Google: Zmena nadpisov článkov neprináša žiadnu výhodu SEO

Profesionál v oblasti SEO sa počas hangoutu opýtal Johna Muellera na zmenu nadpisov článkov.

Najprv sa ich hlavná otázka týkala názvu stránky s názvom spoločnosti – mali by k názvu stránky pridať názov spoločnosti?

John vysvetlil, že verí, že robiť niečo také môže mať zmysel. Povedal však aj to, že Google pridá názov na stránku automaticky.

Druhá otázka odborníka na SEO znie: niektorí z ich konkurentov kopírujú ich články a prepisujú hlavnú hlavičku alebo názov stránky v rámci článku. Zdá sa, že sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazujú nad profesionálnou stránkou.

Ich otázka znie: je dobrým zvykom prepísať nadpis alebo hlavičku vo vnútri článku?

John vysvetlil, že ak prepíšete nadpis, nebude to dobrý článok a že by ste nemali vidieť žiadne výhody SEO len zo zmeny nadpisov.

To sa deje približne v čase 14:31 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 4 14:31
Dobre, tak mám malé otázky. Po prvé, mal by byť názov s názvom spoločnosti? Sme v spravodajskom priemysle. A mali by sme ku každému titulu pridať lajk, názov spoločnosti, akí sme, testovať novinky alebo holandské novinky? Toto je prvá odpoveď. Je to malé áno alebo nie, myslím.

Ján 14:55
Myslím, že to dáva zmysel. Keď teda zobrazíme odkaz na názov webovej lokality, ak ide o stránku nižšej úrovne, pokúsime sa v zobrazenom názve zobraziť aj názov webovej lokality. Takže ak to pridáte sami, chcete, aby ste už tieto informácie zahrnuli. Takže ja si myslím…

Čítať:  Možná aktualizácia algoritmu Google dnes 19.5.2024

SEO Professional 4 15:18
Áno. Dobre, takže myslím, že áno. Druhá vec, niektorí naši konkurenti radi skopírujú článok a znova ho prilepia na svoju webovú stránku, ale prepíšu hlavnú hlavičku alebo nadpis vo vnútri článku. Zobrazujú sa teda pred nami vo výsledkoch vyhľadávania. Je dobrým zvykom to urobiť, napríklad prepísať nadpis, nadpis v článku alebo hlavný nadpis v článku?

Ján 15:46
Neviem. Myslím, že ak kopírujú váš obsah, potom si nemyslím, že je to dobrý postup. Takže z tohto pohľadu si nemyslím, že by z toho bol dobrý článok len prepísanie nadpisu. Ak naozaj kopírujú celý váš obsah, môžem sa pozrieť aj na proces DMCA, aby som zistil, či to platí aj tam.

SEO Professional 4 16:12
V skutočnosti som použil tri alebo štyri odstránenia autorských práv a boli odstránené a spoločnosť Google odstránila ich články. Ale prvé dva alebo tri dni sa pred nami objavujú v našom článku, ako keby boli – pretože sa len prepisujú. Tak som si pomyslel, mali by sme to urobiť? Takže si myslím, že nie, nemali by sme.

Ján 16:33
Chcem tým povedať, že titulky svojich článkov môžete kedykoľvek zmeniť. To je len na vás. Nemyslím si však, že by ste videli výhodu v zmene nadpisov iba v zmene nadpisov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE