Google: Vytváranie samostatných stránok z jednej silnej stránky nebude vždy fungovať

Jeden odborník na SEO sa počas hangoutu opýtal Johna Muellera na vytvorenie samostatných stránok.

Ich otázka znela: mali stránku pre elektrické bicykle a kolobežky.

Neskôr zistili, že elektrický skúter je veľmi veľký vyhľadávaný výraz, pokiaľ ide o objem vyhľadávania. Elektrické bicykle a elektrické kolobežky sú ako produkt dve rôzne veci.

Z tohto dôvodu ich napadlo vytvoriť samostatné stránky pre tieto témy. Najprv mali len jednu stránku. Kedysi sa dobre umiestňovali na elektrických bicykloch a kolobežkách, keď mali jednu stránku

Teraz, po tom, čo boli elektrické kolobežky a elektrické bicykle na samostatných stránkach, po takmer 6 až 8 mesiacoch, sa stránka s elektrickými bicyklami stále hodnotí, ale stránka elektrických kolobežiek nie.

Skúšali rôzne veci, ako napríklad oddeliť obsah dvoch stránok, vygenerovať viac interných odkazov a dať stránke s elektrickým skútrom odkaz zo stránky s elektrickým bicyklom.

Ale aj tak sa to neprejavuje.

Mali by ešte nejaký čas počkať, aby Google mohol lepšie pochopiť zámer používateľa za stránkami? Alebo by bolo múdre tieto kúsky znova spojiť?

John odpovedal, že je to skôr strategické rozhodnutie. Môžete si vziať stránku a rozdeliť ju na dve časti.

To však tiež znamená, že každá z týchto jednotlivých stránok si to bude musieť vybojovať sama.

A niekedy má zmysel mať menej stránok, takže môžete mať menej, oveľa silnejších stránok.

Niekedy má zmysel mať stránky, ktoré sú špecificky zamerané na jednotlivé položky.

Čítať:  John Mueller z Google hovorí, že zmeny kvality trvajú niekoľko mesiacov, kým sa prepracujú a prehodnotia

A nájsť túto rovnováhu je niečo, čo je len na vás a je to strategickejšie.

John verí, že veci, ktoré teraz robí SEO profík, znie ako správne veci, ale či povedú k úspechu pre daný dopyt, je ťažké povedať.

A je tiež pravdepodobné, že sa to časom môže zmeniť.

To sa deje približne pri značke 1:21 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 1 1:21
Dobre, ďakujem pekne. Moja druhá otázka je, takže tam je ako prípadová štúdia, mali sme stránku pre elektrobicykle a kolobežky. Dobre. A neskôr sme pochopili, že elektrický skúter je tiež, viete, veľmi veľké hľadanie, pokiaľ ide o objem. A elektrobicykel a elektrokolobežka ako produkt sú dve rozdielne veci.

Napadlo nás teda vytvoriť dve samostatné stránky. Najprv sme mali len jednu stránku. A teraz je to takmer šesť až osem mesiacov. Kedysi sme sa dobre umiestnili v kategórii elektrobicykle a kolobežky, ktoré sú v prvej päťke, keď sme mali len stránku s elektrickými bicyklami.

Ale teraz, keď máte stránky s elektrickými skútrami a elektrickými bicyklami, stránka o elektrických bicykloch sa stále hodnotí a stránka o elektrických skútroch sa nehodnotí. Vyskúšali sme množstvo vecí, ako viete, pokúsili sme sa oddeliť obsah týchto dvoch stránok, generovať viac a viac interných odkazov, dávať odkazy na elektrické skútre zo stránky s elektrickými bicyklami.

Stále sa však nezobrazuje vo vyhľadávaní. Mali by sme ešte nejaký čas počkať, aby Google pochopil zámer? Alebo bude múdre tie stránky znova zlúčiť?

Čítať:  John Mueller odpovedá, ako môžete zlepšiť kvalitu veľkej stránky elektronického obchodu

Ján 2:36
To je skôr strategická otázka. Pretože v podstate môžete vziať jednu stránku, môžete ju rozdeliť na viacero častí. Ale to tiež znamená, že každá z týchto častí si to bude musieť vybojovať sama.

A niekedy má zmysel mať menej stránok, aby ste mohli mať menej, skutočne silných stránok. Niekedy má zmysel mať stránky, ktoré sú špecificky zamerané na jednotlivé položky.

A nájsť túto rovnováhu je niečo, čo je v podstate na vás a je to skôr strategická otázka. A myslím si, že veci, ktoré tam robíte, znejú ako správne veci, ale či to povedie alebo nepovedie k nejakému úspechu pre tento konkrétny dotaz, ťažko povedať. A môže sa to časom zmeniť.

SEO Professional 1 3:23
Dobre, takže už sme dali tri až štyri mesiace. Mali by sme teda? Bolo by múdre počkať ešte pár mesiacov, aby to Google mohol zachytiť? Je to skôr dostatočný čas na túto vec?

Ján 3:33
nemôžem povedať. Ak sa na webe nič nezmení, tak by som len tak nečakal. Ale ak neustále pracujete na vylepšovaní týchto stránok a ich druhu, ich kontextu a obsahu, potom možno dáva zmysel tomu venovať viac času. Ale to je v konečnom dôsledku na vás.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE