Google vysvetľuje, že neexistuje preferovaný pomer počtu strán

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna Muellera v predloženom segmente otázok a odpovedí na pomer množstva stránok.

Ich hlavnou otázkou bolo: je na strane Google dobrý pomer, pokiaľ ide o celkový počet stránok?

Napríklad: sú pozície s vysokou návštevnosťou poškodzované tým, že mnohé stránky – možno 50 percent – ​​z celkového počtu stránok na doméne nie sú indexované alebo sú indexované, ale nedostávajú návštevnosť?

John odpovedal, že z pohľadu Google neexistuje žiadny konkrétny pomer, ktorý by Google deklaroval pre koľko stránok by mala mať stránka alebo koľko indexovateľných stránok by mala mať stránka.

Toto je skutočne na profesionálovi SEO.

John má tendenciu vidieť, že menej stránok má tendenciu dosahovať lepší výkon v tom zmysle, že ak dokážete sústrediť hodnotu svojho obsahu na svoje stránky, potom vo všeobecnosti tých pár stránok má tendenciu byť oveľa silnejších, ako keby ste rozriedili obsah na mnohých rôznych stránkach.

To je niečo, čo John zvyčajne odporúča mať menej strán namiesto toho, aby mali viac strán.

A to hrá všeobecne v tom zmysle, že z hľadiska hodnotenia môže Google dať týmto stránkam o niečo väčšiu váhu z hľadiska prehľadávania.

Pre Google je jednoduchšie držať krok s týmito. Takže, najmä ak začínate s novou webovou stránkou, John odporúča začať v malom a zamerať sa na niečo konkrétne, čo chcete dosiahnuť.

Potom môžete odtiaľ expandovať. Je to vhodnejšie v porovnaní s tým, keď jednoducho prídete a poviete: „No, mám 500 000 stránok a chcem, aby ich Google indexoval všetky.“

Čítať:  Podcast série Digitálna agentúra: Verz Design – Henry Ng

Pretože najmä v prípade nového webu, keď začnete s veľkým počtom stránok, je pravdepodobné, že Google vyberie len menšiu vzorku týchto stránok.

A je pravdepodobné, že Google nevyberie menšiu vzorku stránok, na ktorých vám skutočne záleží.

To sa deje približne v čase 28:48 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 28:48
Pozrime sa, je na strane Google dobrý pomer alebo úvaha, pokiaľ ide o počet stránok? Inými slovami, sú pozície stránok s vysokou návštevnosťou poškodzované mnohými, povedzme 50 % z celkového počtu stránok na doméne, ktoré nie sú indexované alebo sú indexované, ale neprijímajú návštevnosť.

Ján (odpoveď) 29:04
Z nášho pohľadu neexistuje žiadny konkrétny pomer, ktorý by sme uviedli, koľko stránok by web mal mať alebo koľko indexovateľných stránok by mal mať web. To je v konečnom dôsledku naozaj na vás. Mám tendenciu vidieť, že menej stránok má tendenciu dosahovať lepší výkon v tom zmysle, že ak dokážete sústrediť hodnotu svojho obsahu na svoje stránky, potom vo všeobecnosti tých pár stránok má tendenciu byť oveľa silnejších, ako keby ste druh rozriedenia obsahu na mnohých rôznych stránkach.

Takže to je niečo, kde by som zvyčajne odporúčal mať menej stránok ako viac stránok. A tento druh hrá vo všeobecnosti v tom zmysle, že z hľadiska hodnotenia môžeme týmto stránkam dať trochu väčšiu váhu. Z hľadiska plazenia je pre nás jednoduchšie držať krok s týmito. Takže najmä ak začínate s novou webovou stránkou, odporúčal by som začať v malom a zamerať sa na niečo konkrétne, čo chcete dosiahnuť.

Čítať:  Aktualizácia recenzií produktov od spoločnosti Google zasiahla niektoré stránky s recenziami a pridružené stránky

A potom expandovať odtiaľto a nielen ísť a povedať: „No, mám 500 000 stránok a chcem, aby ich Google indexoval všetky.“ Pretože najmä pri novom webe, keď začínate, ako na takom veľkom počte stránok, je pravdepodobné, že vyberieme len malú vzorku týchto stránok. A či je táto malá vzorka stránkami, na ktorých vám najviac záleží, je otázne.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE