Google vysvetľuje viac o tom, čo môžete urobiť, ak sú vaše príspevky objavené, ale nie sú indexované

Profesionál v oblasti SEO sa počas hangoutu opýtal Johna Muellera, že jeho blogové príspevky boli objavené, ale neboli indexované.

Takže od roku 2013 prevádzkujú 2-stranný trh. Toto je pomerne dobre zavedené a má asi 70 000 stránok a asi 70 % týchto stránok je vo všeobecnosti indexovaných.

Potom je tu tento rozpočet, ktorý prehľadáva nové stránky, ktoré sa vytvoria. Vidia na nich pohyb, takže staré stránky zhasnú a nové nastúpia.

Zároveň píšu aj blogové príspevky zo svojho redakčného tímu.

A tieto sa dostanú na začiatok poradia. Vždy na nich používajú indexovanie požiadaviek, takže budú indexované rýchlejšie. Pridávajú ich aj do sitemapy.

Zistia však, že ich napíšu, a potom chcú, aby sa čo najrýchlejšie dostali na Google.

Za posledný rok sa rozrástli a na svojej stránke majú viac obsahu. Videli, že to niekedy nefunguje tak dobre pri nových blogových príspevkoch, a tiež to vidia v tomto „objavenom, ale neindexovanom fronte na dlhšie časové obdobie.

Môžu proti tomu niečo urobiť? Chcete vytvoriť viac interných odkazov alebo niečo také? Je toto rozhodnutie založené na obsahu? Alebo len musia žiť s tým, že niektoré ich blogové príspevky sa nemusia dostať do indexu?

John vysvetlil, že je normálne, že Google neindexuje všetko na webovej lokalite. To sa môže stať záznamom, ktoré majú na stránke, a tiež blogovým príspevkom. Nie je viazaná na žiadny konkrétny druh obsahu.

Čítať:  Facebook je Sunsetting Analytics. Teraz čo?

John je presvedčený, že použitie nástroja na kontrolu adries URL na ich predloženie na indexovanie je v poriadku. Nespôsobí to žiadne problémy.

John by sa tiež pokúsil nájsť spôsoby, ako na týchto stránkach čo najviac objasniť, že vám záleží na veciach, ktoré by mali byť indexované.

Interné prepojenie je dobrý spôsob, ako to dosiahnuť. Aby ste to naozaj zabezpečili, môžete na svojej domovskej stránke zobraziť „tu je päť nových blogových príspevkov“ a priamo na ne odkazovať, aby to robot Googlebot uľahčil. Keď prehľadávajú a indexujú vašu domovskú stránku, uvidia „Ach, je tu niečo nové a je to prepojené z domovskej stránky“, musí to byť dôležité.

To sa deje približne v čase 18:52 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 5 18:52
Ahoj John, ďakujem za čas. Moja otázka sa týka otázky týkajúcej sa prehľadávania, ktorá sa týka objavených neindexovaných. Od roku 2013 prevádzkujeme obojstranný trh, ktorý je pomerne dobre zavedený, máme približne 70 000 stránok a približne 70 % z nich je vo všeobecnosti v indexe. A potom je tu taký rozpočet, ktorý prehľadáva nové stránky, ktoré sa vytvoria. A tí, ktorých vidíme, sa na tom pohybujú tak, že staré stránky zhasnú a pribudnú nové.

Zároveň píšeme aj blogové príspevky, akési z nášho redakčného tímu. A aby sme ich dostali na začiatok poradia, vždy na nich používame túto požiadavku na indexovanie, takže budú rýchlejšie. Pridáme ich aj do sitemapy, no zistíme, že ich napíšeme a potom chceme, aby sa čo najrýchlejšie dostali na Google. Keďže sme za posledný rok trochu rástli a na našej stránke máme viac obsahu, videli sme, že to niekedy nefunguje tak dobre pre nové položky blogu a tiež sedia v tomto „objavené, neindexované“ v rade na dlhší čas. Môžeme niečo urobiť? Ako interné odkazy alebo niečo iné? Je to založené na obsahu? Alebo len musíme žiť s tým, že niektoré z našich blogov sa nemusia dostať do indexu?

Čítať:  30 častých otázok týkajúcich sa SEO pre obchodníkov & podnikatelia

Ján 20:13
Áno. Celkovo si myslím, že je to normálne, že na webe neindexujeme všetko. Takže sa to môže stať s druhmi záznamov, ktoré máte na stránke, a tiež s blogovými príspevkami na stránke. Nie je viazané na konkrétny druh obsahu. Myslím si, že použitie nástroja Inspect URL na ich odoslanie na indexovanie je v poriadku. Rozhodne to nespôsobuje žiadne problémy. Ale tiež by som sa pokúsil nájsť spôsoby, ako na tých stránkach čo najviac objasniť, že vám na tom záleží. Takže interné prepojenie je v podstate dobrý spôsob, ako to urobiť. Aby ste sa skutočne ubezpečili, že z vašej domovskej stránky hovoríte, páči sa mi, tu je päť nových blogových príspevkov a priamo na ne odkazujete, aby to robot Googlebot mal jednoduché, keď prehľadávame a indexujeme vašu domovskú stránku, aby sme videli, niečo nové a je to prepojené z domovskej stránky. Takže možno je to dôležité, možno by sme sa mali ísť pozrieť.

SEO Professional 5 21:12
Dobre, takže ak je to prepojené z domovskej stránky, je pravdepodobnejšie, že to Google považuje za dôležité, ako keby sme to jednoducho pridali a pridali by sme to na podblogovú stránku.

Ján 21:21
Áno. určite. To pomáha. Áno, len aby sme to čo najjasnejšie pochopili, dobre. Ak máte na svojom webe sekciu blogu, zvyčajne máte aj kanály RSS. A ak to máte nastavené, odoslal by som ich aj spoločnosti Google v službe Search Console, pretože informačné kanály RSS sa zvyčajne zameriavajú viac na novší obsah. A to nám pomáha pozbierať ich o niečo rýchlejšie. Používame ich teda podobne ako súbory sitemap, no niekedy sú pre nás kanály RSS o niečo jednoduchšie.

Čítať:  Čo je ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte a ako ho používať s W...

SEO Professional 5 21:59
Dobre, to je dobrý tip. Môžem to implementovať. Pohode pohode. Ďakujem za Váš čas.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE