Google vysvetľuje, čo môžu robiť profesionáli v oblasti SEO, ak stratia hodnotenie svojej značky

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera, čo sa stane, ak stratia hodnotenie v súvislosti s dopytom po značke?

Ich otázka znela: Aké sú možné kroky na prešetrenie, ak vlastník webových stránok zistí, že ich stránka už nie je hodnotená podľa výrazu jeho značky? A skontrolovali všetko a nezdá sa, že by to súviselo s niektorou z bežných príčin?

John vysvetlil, že z jeho pohľadu by sa primárne zameral na Google Search Console.

Zameral by sa aj na oslovenie komunity pomoci Centra pomoci pre vyhľadávanie Google a uverejnil tam všetky vaše podrobnosti.

Pretože toto je miesto, kam smerujú všetky tieto eskalácie a kde sa na to môže pozrieť produkt a fórum pomoci a môžu vám poskytnúť trochu viac informácií o tom, čo sa môže stať.

Môžu vám tiež poskytnúť svoj osobný názor na niektoré témy, ktoré sa nemusia na 100 percent zhodovať s tým, čo by mohol povedať Google, ale možno sú praktickejšie, kde síce nemusia byť relevantné pre túto stránku, ale môžete niečo uverejniť a povedať že je vaša stránka technicky správna a uveďte o nej ešte viac podrobností.

Môže sa tiež stať, že sa na to pozrie jeden z produktových expertov spoločnosti Google a povie: „Aj keď to môže byť technicky správne, je to hrozná stránka a musíte sa dať dokopy a vytvoriť oveľa lepší obsah.“

Z pohľadu Google by sa zamerali na technickú správnosť. Čo však skutočne potrebujete, je niekto, kto vám poskytne spätnú väzbu týkajúcu sa konkrétnej lokality.

Čítať:  Pokuta: 5 typov sankcií za prepojenie Google, ktorým sa treba vyhnúť za každú cenu

Ak nedokážu zistiť, čo sa tam deje, majú tiež možnosť postúpiť tieto témy správcovi komunity fóra pomoci a tento správca môže tiež veci vrátiť tímu Vyhľadávania Google na ďalšie prešetrenie.

Ak existujú veci, ktoré sú naozaj zvláštne a každú chvíľu sa pri vyhľadávaní stane niečo naozaj zvláštne, je to zložitý počítačový systém a čokoľvek sa môže pokaziť. Manažéri komunity a produktoví experti to však môžu vrátiť tímu vyhľadávania a môžu to preskúmať a zistiť, či je potrebné niečo opraviť.

Alebo je tu niečo, čo musia povedať vlastníkovi stránky?

John však odporúča riešiť tieto otázky takto: požiadaním o viac podrobností na komunitných fórach pomoci a ak je niečo zvláštne naozaj zle, potom môžu tieto typy otázok nakoniec eskalovať.

To sa deje približne o 25:05 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (otázka)
Aké sú možné kroky na prešetrenie, ak vlastník webových stránok zistí, že jeho webové stránky už nie sú hodnotené pre výraz značky? A skontrolovali všetky veci a nezdá sa, že by to súviselo so žiadnou z bežných vecí.

John (odpoveď)
Takže z môjho pohľadu by som sa primárne zameral na Search Console alebo Search Central Help Community a zverejnil tam všetky vaše údaje. Pretože toto je miesto, kam smerujú všetky tie eskalácie a kde sa nachádza produkt a fórum pomoci, môžu sa na to pozrieť a môžu vám poskytnúť trochu viac informácií.

Čítať:  AliExpress vs. Alibaba Dropshipping: Čo potrebujete vedieť

Môžu vám tiež poskytnúť svoj osobný názor na niektoré z týchto tém, ktoré sa nemusia 100% zhodovať s tým, čo by povedal Google, ale možno sú o niečo praktickejšie. Kde napríklad lajk pravdepodobne nie je relevantný pre túto stránku, ale môžete niečo zverejniť a povedať: No, moja stránka je technicky správna a uverejniť všetky svoje údaje.

A jeden z produktových expertov sa na to pozrie a povie: No, môže to byť technicky správne. Ale stále je to hrozná webová stránka, musíte sa dať dokopy a napísať/vytvoriť nejaký lepší obsah. A z nášho pohľadu by sme sa zamerali na technickú správnosť. A to, čo skutočne potrebujete, je takmer niekto, kto vám poskytne osobnú spätnú väzbu. Ak však vo fórach pomoci uverejníte podrobnosti o svojej webovej lokalite so všetkým, čo ste videli, častokrát sa môžu odborníci na produkty pozrieť a poskytnúť vám rady týkajúce sa konkrétne vašej webovej lokality a situácie, v ktorej je to v.

A ak nie sú schopní zistiť, čo sa tam deje, majú tiež možnosť postúpiť tieto druhy tém správcovi komunity vo fórach pomoci a správca komunity môže tiež vrátiť veci späť do Vyhľadávania Google tím. Takže ak existujú veci, ktoré sú naozaj zvláštne, a občas sa v súvislosti s vyhľadávaním stane niečo naozaj zvláštne. Je to zložitý počítačový systém, pokaziť sa môže čokoľvek. Komunitní manažéri a produktoví experti to však môžu vrátiť tímu vyhľadávania a môžu sa pozrieť, či je tu niečo, čo musíme opraviť? Alebo je tu niečo, čo musíme povedať vlastníkovi stránky? Alebo je to presne tak, ako to je?” Čo niekedy aj je.

Čítať:  8 metód na vytváranie spätných odkazov pomocou obrázkov

Ale to je vo všeobecnosti smer, ktorým by som sa pri takýchto otázkach uberal. Ďalšia vec, ktorá je tu trochu jemne spomenutá, je myslím, že stránka nie je hodnotená podľa názvu svojej značky. Jedna z vecí, na ktorú si treba dávať pozor, najmä pokiaľ ide o názvy značiek, je, že sa môže stať, že poviete, že niečo je vaša značka, ale v skutočnosti to nie je známy výraz od používateľov. Môžete napríklad povedať, ja neviem, môžete svoju webovú stránku nazvať najlepšia počítačová mouse.com. A pre vás to môže byť to, čo nazývate svojou firmou alebo ako nazývate svoje webové stránky, najlepšia počítačová myš. Keď však používateľ prejde na stránky Google a zadá „najlepšia počítačová myš“, nemusí to nevyhnutne znamenať, že chce prejsť priamo na vašu webovú lokalitu, môže to byť tým, že hľadá počítačovú myš.

A v takýchto prípadoch môže nastať nesúlad medzi tým, čo zobrazujeme vo výsledkoch vyhľadávania, s tým, čo si myslíte, že by ste chceli zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania pre tieto dopyty, ak ide v skutočnosti o niečo viac ako generický výraz. A tieto druhy vecí tiež celkovo ovplyvňujú druh výsledkov vyhľadávania. Produktoví experti to tiež vidia neustále. A vedia to rozpoznať a povedať, no, vlastne, len preto, že svoju webovú stránku nazývate najlepšia počítačová mouse.com. Dúfam, že tá stránka neexistuje. Ale aj tak, to, že takto nazývate svoju webovú stránku, nemusí nevyhnutne znamenať, že sa vždy zobrazí nad výsledkami vyhľadávania, keď niekto zadá tento dopyt. Ale to je niečo, na čo si treba dávať pozor.

Čítať:  Čo znamená navigácia na Instagrame

Ale vo všeobecnosti by som určite išiel do Fór pomoci tu. A zahrnul by som všetky informácie, o ktorých viete, že tu môžu hrať rolu. Takže ak to bola ručná akcia a vy sa tak, ja neviem, hanbíte za to, čo je akosi normálne. Všetky tieto informácie však pomáhajú odborníkom na produkty lepšie porozumieť vašej situácii. A poskytnúť vám niečo, čo môžete urobiť, ako ďalší krok alebo trochu lepšie pochopiť situáciu. Takže čím viac informácií im od začiatku poskytnete, tým je pravdepodobnejšie, že vám budú vedieť pomôcť s vaším problémom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE