Google vysvetľuje, či vaše blokovanie CDN Google Translate je zlé pre SEO

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera na ich sieť CDN (sieť na doručovanie obsahu), ktorá blokuje Google Translate, a či je to pre SEO zlé.

Ich otázka znela: prehľadávanie botov spôsobuje na ich stránke skutočný problém. Majú svoje CDN blokujúce nechcené roboty. Tým sa však blokuje aj funkcia Preložiť túto stránku.

Ich otázky sú jedna: je pre Google SEO zlé, ak funkcia Preložiť túto stránku nefunguje? Znamená to tiež, že Googlebot je zablokovaný?

A po druhé: existuje spôsob, ako sa zbaviť odkazu Preložiť túto stránku pre všetkých ich používateľov?

John vysvetlil, že existujú rôzne spôsoby alebo iná infraštruktúra na ich lokalite na prístup k vašim stránkam.

Na jednej strane je tu Googlebot a súvisiaca infraštruktúra. John je presvedčený, že systémy Translate sú mierne odlišné, pretože neprechádzajú cez súbor robots.txt, ale pozerajú sa priamo na stránku.

A preto sa môže stať, že sú blokované rôznymi spôsobmi. Googlebot je teda niečo, čo môžete blokovať na úrovni IP pomocou spätného vyhľadávania DNS alebo to môžete povoliť na úrovni IP.

A ostatné druhy prvkov sú mierne odlišné. A ak chcete zablokovať všetko, alebo každého robota okrem Googlebota, alebo iného ako robotov oficiálnych vyhľadávačov, je to na vás.

Pokiaľ ide o SEO, Google musí byť schopný prehľadávať pomocou Googlebota.

Môžete to otestovať v službe Search Console a zistiť, či má Googlebot skutočne prístup.

Čítať:  Pokuta: 5 typov sankcií za prepojenie Google, ktorým sa treba vyhnúť za každú cenu

A prostredníctvom služby Search Console môžete získať potvrdenie, že to funguje.

Povolenie alebo zablokovanie funkcie Preložiť túto stránku však podľa Johna nie je pre SEO rozhodujúce.

To sa deje približne v čase 29:08 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (Predložená otázka) 29:08
Potom mi dovoľte položiť ešte jednu otázku, skôr než mi dôjde čas a budem musieť pridať ďalších ľudí. Prehľadávanie robotov spôsobuje na našej stránke skutočný problém. Takže máme naše CDN blokované nechcené roboty. Tým sa však blokuje aj funkcia Preložiť túto stránku. Moje otázky sú teda jedna: je pre Google SEO zlé, ak funkcia Preložiť túto stránku nefunguje? Znamená to tiež, že Googlebot je zablokovaný? A po druhé, existuje spôsob, ako sa zbaviť odkazu Preložiť túto stránku pre všetkých našich používateľov?

Ján (odpoveď) 29:37
Takže si myslím, že na našej strane existujú rôzne spôsoby alebo iná infraštruktúra na prístup k vašim stránkam. A na jednej strane je tu Googlebot a súvisiaca infraštruktúra. A verím, že systémy Translate sú trochu iné, pretože neprechádzajú cez súbor robots.txt, ale skôr sa pozerajú priamo na stránku. A preto sa môže stať, že sú blokované rôznymi spôsobmi. Googlebot je teda niečo, čo môžete blokovať na úrovni IP pomocou spätného vyhľadávania DNS alebo to môžete povoliť na úrovni IP.

A ostatné druhy prvkov sú mierne odlišné. A ak chcete zablokovať všetko alebo každého robota okrem robotov Google alebo iných ako robotov oficiálnych vyhľadávačov, je to úplne na vás. Pokiaľ ide o SEO, Google musí byť schopný prehľadávať pomocou Googlebota. A môžete to otestovať v službe Search Console a zistiť, či má Googlebot prístup? A prostredníctvom služby Search Console môžete získať potvrdenie, že funguje správne. Ako to funguje pre Preložiť túto stránku, niečo ako back-end systémy? Neviem.

Čítať:  Čo je to SEO audit?

Pre SEO to však nie je rozhodujúce. A posledná otázka, napríklad ako môžete zablokovať tento druh odkazu Preložiť túto stránku, na svojich stránkach môžete použiť metaznačku bez prekladu, ktorá v podstate informuje Chrome a systémy okolo prekladu, že táto stránka nemusí byť preložené alebo by sa nemali ponúkať ako preklad. Verím, že vďaka tomu môžete zablokovať aj odkaz Preložiť túto stránku vo výsledkoch vyhľadávania. A metaznačka no translate je zdokumentovaná v našej dokumentácii pre vývojárov vyhľadávania. Takže by som to skontroloval dvakrát.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE