Google vysvetľuje, prečo sa denníky servera nezhodujú s prehľadom indexového prehľadávania v službe Google Search Console

Jeden odborník na SEO sa na nedávnom hangoute spýtal Johna Muellera na dôvod, prečo sa protokoly servera nezhodujú so správou indexového prehľadávania Google Search Console.

Mali problémy s rôznymi číslami zobrazovanými medzi denníkmi servera a prehľadom indexového prehľadávania v službe Google Search Console.

Napríklad v denníkoch servera majú trojnásobný počet indexových prehľadávaní od spoločnosti Google.

V Google Search Console majú jeden z troch pruhov. Možno majú niečo zlé v protokoloch servera alebo možno neočakávali robota Googlebot, pretože čísla sú ďaleko.

John vysvetľuje, že verí, že čísla budú vždy iné. Je to jednoducho spôsobené tým, že v Search Console hlásia všetky prehľadávania, ktoré prechádzajú infraštruktúrou Googlebota.

To však zahŕňa aj ďalšie požiadavky.

Ján si napríklad myslí, že Google Adsbot využíva aj infraštruktúru Googlebota.

A majú rôznych užívateľských agentov. Ak preskúmajú denníky svojho servera a pozerajú sa iba na používateľského agenta Googlebot, ktorého Google používa na vyhľadávanie na webe, tieto čísla sa nikdy nezhodujú s tým, čo zobrazujú v konzole Google Search Console.

To sa deje približne v čase 00:54 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 1 0:54
Dobrý deň, dobré ráno všetci. A moja otázka sa týka prehľadávania našej webovej stránky. V denníkoch našich serverov máme iné čísla z indexového prehľadávania Search Console. Napríklad na našom serveri máme trojnásobok indexového prehľadávania od Googlu a v Search Console máme jeden z troch pruhov. Je to možné, možno máme niečo zle alebo neočakávame robota Googlebot, pretože čísla sú iné.

Čítať:  Doplnok Google WordPress „Site Kit“ je tu!

Ján 1:33
Myslím si, že čísla budú vždy iné. Práve preto, že v službe Search Console poskytujeme prehľady o všetkých indexových prehľadávaniach, ktoré prechádzajú infraštruktúrou Googlebota. To však zahŕňa aj iné typy žiadostí. Takže si napríklad myslím, že Adsbot využíva aj infraštruktúru Googlebota. Takéto veci. A majú rôznych užívateľských agentov. Ak sa teda pozriete na denníky svojho servera a pozriete sa iba na používateľského agenta Googlebot, ktorý používame na vyhľadávanie na webe, tieto čísla sa nikdy nezhodujú s tým, čo zobrazujeme v konzole Google Search Console.

SEO Professional 2:16
V denníkoch servera ich však máme viac ako v službe Google Search Console.

Ján 2:18
Dobre, ak máte v protokoloch servera viac, potom by to podľa mňa znielo, ako keby ste v protokoloch servera skombinovali viacero lokalít. Alebo počítate aj žiadosti iných ľudí, ktorí používajú rovnakého používateľského agenta. A tak používateľský agent nie je niečo, čo je uzamknuté a obmedzené len na Googlebota. Každý môže povedať, že som Googlebot, ale aj keď to nie je Googlebot. Existuje teda jeden spôsob, ako to skontrolovať pomocou adresy IP. A myslím si, že to máme aj v našom Centre pomoci. Ako trochu skontrolovať, či je to skutočne Googlebot.

SEO Professional 1 2:57
Dobre. Dobre. Ďakujem.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE