Google vysvetľuje, čo by ste mali robiť po základnej aktualizácii

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na základné aktualizácie počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí na svojom stretnutí.

Spýtali sa: ich webová stránka bola dobre hodnotená predtým, ako vykonali revíziu dizajnu.

Ich načasovanie bolo hrozné, pretože aktualizácia jadra bola vydaná tesne po spustení tejto novej webovej stránky. A tento web mal nejaké problémy s internými odkazmi.

Majú podozrenie, že Google v tejto chvíli prehodnotil kvalitu stránky, ale problémy by mohli vyriešiť.

Ich hodnotenie a návštevnosť výrazne klesli, v procese stratili všetky bohaté úryvky a ich stránka bola posledných päť alebo šesť mesiacov v limbu.

Čakajú na ďalšiu základnú aktualizáciu, aby Google znova posúdil kvalitu svojich stránok? Alebo sa to stane pri opätovnom indexovom prehľadávaní stránky?

John odpovedal, že si myslí, že sa tu spája niekoľko vecí. Po prvé, odporučil by si pozrieť ich blogový príspevok, ktorý urobili o základných aktualizáciách.

John si myslí, že sa to nazýva „čo by vlastníci stránok mali vedieť o základných aktualizáciách“ – niečo v tomto zmysle.

A má veľa informácií o základných aktualizáciách, najmä o druhoch problémov, ktoré tam skúmajú, a o tom, ako sa veci časom riešia.

To je prvá vec, ktorú by v takomto prípade urobili. Informácie, ktoré používajú na základné aktualizácie, aby pochopili stránku, sú niečo, čo sa z dlhodobého hľadiska zhromažďuje viac.

To znamená, že ak vidíte nejaké účinky základnej aktualizácie, je to zvyčajne spôsobené dlhším časovým obdobím, počas ktorého Google narazil na problémy, na ktoré sa pozerá s týmito základnými aktualizačnými algoritmami.

Čítať:  John Mueller diskutuje o dôsledkoch zdrojového kódu ako duplicitného obsahu

Pokiaľ ide o technické problémy, zvyčajne to nie je spúšťačom základných aktualizácií, pretože technické problémy nie sú to isté ako problémy s kvalitou stránok.

Môžu sa vyskytnúť technické problémy, napríklad keď sa používateľ pozrie na webovú lokalitu a implementácia znemožňuje používanie lokality.

Ale ak ide o niečo malé, napríklad 404 na stránke alebo nefunkčné odkazy, potom to pre Google zvyčajne nie je veľký problém. Existuje však mnoho ďalších vecí, ktoré ich algoritmy kvality hľadajú, a všetky sú uvedené v blogovom príspevku, o ktorom sa zmienil John.

To sa deje približne v čase 10:53 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 10:53
Naša webová stránka mala dobré hodnotenie predtým, ako sme vykonali generálnu opravu dizajnu. Naše načasovanie bolo hrozné, pretože základná aktualizácia bola vydaná tesne po spustení, čo malo problémy s internými odkazmi. Máme podozrenie, že Google v súčasnosti prehodnocuje kvalitu stránok, ale problémy by sme mohli vyriešiť. Naše hodnotenie a návštevnosť výrazne klesli a počas tohto procesu sme stratili všetky bohaté úryvky a posledných päť, šesť mesiacov sme boli v limbu. Budeme čakať na ďalšiu základnú aktualizáciu, aby Google mohol znova posúdiť kvalitu našej stránky? Alebo sa to stane pri opätovnom indexovom prehľadávaní webovej stránky? Napríklad, možno sme nevyriešili všetky problémy.

Jána (odpoveď) 11:33
Takže si myslím, že je tu pár vecí, ktoré sa spájajú. V prvom rade by som vám však odporučil pozrieť si náš blogový príspevok, ktorý sme urobili o základných aktualizáciách. Myslím, že sa to volá, čo by majitelia stránok mali vedieť o základných aktualizáciách, niečo v tomto zmysle. A obsahuje veľa informácií o základných aktualizáciách, najmä o druhoch problémov, ktoré tam skúmame, a o tom, ako sa veci časom riešia.

Čítať:  John Mueller diskutuje o tom, čo robiť s viacnásobným značením schémy zverejnenia práce

Takže to je prvá vec, ktorú by som v takomto prípade urobil. Druh informácií, ktoré používame na základné aktualizácie, aby sme porozumeli stránke, sa z dlhodobého hľadiska zhromažďuje viac. Nie je to niečo, čo ak by ste mali technický problém hneď pri spustení aktualizácie jadra, zrazu by sa váš web dostal do tohto problému. Je to naozaj niečo, čo sa nazbiera viac za dlhšie obdobie.

To znamená, že ak vidíte nejaké účinky základnej aktualizácie, je to zvyčajne spôsobené dlhším časovým obdobím, počas ktorého sme narazili na problémy, na ktoré sa pozeráme v súvislosti so základnými aktualizáciami. Pokiaľ ide o technické problémy, zvyčajne to nie je spúšťačom základných aktualizácií alebo akýmsi základnými aktualizáciami, aby som nevedel, čo s webovou stránkou robiť, pretože technické problémy sú – zvyčajne nie sú rovnaké ako problémy s kvalitou. .

Je zrejmé, že sa môžu vyskytnúť určité technické problémy, ktoré pri pohľade používateľa na webovú stránku znemožňujú jej skutočné používanie. Ale ak je to len niečo malé, potom to zvyčajne nie je veľký problém. Takže ak máte na stránke veci ako 404 alebo nejaké nefunkčné odkazy, nebol by to dôvod na to, aby sa do toho zapojili naše algoritmy kvality. Ale je veľa iných vecí, ktoré naše algoritmy kvality hľadajú. všetko je v blogovom príspevku.

Čítať:  Čo je zelené svetlo na základnej doske?

Takže odporúčam pozrieť sa na to. Pokiaľ ide o druh rozlíšenia po vylepšení vašej webovej stránky, je to tiež uvedené v blogovom príspevku. Niektoré z týchto vecí sa postupom času budú postupne zlepšovať, keď znova spracujeme vašu webovú stránku. A niektoré z nich vyžadujú, aby naše algoritmy kvality znova prebehli webom. A to môže chvíľu trvať, kým sa tak stane.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE