Google vysvetľuje, prečo je možné získať globálnu domovskú stránku, ale nie miestnu

Jeden odborník v oblasti SEO sa na hangoute spýtal Johna Muellera na ich globálnu domovskú stránku – prečo by sa niečo také dostalo namiesto miestnej domovskej stránky (ktorú sa snaží získať Google).

Majú teda dve stránky: jedna je globálna stránka, ktorá sa nezobrazuje pre kľúčové slovo značky.

A druhá je austrálska stránka.

Zrazu sa austrálska stránka zaradila podľa svojho značkového výrazu na prvé miesto na dobré dva alebo tri mesiace. Potom ju v minulom týždni na pár dní nahradila globálna verzia stránky.

Boli zvedaví, prečo sa to stane.

John vysvetlil, že ak sú tieto dve stránky v podstate súčasťou tej istej väčšej skupiny stránok, je možné, že Google bude prepínať medzi jednou z nich, ktorú budú zobrazovať na hodnotenie.

Pomocou anotácií hreflang je možné poskytnúť spoločnosti Google trochu viac informácií o tom, ako odborník v oblasti SEO chce, aby spoločnosť Google zaobchádzala s touto dvojicou stránok.

Takže toto môže trochu pomôcť.

Pomáha aj geografické zacielenie. Ale aj tak je možné, že Google zobrazí globálnu verziu stránky v krajine, kde v skutočnosti máte aj lokálnu verziu stránky, možno práve preto, že globálna verzia je oveľa silnejšia ako lokálna verzia.

To sa deje približne o 18:15 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 4 18:15
Mam dve otazky. Prvý sa týka toho, že sa náš web nezobrazuje pre kľúčové slovo značky. Takže máme dve lokality: jedna je globálna a druhá austrálska.

Čítať:  Bernie Schott, generálny riaditeľ spoločnosti Reech, vysvetľuje, ako sa...

A zrazu sa austrálska stránka pre náš značkový výraz zaradila na pozíciu číslo jedna na dobré dva, tri mesiace.

A zrazu ho za posledný týždeň na pár dní nahradila globálna stránka website.com. A chcel som len pochopiť, prečo by to tak mohlo byť?

Ján 18:49
Bez toho, aby ste sa pozreli na stránky, je to ťažké vedieť, ale mám na mysli, že ak ide o dve stránky, ktoré sú v podstate súčasťou tej istej väčšej skupiny, môže sa stať, že sa medzi nimi prepneme, napríklad, ktorú z nich by sme ukázali na takéto hodnotenie.

Pomocou anotácií hreflang nám môžete poskytnúť trochu viac informácií o tom, ako chcete, aby sme s touto dvojicou stránok zaobchádzali podobne ako my. Takže to môže trochu pomôcť, geografické zacielenie môže trochu pomôcť.

Ale aj tak sa môže stať, že ukážeme globálnu verziu stránky v krajine, kde máte vlastne aj lokálnu verziu stránky, možno práve preto, že globálna verzia je oveľa silnejšia ako lokálna.

SEO Professional 5 24:28
OK, pochopil som.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE