Google vysvetľuje, prečo si môžu vyberať rôzne kanoniky zo zdieľaného obsahu

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera počas stretnutia o rôznych kanonikách.

Ich situácia bola: povedzme, či existuje konkrétna stránka, čo je chyba v Google Search Console.

A niekedy môže Google vybrať niečo, možno inú stránku, než akú definoval používateľ.

Ako môžu v tomto ohľade poskytnúť Googlu správne signály, pokiaľ ide o výber správnej stránky na kanonickom?

Domnievajú sa, že ide o chybu, ak si Google vyberie inú kanonickú hodnotu, než akú už používateľ definoval na stránke.

Aby sme sa uistili, že stránky majú správne kanonické značky a správa pokrytia sa líši od toho, čo momentálne zobrazuje nástroj na kontrolu adries URL.

Napríklad pre niekoľko adries URL zobrazuje, čo používateľ správne definoval. Na niekoľkých stránkach sa však môže ukázať, že spoločnosť Google vybrala niečo iné, ako sú samokanonické značky.

Odborník na SEO spomenul, že to určite súvisí s pracovným odvetvím, kde sa mnohí zástupcovia ľudských zdrojov pokúšajú zadať rovnaký popis práce pre konkrétnu otázku týkajúcu sa konkrétneho zamestnania.

Takže toto nie je niečo, čo riadi SEO profesionál alebo tím.

Zo strany zamestnávateľa však názov pracovného miesta zostáva rovnaký.

Popis úlohy je však skopírovaný a prilepený na niekoľko strán.

Je pravdepodobné, že ide aj o problém s duplicitným obsahom. Profesionál SEO však nevie, ako sa vysporiadať s týmito typmi problémov pre indexy pracovných miest.

John vysvetlil, že áno, uistiť sa, že tieto stránky sú výrazne jedinečné, je niečo, čo je tu takmer požiadavkou. V tom zmysle, že ak si Google myslí, že tieto stránky sú rovnaké, potom sa snažia urobiť profesionálovi SEO láskavosť tým, že si na indexovanie vyberú iba jednu URL.
A predstavuje si, že SEO profíkovi sa asi nepáči, že sa im Google v tomto smere snaží pomôcť.

Čítať:  Google diskutuje o tom, čo sa stane, ak v mobile použijete skrytý navigačný odkaz

Ak si však Google myslí, že ide v podstate o tie isté stránky, povedia: „No, omylom ste odoslali viacero stránok s rovnakým obsahom a my sme sa to pokúsili za vás opraviť.“

John potom vysvetlil, že najlepší spôsob, ako sa vyhnúť tejto časti, je skutočne zabezpečiť, aby tieto stránky boli výrazne jedinečné.

A ak je to niečo, čo je založené na tom, čo ľudia posielajú na vašu webovú stránku, potom možno existuje spôsob, ako pridať nejaký druh kontroly pred odoslaním, kde poviete: „No, tento popis, ktorý ste mi poskytli, je tú istú, akú ste mi dali včera na inú prácu, takže by ste sa chceli posunúť späť na túto úroveň.“

A ak sú stránky z väčšej časti úplne rovnaké, tak sa môže stať, že ich Google poskladá.

Vidíte to aj vtedy, keď máte stránku elektronického obchodu, kde pôsobíte vo viacerých krajinách a popisy produktov a samotné produkty sú úplne rovnaké, len máte v spodnej časti stránky iné telefónne číslo pre jednotlivca. adresu krajiny, potom je to tiež jedna z tých situácií, keď systémy Google povedia: „Táto stránka je v podstate rovnaká. Nepotrebujeme indexovať všetky tieto variácie.“

To sa deje vo videu približne v pomere 41:25.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 6 41:25
tak mam otazku. Povedzme, že ak existuje konkrétna stránka, ktorá je, viete, ako, v Google Search Console je chyba, čo je ako, viete, niekedy môže Google vybrať niečo, možno inú stránku, než akú definoval používateľ . Ako teda môžeme v tomto ohľade poskytnúť Googlu správne signály, pokiaľ ide o výber správnej stránky na kanonickom?
Myslím, že sa vyskytla chyba, duplicitné, nechajte Google vybrať iné kanonické, ktoré definoval používateľ. Aby sme sa ubezpečili, že stránky majú správne kanonické značky a správa pokrytia je iná, ako momentálne zobrazuje nástroj na kontrolu adries URL. Niekoľko adries URL ukazuje, čo používateľ správne definoval. Na niekoľkých stránkach to však ukazuje, že Google vybral niečo iné kanonické značky.

Čítať:  Aktualizácia recenzií produktu je spustená

Určite to súvisí s pracovným odvetvím, kde sa veľa personalistov snaží zadať rovnaký popis práce pre konkrétnu otázku týkajúcu sa konkrétneho zamestnania. Takže toto nie je niečo, čo kontrolujem ja alebo tím. Ale zo strany zamestnávateľa zostáva názov pracovného miesta rovnaký. Ale popis úlohy je kópia prilepená na niekoľko strán. Môže sa vyskytnúť aj problém s duplicitným obsahom. Ale neviem, ako zabezpečiť, aby sa konkrétne indexy práce s takýmito problémami vysporiadali.

Ján 42:52
Áno, myslím si, že v prvom rade sa uistiť, že tieto stránky sú výrazne jedinečné, je niečo, čo je tam takmer ako požiadavka. V tom zmysle, že ak si myslíme, že tieto stránky sú v podstate rovnaké, snažíme sa vám urobiť láskavosť výberom jednej adresy URL na jej indexovanie. A to sa vám asi nepáči, že sa vám v tomto smere snažíme pomôcť. Ale to je niečo, kde, ak si myslíme, že ide v podstate o tie isté stránky, potom hovoríme, no, napríklad, že ste omylom odoslali viacero stránok s rovnakým obsahom a my sme sa to pokúsili za vás opraviť.

Najlepší spôsob, ako sa tejto časti vyhnúť, je skutočne zabezpečiť, aby tieto stránky boli výrazne jedinečné. A ak je to niečo, čo je založené na tom, čo ľudia posielajú na vašu webovú stránku, potom možno existuje spôsob, ako pridať nejaký druh kontroly pred odoslaním, kde poviete, no, vlastne tento popis, ktorý ste mi poskytli, je ten istý, ktorý ste mi dali včera na inú prácu, trochu na to, aby ste sa posunuli späť na túto úroveň, to by mohol byť prístup. Ale v podstate, ak sú strany z väčšej časti rovnaké, tak sa určite môže stať, že ich zložíme dokopy.

Čítať:  SEO pre banky: 8 taktík pre vyššie hodnotenie Google

Vidíte to aj vtedy, keď máte niečo ako stránku elektronického obchodu, kde pôsobíte vo viacerých krajinách a popisy produktov a samotné produkty sú úplne rovnaké, len máte v spodnej časti iné telefónne číslo. stránka pre individuálnu adresu krajiny je potom tiež jednou z tých situácií, keď naše systémy povedia: Nuž, táto stránka je v podstate rovnaká. Nemusíme indexovať všetky tieto variácie. Takže si myslím, že to je prvá vec, ktorú musíte urobiť.

A vo všeobecnosti, pokiaľ ide o kanonizáciu, je dôležité mať na pamäti, že tu zohráva úlohu viacero faktorov. Rel=kanonický je jedna vec. Pozeráme sa však aj na veci, ako sú interné a externé odkazy na tieto stránky. Snažíme sa vidieť, čo je uvedené v súbore sitemap, čo je uvedené inak, s druhmi nepriamych odkazov na stránke s vecami, ako sú štruktúrované údaje. Hľadáme aj presmerovania na stránke, ak sa vám páči presmerovanie z jednej stránky na druhú, potom je pravdepodobne relevantnejšia cieľová stránka. A niekedy sa pozrieme aj na veci, ako napríklad ktorá z týchto adries URL vyzerá krajšie alebo ktorá z týchto adries URL je čistejšia.

Konkrétne, ak máme jednu stránku s parametrami a druhú stránku bez parametrov a je to presne to isté, máme podobné signály, potom sa pravdepodobne pokúsime vybrať čistejšiu adresu URL. A všetky tieto veci sa musia zosúladiť. A teda, nepotrebujú, ale v ideálnom prípade by sa zosúladili, aby sme sa tým odporúčaním mohli skutočne riadiť. Pretože to, čo často vidíme, alebo aspoň niekedy vidíme, je, že ľudia na stránku umiestnia rel=canonical, ale interne budú odkazovať na inú verziu stránky.

Čítať:  Funguje Blink s Google Home?

A potom sú naše systémy ako: No, hovoríte, že toto je váš kanonický, ale v rámci vašej webovej stránky nám hovoríte niečo úplne iné. Ktorá z nich to je a možno si dnes vyberieme práve túto. A možno niekedy v budúcnosti prejdeme na inú. Takže čo sa týka kanonizácie, to je vždy naozaj dôležité.

Myslím, že v prvom rade pre váš konkrétny prípad je skutočne uistiť sa, že obsah je skutočne jedinečný, aby sme nemuseli robiť kanonizáciu. Ale ak vykonáme kanonizáciu, uistite sa, že nám dávate všetky signály správnym smerom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE