Googlebot nevyhodnocuje základné funkcie webu

Videl som iných webmasterov šíriť dezinformácie o tejto téme. Je dôležité porozumieť zložitosti spôsobu, akým Google v skutočnosti vykonáva hodnotenia.

Je to dôležité, pretože niekto, kto si myslí, že Googlebot hodnotí Core Web Vitals, pravdepodobne nesprávne diagnostikuje, čo spôsobuje jeho problémy so SEO.

Chceme vyčistiť vzduch v tejto téme a uistiť sa, že máte všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste boli dobre informovaní.

John Mueller povedal…

Aj keď to John Mueller výslovne vysvetlil v minulých stretnutiach správcov webu, niektorí to stále chápu nesprávne.

Core Web Vitals sa vyhodnocujú podľa údajov z terénu. Googlebot pracuje na zhromažďovaní údajov v teréne, keď budú mať zavedený algoritmus Core Web Vitals (s najväčšou pravdepodobnosťou).

A áno, údaje z terénu zatiaľ na nič celkom nepoužívajú.

Čo to naozaj znamená

V podstate to znamená, že Google bude používať samostatnú sadu údajov pre Core Web Vitals.

Nebudú používať údaje z algoritmu na vyhodnotenie CWV lokality.

Google vysvetľuje že na ich vyhodnotenie používajú nasledujúce metriky a procesy:

Metriky výkonnosti sa vo všeobecnosti merajú jedným z dvoch spôsobov:

V laboratóriu: používanie nástrojov na simuláciu načítania stránky v konzistentnom, kontrolovanom prostredí
V teréne: na skutočných používateľoch, ktorí skutočne načítavajú stránku a interagujú s ňou
Žiadna z týchto možností nie je nevyhnutne lepšia alebo horšia ako druhá – v skutočnosti chcete na zabezpečenie dobrého výkonu použiť obe.

Čítať:  Ako Premium Managed Hosting zlepšuje výkon vášho webu WordPress?

V laboratóriu #
Testovanie výkonu v laboratóriu je nevyhnutné pri vývoji nových funkcií. Pred uvedením funkcií do produkcie nie je možné zmerať ich výkonnostné charakteristiky na skutočných používateľoch, takže ich testovanie v laboratóriu pred vydaním funkcie je najlepší spôsob, ako zabrániť regresii výkonu.

V poli #
Na druhej strane, zatiaľ čo testovanie v laboratóriu je primeraným proxy serverom pre výkon, nemusí nevyhnutne odrážať to, ako všetci používatelia vnímajú vaše stránky vo voľnej prírode.

Výkon lokality sa môže dramaticky líšiť v závislosti od možností zariadenia používateľa a podmienok siete. Môže sa tiež líšiť v závislosti od toho, či (alebo ako) používateľ interaguje so stránkou.

Okrem toho načítanie stránok nemusí byť deterministické. Napríklad stránky, ktoré načítavajú prispôsobený obsah alebo reklamy, môžu mať u jednotlivých používateľov výrazne odlišné charakteristiky výkonu. Laboratórny test tieto rozdiely nezachytí.

Jediným spôsobom, ako skutočne zistiť, ako vaša stránka funguje pre vašich používateľov, je skutočne merať jej výkonnosť, keď sa títo používatelia načítavajú a interagujú s ňou. Tento typ merania sa bežne označuje ako monitorovanie skutočného používateľa – alebo skrátene RUM.

Google tiež vysvetľuje niektoré koncepty, ktoré sú základom metrík Core Web Vitals:

Vnímaná rýchlosť zaťaženia: ako rýchlo sa stránka dokáže načítať a vykresliť všetky jej vizuálne prvky na obrazovku.
Odozva na zaťaženie: ako rýchlo môže stránka načítať a spustiť akýkoľvek požadovaný kód JavaScript, aby komponenty rýchlo reagovali na interakciu používateľa
Odozva za behu: po načítaní stránky, ako rýchlo môže stránka reagovať na interakciu používateľa.
Vizuálna stabilita: posúvajú sa prvky na stránke spôsobom, ktorý používatelia neočakávajú a môžu potenciálne zasahovať do ich interakcií?
Hladkosť: vykresľujú sa prechody a animácie s konzistentnou snímkovou frekvenciou a plynule prechádzajú z jedného stavu do druhého?

Čítať:  Tipy, ktoré vám pomôžu ukázať a zvýšiť návštevnosť v roku 2024

Core Web Vitals: Ideme hlbšie

Barry Schwartz oznámil to:

Google používa skutočné údaje o používaní prehliadača Chrome na poskytovanie údajov o základných webových vitáloch o konkrétnych stránkach. To zahŕňa skóre LCP, FID a CLS. Prehľadávanie robotom Googlebot nie je zdrojom, z ktorého Google získava tieto údaje. Google získava tieto údaje z používania prehliadača Chrome, teda od osoby, ktorá navštívi váš web v prehliadači Chrome.

Google Prehľad používateľského prostredia prehliadača Chrome má viac informácií o tomto procese.

Je dôležité, aby ste sa s týmito procesmi oboznámili, pretože vám to pomôže zistiť, ako zlepšiť Core Web Vitals na vašej vlastnej lokalite.

Čo musíme hľadať

Keď sa aktualizácia skúseností so stránkami od Googlu začne sprístupňovať koncom tohto roka, bude dôležité presne vidieť, ako veci fungujú medzi údajmi CrUX, údajmi z terénu, laboratórnymi údajmi a Core Web Vitals. Úlohy týchto údajov budú užitočné na určenie toho, čo by ste mohli chcieť zmeniť, aby ste zlepšili svoje požiadavky Core Web Vitals.

Aj keď sa očakáva, že vplyv tejto aktualizácie zostane minimálny, stále sa domnievame, že všetky optimalizácie rýchlosti stránky si vyžadujú vyššiu prioritu vo vašich zoznamoch úloh SEO.

Výkon vášho webu z hľadiska používateľského zážitku bude závisieť od toho.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE