Google zobrazuje vzorky údajov v službe Google Search Console, nie úplné údaje

Na stretnutí pracovných hodín Centra vyhľadávania Google dňa 9. 3. 2021 sa jeden správca webu pýtal na správanie údajov v službe Google Search Console (GSC).

Bol zvedavý na rozdiely medzi zoznamami toho, čo by mali byť rovnaké typy chýb. Je to problém so zoznamom adries URL, ktoré sa nezobrazujú ako platné, keď boli platné predtým.

Ján vysvetlil, že v týchto prehľadoch sa zobrazia vzorky adries URL z konkrétnej webovej lokality, o ktorej sa informuje v GSC.

Nie je to tak, že ignorujú ostatné adresy URL z webovej stránky alebo že sú zlé. Ide o to, že tieto ďalšie adresy URL jednoducho neskontrolovali, a preto boli z prehľadu vylúčené.

Vysvetlil, že celkový počet kontrolovaných adries URL sa môže časom meniť. Môžu skontrolovať 200 adries URL z webovej lokality s 1 000 adresami URL, či sú vhodné pre mobilné zariadenia. Potom inokedy skontrolujú iba 100. Znamená to, že celkový počet adries URL vhodných pre mobilné zariadenia môže pravdepodobne klesnúť.

To však neznamená, že počet fyzických adries URL vhodných pre mobilné zariadenia na vašom webe klesol.

Tento webmaster sa tiež pýtal na značenie štruktúrovaných údajov pre produkty. Vysvetlili, že vedia, že musíte zahrnúť aspoň recenzie, súhrnné hodnotenie alebo ponuky – jeden z týchto troch špecifických typov štruktúrovaných údajov. V opačnom prípade je označenie štruktúrovaných údajov neplatné.

Spýtali sa tiež, či môžu odkazovať na iné stránky s recenziami namiesto toho, aby ich mali na stránke.

Čítať:  Naše obľúbené SEO memy všetkých čias

John vysvetlil, že pri týchto recenziách by nemal byť problém s odkazmi na iné stránky. Nemalo by to predstavovať problém.

Google má pokyny na to, ako musíte označiť tento typ údajov recenzií, zobrazené tu.

Tento správca webu má obavy z týchto odkazov z nasledujúcich dôvodov:

Google má pravidlá týkajúce sa toho, kde sa nachádzate nepovolené skopírovať/prilepiť recenzie z Google na svoju vlastnú stránku.

Hlavným problémom je kopírovanie a vkladanie recenzií Google na vašu stránku z Máp Google. Nemôžete to urobiť, pretože ide o porušenie ich TOS, aj keď ide o recenzie na vašu vlastnú stránku, produkt, službu atď. Ale prepojiť tieto recenzie na iné stránky by nemal byť problém.

Táto diskusia sa odohráva v čase 9:56 vo videu:

John Mueller 9. 3. 2021 Prepis stretnutia

Správca webu 6 9:56
Takže otázka týkajúca sa kritérií vhodnosti pre mobilné zariadenia v Google Search Console. A máme informačné stránky, povedzme, teraz asi 1 400 strán o recenziách špecifikácií produktov atď. A prvá zvláštna vec je, že iba 20 percent z týchto stránok je uvedených v platnom zozname použiteľnosti pre mobilné zariadenia.

Aj keď je štruktúra stránok viac-menej rovnaká, pretože štruktúra je rovnaká, samozrejme to mení produkt, ktorý má byť popísaný v rámci pravidla. Takže toto prvé vlákno. Ale čo je ešte čudnejšie, pred desiatimi dňami som zaznamenal výrazný pokles približne o 40 percent v počte adries URL, ktoré sú uvedené ako platné pre mobilné zariadenia, bez akejkoľvek reštrukturalizácie stránok. Takže to, čo som urobil, vzal som zoznam spred desiatich dní a vzal som si zoznam včera, porovnal som zoznam.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 28. apríla 2024

Zoznam zo včera je oveľa, oveľa kratší a zachytil som niekoľko adries URL, ktoré sa už nezobrazujú ako platné, nie. Platili teda pred desiatimi dňami, už nie sú platné. A používam nástroj na kontrolu adresy URL vyhľadávania v konzole Search Console. A vyhľadávací nástroj hovorí, že sú optimalizované pre mobilné zariadenia, takže sú v poriadku. A čo sa teda deje, na čo sa pozerať? Vďaka.

Ján 11:31
Áno, súhlasím, je to trochu mätúce. Čo sa deje v službe Search Console pre tieto druhy súhrnných prehľadov, zobrazujeme vzorku webových adries z vášho webu. A o tom tam informujeme. A to neznamená, že ignorujeme ostatné adresy URL z vášho webu, alebo že sú, akýmkoľvek spôsobom zlé, to neznamená, že nie sú vhodné pre mobilné zariadenia.

Len sme ich nekontrolovali. Takže v podstate si to môžete predstaviť tak, že máte na svojom webe 1 000 adries URL a my dvakrát skontrolujeme 200 z nich, či sú vhodné pre mobilné zariadenia. A to číslo, 200, sa môže časom meniť. Môže sa teda stať, že možno raz skontrolujeme iba 100 adries URL, aby sme zistili, či sú vhodné pre mobilné zariadenia. To znamená, že celkový počet optimalizovaných pre mobilné zariadenia môže klesnúť. To však neznamená, že sa zníži počet stránok, ktoré sú na vašom webe vhodné pre mobilné zariadenia.

Stručne povedané, musíte hľadať skôr počet chýb a druh pomeru normálnych stránok a chýb, ktoré nahlasujeme v službe Search Console pre tieto prehľady. Myslím si, že toto je špecifické pre mobilné zariadenia pre rôzne prehľady štruktúrovaných údajov aj pre prehľad AMP a iným spôsobom aj pre základné webové údaje. Nie je to teda znakom toho, že tieto nie sú prispôsobené pre mobilné zariadenia. Len sme ich nekontrolovali.

Čítať:  Google vysvetlil, čo môžu profesionáli v oblasti SEO urobiť s neustálou aktualizáciou adries URL obrázkov vo Vyhľadávaní obrázkov Google

Správca webu 6 13:09
Dobre. A ak to môže byť len veľmi malý prídavok, pretože jediná vec, o ktorú sme sa za posledných pár týždňov pokúšali, je o používaní značenia štruktúrovaných údajov a o produkte. Ale keďže ide o informačnú stránku s informáciami, viem, že s agregáciou informácií Google predpisuje, že ak chcete zahrnúť označenie produktu, musíte zahrnúť aspoň recenzie alebo súhrnné hodnotenie alebo ponuky – aspoň jednu z troch, inak štruktúra nie je platná. nie?

Viem však, že pri recenziách nemôžete odkazovať na stránky tretích strán. Takže recenzie musia byť na aktuálnych stránkach. A otázka sa týka ponúk. Mám na mysli, je povolené zahrnúť odkazy na iných predajcov, ako sú pridružené odkazy, odkazy na Amazon, alebo musíte produkt predávať na konkrétnej stránke? Aby bol platný?

Ján 14:16
Áno. Myslím, že by malo byť v poriadku zahrnúť odkazy na iné zdroje, ako je tento. Pretože niekedy sú stránky nastavené len tak, že ich pridružené stránky, niekedy sú nastavené tak, že systém nákupného košíka je na samostatnej stránke. Teda, priamo som sa tímu na to nepýtal, ale z môjho pohľadu sa to zdá byť v poriadku, zdá sa to bezproblémové.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE