Google vysvetľuje, prečo môže vaša návštevnosť kanálov Discover klesnúť

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera na Google Discover.

Ich otázka znela: posledné tri až štyri mesiace pracovali na webových príbehoch Google a išlo to veľmi dobre.

Počas posledného mesiaca tohto roka, okolo 5. marca, mali v ich webových príbehoch 400 až 500 používateľov v reálnom čase, ktorí prichádzali z Google Discover.

Zrazu však zaznamenali okamžitý pokles počtu návštevníkov zo služby Google Discover. A ich Search Console nezobrazuje žiadne chyby.

Pýtali sa Johna, čo by to mohlo byť dôvodom?

John vysvetlil, že neverí, že na to musí byť nejaký konkrétny dôvod. Problém s Discover je, že by to považovali za dodatočnú návštevnosť webovej stránky.

A to je niečo, čo sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Neoficiálne si John všimol, že stránky niekedy získajú veľkú návštevnosť z Google Discover a potom to zrazu zmizne a potom sa to znova vráti.

Nemusí to nevyhnutne znamenať, že robia niečo technicky nesprávne. Je možné, že v Discover sa veci mierne zmenili.

Potom zrazu máte väčšiu alebo menšiu návštevnosť.

Majú však množstvo pravidiel, ktoré sa vzťahujú na obsah, ktorý zobrazujú v službe Objaviť Google. John povedal, že ich ešte skontroluje, len aby sa uistil, že sa náhodou nedotýkajú žiadnej z oblastí načrtnutých v rámci politík.

Zahŕňa to napríklad obsah typu clickbaity. Ale aj keď je všetko v súlade s pokynmi, stále sa môže stať, že máte veľkú návštevnosť z kanála Objaviť a zrazu budete mať oveľa menšiu návštevnosť.

Čítať:  8 taktík na budovanie odkazov pre právnikov v roku 2024

To sa deje približne v čase 03:07 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 2 3:07
Ahoj, John, mám na mysli otázku, máme webovú stránku. A za posledné tri až štyri mesiace sme pracovali na Google Web Stories. Išlo to veľmi dobre. Posledný mesiac, 5. marca, sme v skutočnosti mali 400 až 500 používateľov v reálnom čase, ktorí prichádzali z Google Discover na naše webové príbehy. Zrazu sme však videli okamžitý pokles našich návštevníkov zo služby Google Discover. A naša Search Console dokonca nezobrazuje žiadne chyby. Aký by to mohol byť dôvod?

Ján 3:52
Nemyslím si, že na to musí byť nejaký konkrétny dôvod. Pretože najmä pri Discover ide o niečo, čo by sme považovali za dodatočnú návštevnosť webovej stránky. A to je niečo, čo sa môže veľmi rýchlo zmeniť. A neoficiálne som to videl, alebo som to počul od stránok v týchto úradných hodinách, že niekedy majú veľkú návštevnosť z Discover, a potom to zrazu zmizne a potom sa to znova vráti.

Nemusí to teda nevyhnutne znamenať, že robíte niečo technicky nesprávne, môže to byť len tým, že v Discover sa veci mierne zmenili. A potom zrazu máte väčšiu návštevnosť, alebo zrazu máte menšiu návštevnosť. Máme množstvo pravidiel, ktoré sa vzťahujú na obsah, ktorý zobrazujeme v službe Google, a ja by som ich rád skontroloval.

Čítať:  Majte záložný plán pre prípad, že vaša medzinárodná implementácia SEO nebude fungovať

Len aby ste sa uistili, že sa náhodou nedotýkate niektorej z týchto oblastí, vrátane vecí, neviem na rovinu, ale myslím si, že niečo okolo je napríklad clickbaity obsah. Takéto veci. Ale rád by som skontroloval tieto pokyny, aby som sa uistil, že ste tam všetci v súlade. No aj keď je všetko v súlade s pokynmi, môže sa stať, že zrazu získate veľkú návštevnosť z kanálu Objaviť a potom zrazu oveľa nižšiu návštevnosť.

SEO Professional 2 5:18
Nie, tak som to nemyslel. Nie zrazu, dostali sme to. Máme to neustále, takmer tri až štyri mesiace, odkedy sme začali pracovať na webových príbehoch, mali sme 400 až 500 návštevníkov v reálnom čase. Nezmenili sme žiadnu časť nášho obsahu alebo toho, čo nazývame, neskúšali sme tam nič nové. Všetko bolo tak, ako sme to robili predtým. Ale videli sme okamžitý pokles. Nie, ani to nie. Fungovalo to čoraz menej. Okamžite. Neboli tam žiadni návštevníci.

Ján 5:53
Áno. To je neoficiálne to, čo počujem od ľudí. Z toho, že to ide, máte veľkú premávku a potom zrazu takmer nič. Dobre, prepáčte, v tomto smere nemám žiadne lepšie tipy. Myslím, že Discover je niečo, čo stojí za to vyskúšať a zistiť, čo tam môžete robiť. Ale je to niečo, kvôli svojej podstate to nie je viazané na konkrétnych ľudí, ktorí hľadajú, takže je oveľa ťažšie na tom pracovať a mať to v perzistentnom stave.

Čítať:  Google má veľký problém s Redditom

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE