Google zjednodušuje klasifikáciu prehľadov Search Console

V stredu 15. júna 2022 Google na svojom blogu pre vývojárov oznámil, že pracuje na zjednodušení klasifikácie vecí v Search Console, svojej vlajkovej lodi platformy na vytváranie prehľadov SEO.

Vysvetlili, že zjednodušujú veci vrátane:

  1. ako klasifikujú stránky,
  2. Ako klasifikujú položky,
  3. Ako klasifikujú problémy

Dôvod je dvojaký: 1. Chcú poskytnúť profesionálom v oblasti SEO väčšiu jasnosť a schopnosť zamerať sa na kritické problémy, ktoré by mohli ovplyvniť viditeľnosť stránky vo vyhľadávaní, a 2. Aby odborník v oblasti SEO mohol lepšie určiť priority svojej práce.

Google tiež vysvetlil, že tieto zmeny sa postupne zavádzajú v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Tiež povedali, že by ste si zatiaľ nemali všimnúť žiadne zmeny.

Okrem toho uviedli, že ide iba o zmenu nahlasovania a že sa nijako nemení spôsob, akým Vyhľadávanie Google prehľadáva, indexuje alebo poskytuje vaše stránky.

Poskytli tiež nasledujúce porovnanie snímok obrazovky starých a nových prehľadov:

Z ich oficiálneho oznámenia:

„Zjednodušujeme spôsob klasifikácie stránok, položiek a problémov v prehľadoch Search Console. Dúfame, že vám to pomôže zamerať sa na kritické problémy, ktoré ovplyvňujú vašu viditeľnosť vo Vyhľadávaní, a pomôže vám to lepšie určiť priority vašej práce. Túto zmenu zavedieme vo všetkých vlastníctvach postupne v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov, takže zatiaľ možno neuvidíte žiadne zmeny.

Používatelia nám povedali, že sú zmätení stavom „upozornenie“, keď sa použije na adresu URL alebo položku: znamená upozornenie, že stránka alebo položka sa môže alebo nemôže zobraziť na stránkach Google?

Čítať:  Kompletný sprievodca pre hromadné hlásenia SEOptimera

V reakcii na to zoskupujeme položku najvyššej úrovne (rozšírený výsledok pre prehľady rozšírených výsledkov, stránku alebo adresu URL pre ostatné prehľady) do dvoch skupín: stránky alebo položky s kritickými problémami sú označené ako neplatné; stránky alebo položky bez kritických problémov sú označené ako platné. Myslíme si, že toto nové zoskupenie vám uľahčí rýchle zistenie, ktoré problémy ovplyvňujú vzhľad vášho webu na Googli, aby ste mohli uprednostniť opravy. Prečítajte si viac o tom, ako táto zmena ovplyvní jednotlivé prehľady, v Centre pomoci.

Pripomíname, že ide iba o zmenu v prehľadoch v službe Search Console. nedochádza k žiadnym zmenám v tom, ako Vyhľadávanie Google indexovo prehľadáva, indexuje alebo poskytuje vaše stránky.“

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE