránkach je niečo zlé. Čiže z nášho pohľadu je to čisto technická záležitosť.

Je to ako, no, tu sme to našli. Nie je to znamenie, že by ste sa mali uistiť, že sa najprv nachádza na nejakej veľmi dôležitej časti vašej webovej stránky. Takže ak sú vaše stránky indexované, myslím, že to je tá dôležitá časť, naozaj by som sa netrápil tým, kde boli prvýkrát nájdené. Zvyčajne používam… pre odkazujúcu stránku, keď prechádzate stránkami, o ktorých si myslíte, ako napríklad prečo Google vôbec našiel túto stránku?

Čítať:  Chyby v písaní obsahu, ktoré môžu vykoľajiť váš úspech

Alebo odkiaľ to prišlo? Ak sú tam divné parametre adresy URL, alebo ak je v adrese URL, kde hovoríte, niečo naozaj divné, Google túto stránku nikdy nemal nájsť, potom vám pomôže pozrieť sa na odkazujúcu adresu URL. prísť na to, kde sa to vlastne vzalo?

Je to niečo, čo som urobil? Alebo možno nejaká náhodná osoba na internete nejako vypustila nefunkčný odkaz na moju webovú stránku, a to sa podarilo zachytiť? To vám môže trochu pomôcť zistiť: Je to niečo, čo musíte opraviť? Alebo je to tak, ako je to s internetom?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE