Google vysvetľuje, či skóre rýchlosti stránky vášho webu môže ovplyvniť vaše hodnotenie

Počas stretnutia sa jeden odborník v oblasti SEO spýtal Johna Muellera na nízke skóre rýchlosti stránky a na to, či môžu ovplyvniť vaše hodnotenie.

Ich otázka znela: Môže to mať vplyv na hodnotenie ich webových stránok po zavedení nového algoritmu na používanie stránky minulé leto?

Boli na 4. mieste v okolí svojho mesta, potom zistili, že majú zlé hodnotenie rýchlosti stránky v Core Web Vitals. Je možné, že toto je problém s tými rebríčkami?

John vysvetlil, že to môže byť. Ale ťažko povedať len na základe toho. Myslí si, že si treba dávať pozor na dve veci.

Po prvé, číslo, ktoré mu dali, znie ako skóre štatistík PageSpeed, ktoré sa generujú na počítačoch a mobilných zariadeniach.

Myslí si, že to pri hľadaní rebríčkov nepoužívajú. Používajú Core Web Vitals, LCP, FID a CLS. Metriky, ktoré Google používa, sú založené na tom, čo používatelia na Google skutočne vidia.

John im odporučil, aby sa dostali do prehľadu Core Web Vitals v službe Search Console, ktorý by mal ukázať, či sú čísla v dobrom alebo zlom rozsahu.

To sa deje približne v čase 27:25 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 7 27:24
Dobre, áno. A moja druhá otázka znie, mohlo mať nízke hodnotenie mobilných výsledkov na Google Page Speed, ako je LCP, FID, vplyv na hodnotenie našej webovej stránky po zavedení nového algoritmu minulé leto? Pretože sme boli štvrtí v mojom meste, dobre, ak skontrolujem webovú agentúru alebo kľúčové slovo, ktoré sme – takže po zavedení tohto algoritmu a spustení služby Google Search Console zistíme, že naše parametre disku ako LCP, FID pre mobil má zlé hodnotenie, napríklad 48. Nie pre počítač, to je 90, takže je to v poriadku. Môže to byť teda problém našich…?

Čítať:  Systémové písma vs. webové písma: Prečo je rozdiel dôležitý?

Ján 28:24
Može byť. Len na základe toho ťažko povedať. Takže si myslím, že si treba dať pozor na dve veci. Číslo, ktoré ste mi dali, znie ako skóre Page Speed ​​Insights, ktoré sa generuje, myslím, na počítačoch a mobilných zariadeniach. Myslím, že také číslo od nuly do 100. Hej hej. Pri hľadaní rebríčka to nepoužívame. Používame Core Web Vitals, kde sú podľa mňa LCP, FID a CLS a tie sú založené na – metriky, ktoré používame, sú založené na tom, čo používatelia skutočne vidia. Ak teda prejdete do služby Search Console, je tu prehľad Core Web Vitals, ktorý by vám mal ukázať tieto čísla, či sú v dobrom alebo zlom, teda v týchto rozsahoch.

SEO Professional 7 29:26
Ale ak prejdem na Google Search Console na Core Web Vitals, dobre? Povedal mi, že naservírované dáta z noci za posledných 90 dní nestačia pre tento typ zariadenia.

Ján 29:48
Dobre, tak v tom prípade to nie je kvôli tomu. Musíme teda mať dostatok údajov, ktoré môžeme zbierať od používateľov, aby sme dokázali pochopiť stav Core Web Vitals pre danú stránku. Najmä v prípade menších stránok však nemusíme mať dostatok údajov. A potom by sme to nepoužili ako faktor. Takže aj keď je skóre Page Speed ​​Insights zlé, nie je to niečo, čo by sme použili, použili by sme ho iba vtedy, ak skutočne máme údaje od používateľov, ktoré nám hovoria, že je to v praxi skutočne pomalé. Takže by som použil toto skóre ako spôsob, ako sa pripraviť na to, keď budete mať väčšiu návštevnosť a budete mať tieto čísla, ale to by nebol dôvod, prečo by vaša webová stránka klesla.

Čítať:  Google „Ľudia tiež hľadajú“: Zlatá baňa prehľadov kľúčových slov

SEO Professional 7 30:37
Dobre. Preto musíme nájsť dôvod iným spôsobom. Dobre, rozumiem. Ďakujem mnohokrát.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE